Engin Koyuncu Seçim Startı Verdi

26/05/2013 20:18

“Reklam Değil, İş Yaptık.”


Haber: Turan AltınkayaHTSO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Koyuncu ekibi ile birlikte yeniden göreve gelmeye hazırlanıyor.

4 yıl önce yapılan oda seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Engin Koyuncu bu zamana kadar yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Koyuncu yaptığı açıklamalarda ;

Nakliye

“Nakliye sektörünü yakından ilgilendiren Kemalpaşa yolu üzerinde yapılan 2 garajın yapılmasında en büyük emek ve katkı HTSO’nundur. Garaj gelirinin Artvin iline gitmesinde Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir yaptırım gücü olamaz. Bu konu Bakanlar Kurulunun kararıyla garajlardan elde edilen gelirin tamamı İl Özel İdare’ye aktarılmıştır.

Gürcistan ve Türkiye sınır kapılarında oluşan tır kuyrukları ve diğer sorunlarla ilgili odamız her türlü mücadeleyi vermiştir ve her zaman nakliyecilerimizin önünü açmıştır. Sorunların üzerine bire bir gidilerek çözümü sağlanmıştır. Azerbaycan geçiş noktasında depolara yazılan ceza bire bir görüşülerek sorun teşkil etmekten çıkmıştır.

Sağlık

Hopa Devlet Hastanesine Ultrason cihazı odamız tarafından alınarak Hopalı ve çevre ilçelerden gelen hastaların Rize iline gitmesi engellendi. Bu tür hastalarımızın tedavileri artık ilçemizde yapılmaktadır. Ticaret odası olarak sağlık konusuna önem vermekteyiz.

Çıraklık Merkezi

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Küçük Sanayi Sitesinde mevcut binanın iç donanımının tamamını yaparak çıraklık eğitim merkezi Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Bu ve benzeri hizmetlerin ilçemizde veriliyor olması ilçe adına büyük katkılar sağlayacaktır.

Eğitim ve Yardım

Her yıl ilçemizdeki köy ve mahalle okullarında ihtiyaçlı öğrencilere giyecek yardımı yapıldı. Her yıl yine Ramazan ayında ihtiyaçlı 600 aileye temel gıda yardımı yapıldı. Köy ve mahalle okullarının eksikleri tespit edilerek oda olarak belli başlı yardımlarda bulunulmuştur. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası elde ettiği gelirleri sağlık, eğitim ve yatırım üzerine kullanmıştır.

UND

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla UND’nin (Uluslar arası Nakliyeciler Derneği) Hopa temsilciliği dönemimizde yapılmıştır. İrtibat bürosu sözü yine dönemimizde alınmıştır.

TIR Karnesi

2011 yılından beri başvurusu yapılmış halen görüşmeleri devam eden, her ne kadar ilçelere verilmiyor dense de TIR Karnesini Hopa ilçemiz olmasa bile Artvin iline alıp Hopa’ya dağıtımı sağlanacaktır. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmaktayız.

HTSO Yeni Bina

Yeni HTSO’nun projesi yapılarak yaklaşık 3814 m2 9 kat 250 kişilik çok amaçlı toplantı salonu olan proje tamamlandı. Gerekli olan tahsisat ayrılarak tamamı odamızın bütçesiyle yatırıma hazır hale getirildi. En kısa süre içinde mevcut bina yıkılarak arka arsa ilavesi ile yeni HTSO binası inşaatına başlanacaktır. Böylelikle daha modern bir ortamda üyelerimize ve Hopa halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.

Dozvola

Dozvola (Geçiş Belgesi) Daha önceki yıllarda Tiflis’ten önce Ankara Bakanlığa, Bakanlıktan TOBB’ye gidiyordu. Daha sonrada HTSO’ya geliyordu. Biz oda yönetimi olarak bu belgenin direk Tiflis’ten Hopa’ya alıp dağıtımının en kısa zamanda yapılmasını sağladık. HTSO bu ve benzeri işleri yapmaktadır. TOBB’nin tüzüğünde odaların yapması gereken hizmetler yer almaktadır.

