Hopa Bulancak Engelini 2–1'lik Skorla Aştı

30/03/2008 22:23

Artvin Hopa Spor Arkasına Aldığı Taraftar Desteği Bulancak Spor'u 2–1 Yenerek Ligde Kalma Ümidini Gelecek Haftalardaki Karşılaşmalara Bıraktı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Hopa spor girdiği zorlu karşılaşmalar döneminin ilkine sahadan attığı 2 golle 3 puanı alarak başladı. AKP Artvin Milletvekili Ertekin Çolak ve il başkanı Dilek Alkan ile izlediği karşılaşma boyunca taraftar Hopa sporun başarısı için yine elinden geleni yaparak, takımlarına moral destek verdi.

Hopa şehir stadında futbol oynamaya müsait bir havada ve zeminde yapılan karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Hopa oldu. Hopa sporlu futbolcuların sahadan galip ayrılma hırsı ve düzenli futbolu Bulancak spor defansına oldukça sıkıntılı anlar yaşattı. Karşılaşmanın ilk devresine hızlı başlayan Hopa spor istediği gole 7 dakikada sol taraftan Korayın ortasını şık bir vuruş yapan Ferdinin ayağından kavuşarak 1–0 öne geçti. İlk devrede karşılıklı ataklardan başka gol sesi çıkmayınca devrede 1–0 Hopa sporun üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci devreye yine hızlı başlayan taraf Hopa oldu. Bulancak sporlu futbolcuların saha da oyun kurmada zorlandıkları bir anda ikinci devrenin 59 dakikasında Bulancak kalesinde doğan karampolde topu iyi taklip eden Erhan Hopa sporu 2 farklı üstünlüğe taşımasını bildi. Bulancak yediği bu golden sonra toparlanarak Hopa kalesine daha fazla yüklenmeye başladı. Peş peşe sağlı-sollu ataklarla Hopa kalesine yüklenen Bulancak spor istediği gole de dakikada ayağından kavuştu. Sol taraftan yapılan bir ortayı çıkartmakta zorlanan Hopa spor defansı bir anda rakip oyuncu Erol şut atma pozisyonu da yaratınca top kaleci Beycanın uzandığı köşeden 71 dakikada Hopa filelerine gidince karşılaşmada 2–1 oldu.

Bulancak spor bu golden sonra toparlanarak Hopa kalesine beraberlik golü atmak için yüklendi. Hopa orta sahası oyuncuları da defansa yardıma gelince Bulancak ileri uç oyuncularına gol fırsatı vermediler ve karşılaşmada Hopa sporun 2–1 üstünlüğü ile sona erdi.

AKP ARTVİN MİLLETVEKİLİ ÇOLAK KURMAYLARI İLE MAÇA GELDİ

Artvin AKP Milletvekili Ertekin Çolak beraberinde AKP Artvin İl başkanı Dilek Alkan ve kurmayları olduğu ilk devrenin sonlarına doğru Hopa şehir stadına gelerek karşılaşmayı izledi. Devre arasında Hopa İlçe başkanı Hayri Kalender ile birlikte Hopa spor yöneticilerinden takım hakkında bilgi alan Çolak daha sonra soyunma odasına giderek futbolculara moral verdi. İkinci devrenin 35 dakikasında karşılaşmayı izleyen Çolak Hopa gol atınca ayağa kalkarak alkışladı. Karşılaşmanın sonlarına Çolak ve beraberindeki heyet stattan ayrıldı.

ARTVİN HOPASPOR 2 BULANCAKSPOR 1

HAKEMLER, Hakan Arda **, Mehmet Eraslan **, Oktay Taş **

ARTVİN HOPASPOR-Beycan ***, Çetin ***, Tolga ***, Ömer ***, Eser ***, Hamdullah ***, Ferdi *** Dk. 81 levent *, İlker ***, Erhan***, Koray ** Dk 75 Mehmet **, Halil *** Dk. 88 Adem?

BULANCAKSPOR- Engin **, Osman **, Kenan **, Onur **, Gürkan **, Zeki **, Timur ** Dk. 55 Emin *, Göksin * Dk. 84 Ömercan?, Seyit * Dk. 48 Çağlar **, Fuat **, Erol **

GOLLER-Dk. 7 Ferdi ve Dk. 59 Erhan (Artvin Hopa spor) Dk. 71 Erol (Bulancak spor)

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.03.2008 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Hopaspor Yine Fırsat Tepti...
 » Artvin Hopaspor Gülmeyi Unuttu...
 » Artvin Hopaspor Güçlü Rakibi Kars S...
 » Artvin Hopaspor Kendi Sahasında İki...
 » A. Hopaspor'un Dirilişi...
 » Artvin Hopaspor Iğdır Araspor'a Acı...
 » Artvin Hopaspor-0 Sıvas Divriğispor...
 » Artvinhopaspor Çorumsporu Elinden K...
 » Artvin Hopa Kan Kaybetmeye Devam Ed...
 » Artvin Hopaspor Ankara Demirspora T...
 » Artvin Hopaspor Umutlarını Gelecek...
 » Artvin Hopaspor Bulancak Deplesmanı...
 » Artvin Hopaspor Farkını Konuşturdu...
 » Artvin'in Kralı Hopaspor...
 » Mor Beyazlılar, Güçlü Rakibine İkin...
 » Artvin Kalkınma Ve Eğitim Vakfı San...
 » Arhavispor'la Hopaspor 0-0 Berabere...
 » Değirmendere Hopa'da Altın Buldu...
 » Hopa 90'da Güldü....
 » Hopa Tutunamıyor !...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Masterler Bu Yıl Da Şampiy...
 » Karate Artvin İl Birinciliği Arhavi...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...