Mor Beyazlılar, Güçlü Rakibine İkinci Yarıda Teslim Oldu.

08/10/2007 09:11

İlk Yarsısı Golsüz Sona Eren Maçın İkinci Yarsında Ofspor 3 Gol Buldu.

Haber: Hayati AkbaşArtvin Hopa spor kendini riske atmaya devam ediyor. Of yenilgisi ile kendini bir anda ligin dibinde bulunan Artvin Hopa spor, geçen hafta bu konuda ciddi bir adım atarak teknik direktör değişikliğine gitmişti.

Artvin Hopa spor teknik direktörlüğüne getirilen Reşit Sivrikaya'da takımı ve oyuncuları tanıma aşamasında olduğunu ifade ederek ilk çalışmalar Pazar spor ile oynanan ve 2–1 kazanılan karşılaşma sonrası kadroyu beğenmişti.

Of karşısına da hiç olmazsa bir puan parolası ile çıkan Artvin Hopa spor karşılaşmanın başlaması ile başlayan Ofspor ataklarını ceza sahasına girmeden kesmesini bilerek, yer yer de Of kalesine yüklenmeye başladı. Ofspor de geçen hafta Ankara deplasmanında yediği son dakika golü ile yenilince bu karşılaşmanın önemini bildiği için derli toplu oynadı. Karşılaşmanın ilk devresi 0–0 beraberlikle sona erdi.

İKİNCİ DEVRE OF HOPA KALESİNDE 3 GOL BULDU

İkinci Devreye bu defa hızlı başlayan taraf Ofspor oldu. Ofspor un orta sahadan başlayarak başlattığı atakları Hopa defansı kesmede yetersiz kalınca kalesinde ilk golü 50 dakikada Osman'ın ayağından bularak 1–0 yenik duruma düştü. Yediği golün şokunu üzerinden atamayan Artvin Hopa spor toparlanıp rakip kaleye yüklenmeye çalıştığı bir anda 53 dakikada bu defa da Veysi yakaladığı meşin yuvarlağı Hopa kalesine gönderince karşılaşmada Ofspor 2–0 üstünlüğe ulaştı.

Karşılaşmanın bundan sonraki kısmında oyunda üstünlüğü kuran taraf Hopa oldu ve Of kalesine peş peşe yüklendi ise de Of kalecisi Ergin'in yerinde kurtarışları ile istediği golleri atamadı. Karşılaşmanın uzatma dakikalarında gelişen Of atağında ceza alanı içinde Hopa sporlu futbolcuların yarattığı bir pozisyona orta hakem Emrah Akbaş Hopa aleyhine penaltı noktasını gösterdi. Ofsporlu Ahmet penaltı atışında topu Kaleci Serdarın yanından filelere gönderince Hopa spor Of deplasmanından 3-0 yenik ayrılan taraf oldu.

ARTVİN HOPASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ REŞİT SİVRİKAYA "ŞANSSIZDIK" DEDİ.

Geçen hafta başı Hopa'ya gelerek Hopa sporun teknik patronluğuna getirilen Reşit Sivrikaya karşılaşma sonrası yaptığı değerlendirmede Of karşısında özellikle ilk yarıda iyi oynadıklarını ifade ederek "İlk yarıda yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. İkinci yarıda da yaptığımız bireysel hatalar sonucunda kalemizde goller gördük. Ama bu yenilgiye rağmen Artvin Hopa spor iyi bir kadroya sahip ve önümüzdeki haftalardan itibaren de çıkış süreci başlayacak" diye konuştu.

HAKEMLER. Emrah Akbaş **, Mahmut Birinci **, Murat Ortanca **

OFSPOR:Ergin ***, Emrah Dk. 9?-M. Cihan **, Atilla ***, Ercan ***, Ahmet ***, Savaş ***, Veysi ***, Yunus Bahri ***, A. Osman *** Dk. 67 Hicabi*-Dk 84 Ali?, Ahmet ***, Hüseyin Serttaş ***

ARTVİN HOPASPOR: Serdar **, Ferdi **, İlbey **, Ömer **, Arif Cem **, Levent **, Hamdullah**, Coşkun **, Halil Rahman * Dk. 82 Haydar?, İlhan * Dk. 64 Çağlar ?, İlker ** Dk. 78 Ali *

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.10.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Bulancak'a Hız Kestirdi: 0–0...
 » A. Hopaspor'un Dirilişi...
 » Artvin Hopaspor Lideri Devirdi...
 » Artvin Hopaspor-0 Sıvas Divriğispor...
 » Artvin Hopaspor Kendi Sahasında İki...
 » Çorumspor'a Yenilen Artvin Hopaspor...
 » Artvin Hopaspor Ateşle Oynamaya Baş...
 » Hopa Of'un Acısını Sürmene'den Çıka...
 » Değirmendere Hopa'da Altın Buldu...
 » Hopaspor Gelecek Sezon'da 3. Liğ'de...
 » Hopa’da Futbol Aşkı Zirve Yaptı...
 » Artvin Hopaspor Tokatsporu Elinden...
 » Hopaspor Of Karşılaşması Dostça Bit...
 » Artvin Derbisinde Gülen Taraf Arhav...
 » Artvin Hopaspor Yine Berabere Kaldı...
 » Hopaspor Sürmene'den Yine Eli Boş D...
 » Hopaspor Hedeflerine Emin Adımlarla...
 » Artvin Hopaspor Ankara Demirspora T...
 » Hopa Bulancak Engelini 2–1'lik Skor...
 » Hopalı Bayanların Futbol Sevgisi Çı...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Masterler Bu Yıl Da Şampiy...
 » Karate Artvin İl Birinciliği Arhavi...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...