Balo

Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar (Balo) TOBB bünyesinde olup merkezi İzmir’de olan Balo’ya odamız 150 bin TL ile ortak olmuştur.

K-1 K-2

İl odaları tarafından dağıtılan K-1 ve K-2 belgeleri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmeler neticesinde 1 Ocak 2014 tarihi itibari ile odamız tarafından verilecektir.

SGK’nın Hopa’ya getirilmesinde HTSO maddi katkı sağlayarak ilçeye büyük bir hizmette bulunmuştur.

Spor

Yeni yapılacak olan HTSO binası içinde Hopaspor kulübümüze 20 yıllığına ücretsiz yer tahsisi yapılmıştır.

Geçiş Kartı

Bölge oda başkanları Valilik başkanlığında bir araya gelerek bölgemizde ihracat yapan firmalara Sarp Sınır Kapısı’ndan geçiş önceliği kartı çıkartılmıştır. İhracat yapan firma sahipleri bu hizmetten yararlanmaktadır.

Sarp Sınır Kapısı’na sıkışıklığın giderilmesi ve geçişlerin hızlı bir şekilde sağlanması için odamız tarafından bilgisayar takviyesi yapılmıştır” dedi.

Yeni aday kadrosu ile seçime girecek olan Engin Koyuncu’nun listesi;

1. Grup

Bülent İşgören (Turiş İth. İhr. İnş. Nak. Orman Ürn. Tic. Paz. Ltd. Şti. )

Ali Çelik (Çelik İnşaat San. Dış Tic. İth. İhr. Pet. Köm. Turz. Nak. Yat. Taah. Gıda Ltd. Şti. )

Hakan Makar (ATM İth. İhr. Turz. İnş. Taah. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. )

2. Grup

Yücel Akbıyık (Özçeyiz Mob. İmalat Taş. Dış Tic. Ltd. Şti. )

Ahmet Maşallacı (Oğuzhan İth. İhr. Turz. Orm. Ve Pet. Ürün. Tic. Ltd. Şti. )

3. Grup

Ali İhsan Akbıyık ( Sahil Uluslar arası Nak. Taah. İnş. İth. İhr. Turz. Ve San. Tic. Ltd. Şti. )

Metin Şanver ( Kaptanlar Uluslar arası Nak. Taah. Turz. San ve Dış Tic. Ltd. Şti. )

4. Grup

Engin Koyuncu

Zeki Kaçmaz

Fazlı Çakır ( Askar Tic. Nak. Otomotiv Pet. Ürn. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. )

5. Grup

Teyfik Paksoy (Şilya Yapı ve Denetim Ltd. Şti. )

Hasan Ersoy ( Ersoy PVC Demir Doğrama Atölyesi)

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.05.2013 tarihinde Turan Altınkaya tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa Tso’dan Siyasilere Bilgilendir...
 » Hopa Tso Yılın Son Meclis Toplantıs...
 » Hopaport Geleceğe Ümitle Bakıyor...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Sarp Rekor Kırdı...
 » Hopa Tso Yeni Bir Çalıştay Düzenliy...
 » “Hizmetlerimiz Yarıda Kalmasın”...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasında Yen...
 » Vali Cirit Hopa’da Bir Dizi Ziyaret...
 » Hopa Tso Meclis Üyeleri Bilgilendir...
 » Hopa İş Dünyası İle Ropörtajlarımız...
 » Türk Nakliyecilerinin Sorunları Tif...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Sarp Sınır Kapısında Tır Kuyruğu 20...
 » Hopa Tso Meclis Toplantısı Yapıldı...
 » Hopa İş Dünyasının Gaziantep Ve Kil...
 » Atso İstişare Toplantısı Düzenledi...
 » Hopa Tso Gaziantep İş Gezisi Devam...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...