Rize'de Akp Yöneticisine Tehdit Soruşturması Açıldı

14/07/2008 08:37

Akp Yanlısı Olarak Bilinen Akp Yerel Yöneticilerinin De Desteğini Alarak Çaykur Da Örgütlenmeye Çalışan Hak İş'e Bağlı Öz Gıda-iş Sendikası Ve Çay Kur'dan Sorumlu Akp Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Serdar'ın Tek Gıda-iş Sendikası'na Üye İşçilerin Sendikalarından İstifa Etmeleri İçin İşçilere Kendi Telefonuyla Gönderdiği Tehdit Mesajları Sonrası Rize Cumhuriyet Başsavcılığı Harekete Geçti.


Haber: Hayati AkbaşAKP'li yönetim kurulu üyesi İsmail Serdar tarafından Telefonla tehdit edildiğini iddia eden İbrahim Yılmaz'ın şikâyeti sonrası Rize Cumhuriyet başsavcılığı AKP'li İsmail Serdar hakkında soruşturma başlattı.

Tehdit edilen Yılmaz " ben uzlaşmak istemiyorum, hakkımı sonuna kadar arayacağım"

Bir süre önce AKP il yönetim kurulu üyesi ve Öz gıda iş sendikası yöneticisi İsmail Serdar'ın "seni Kayseri'ye süreceğim" şeklinde çay kur'da çalışan tek gıda iş sendikasına üye işçilere yönelik gönderdiği tehdit mesajları sonrası işçiler tarafından şikâyet edilen AKP'li Serdar hakkında Rize cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı.

Açılan soruşturma kapsamında Rize cumhuriyet başsavcılığı tarafından ifadesine başvurulan Tek gıda iş sendikası üyesi İbrahim Yılmaz Rize cumhuriyet savcılığına giderek şikâyeti ile ilgili ifade verdi. Yılmaz ifade verdikten sonra Rize adliyesi çıkışında olayla ilgili yaptığı açıklamada; " ben bu AKP'li yönetici ile uzlaşmak istemiyorum. Adaletin gerekeni yapacağına inancımı korumaktayım savcı beni çağırdı ben de geldim. savcılık uzlaşma isteyip istemediğimi bana sordu. Ben Şikâyetçi olduğumu uzlaşma istemediğimi savcıya da beyan ettim. Özgür irademle Tek gıda iş sendikası üyeliğimi sürdürüyorum. Bu irademe kimse ipotek koyamaz. Şikâyetime devam ediyorum. Bu işin Sonuna kadarda gideceğim. Kim ne derse desin, nereden kopacaksa oradan kopsun, ben bir yere bir şey yapmışsam bunu sonuna kadar sürdürürüm. Kimse beni korkutarak sendikamdan istifaya zorlayamaz. Suçlu olan kişilere adaletin vereceği karara saygılıyım, adalet kararı en iyi şekilde vereceğine inanıyorum. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım" diyerek AKP il yönetim kurulu ve öz gıda iş üyesi İsmail Serdar hakkında şikâyetinden vaz geçmedi.

AKP'li serdar Tek gıda üyelerini tehdit etmişti

AKP Rize il yönetim kurulu üyesi İsmail Serdar, Tek Gıda-İş Sendikası'nın düzenlediği çeşitli etkinliklere, eylem ve protestolarda yer alan Tek gıda iş sendikasına üye işçilere, kendi adına kayıtlı 0533…22 11 numaralı telefonundan gönderdiği kısa mesajlarda, ‘fabrikadan alınacağını bilmeni isterim', ‘En kısa zamanda Kayseri Bölgeye nakil olacağını bilmeni isterim. Sendikaya üye olmanda bir şey değiştirmez', ‘Diyarbakır Bölgeye naklinin yapılacağını bil' ve ‘Erzurum Bölgeye nakil olacağının bilinmesini isterim. En kısa zamanda' şeklindeki ifadeler kullanmıştı.

Öz gıda iş sendikası temsilcisi İsmail Serdar kendi köylülerine, tek gıda iş sendikasından istifa edip öz gıda sendikasına üye olmamaları durumunda kendilerini çeşitli illere sürgüne göndereceği şeklinde yazılı, tehdit mesajları göndermesinin ortaya çıkması sonrası işçiler, Rize cumhuriyet başsavcılığına giderek AKP il yönetim kurulu üyesi İsmail SERDAR hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Tehdit mesajları ulusal ve yerel basında geniş yer bulmuş Çaykur işçileri AKP'li Serdar'a tepki göstermişti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.07.2008 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yusufelili Vatandaş Tek Başına Dire...
 » Türkiye Kamu-sen Yüksek İstişare Ku...
 » Tek Gıda, Yüce'yi Belgeyle Yalanlad...
 » Artvin Türk Eğitim-sen Eğitimde İlk...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Senoz Derneği'ne Karadeniz İsyandad...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Ordu'daki Hız Sınırı Cezalarına Büy...
 » Hopa Chp İlçe Yönetimi Basın Açıkla...
 » Artvin Belediyesi İşçilerinden Başb...
 » 10 - 17 Aralık İnsan Hakları Haftas...
 » Başkan Kasımoğlu'nun Açıklamalarına...
 » Artvin Bir Kez Daha Doğasını Koruma...
 » Artvin’deki Şifalı Sular İlgi Bekli...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Batum Başkonsolosu Temizkan’dan Hop...
 » Bayraktutanın Hedefinde Bu Defa Ene...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Başkan Akçicek Ameliyat Masasına Ya...
 » Sarp Sınır Kapısından Batum’a Geçme...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...