Hopa’da Futbol Aşkı Zirve Yaptı

29/02/2016 11:07

Hopa’da Amatör Lig Karşılaşmasında Bayanlı-erkekli 10.000 Hopa’lı Taraftar Takımlarını Destekledi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Amatör Lig’de şampiyonluğu belirleyecek olan dev derbi adına yakışır güzellikte bir taraftar topluluğu önünde sergilenen güzel bir karşılaşmada Hopa sporun 3-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Artvin’de haftalardır Hopa spor ve Borçka spor arasında kıran kırana bir rekabet yaşanıyordu. Karşılaşmalar sonrası aynı puanlarla şampiyonluk yarışını sürdüren Hopa spor ve Borçka spor Hopa İlçe stadında karşı karşıya geldi.

Tribünlerin tamamen dolduğu karşılaşmada seyirci rekoru da kırıldı. Bayanlı-erkekli 10. 000’in üzerinde seyircinin izlediği karşılaşma baştan sona Hopapor un üstünlüğü ile geçti. Rakip kaleye yüklenen Hopa spor istediği golü 7 dakikada Korhan’ın ayağından buldu. Borçka sporda zaman zaman rakip kaleye yüklenmeye çalışsa da Hopa spor defansını geçemedi. Karşılaşmada ilk devrede bu skorla sona erdi.

İkinci devreye yine hızlı başlayan Hopa spor üst üste Borçka kalesine yüklense de Borçka spor kalecisi Mehmet Emin’i geçemedi. 49 dakikada Hopa spor oyuncularından Gökhan ikinci sarı ve ardından kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı ve Hopaspsor 10 kişi ile karşılaşmaya devam etti. Karşılaşmanın 59’uncu dakikasında Burhan takımını rahatlatan ikinci golü Borçka spor kalesine attı. Karşılaşma sonrası 10 kişi kalan Hopa spor kalesine yüklenmeye çalışan Borçka spor istediği başarıyı gösteremedi.

Hopa spor oyuncularının karşılaşmanın önemini bildikleri için90 dakika kondisyonlarını koruması karşısında Borçka sporun elinden fazla bir şey gelmedi.

Karşılaşmanın80 dakikasında Borçkaspor oyuncusu Akut Osmanoğlu hakemin gözü önünde Hopa spor oyuncusunu yaptığı hareket sonrası kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Hopa spor uzatma dakikalarında da rakip kaleye yüklenmeye devam etti Bu ataklardan birinde ceza alanı içinde Hopa spor oyuncusunun düşürülmesi sonrası hakem penaltı noktasını gösterdi. Emrah Uçar kullandığı penaltı atışında topu Borçka spor filelerine gönderince karşılaşmada 3-0 Hopa sporun üstünlüğü ile sona erdi.

NEDİMKOYUNCU ALINTERİDÖKEREK BİLEĞİMİZİNHAKKIYLABİZBU SONUÇLARA ULAŞTIK.

Karşılaşma sonrası soyunma odasında futbolcuları ve teknik heyeti tebrik eden Başkan Nedim Koyunu “Hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Alın teri dökerek sahadan galip ayrılmayı başardınız ve şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde ettiniz. . Hopa sporun hedefi BAL ligidir. Bu takımın hak ettiği yer önce Bal Ligi ve ardından profesyonel liglerdir. Biz bu yola bu inançla çıktık. Arkamızda bize güvenen bu dev taraftar kitlesi olduğu sürece de bunu da başaracağız.

Buradan bir teşekkürü de taraftarımıza etmek istiyorum. Bize güvendiler. 90 dakika boyunca oyuncularımızı motive ettiler. Sağ olsunlar. Tabi bir önemli teşekkürde bayan taraftarlarımıza etmeden geçemeyeceğim. Tribünlerin dolmasını sağladılar. Yüzlerce bayan taraftarımız erkek taraftarlarımızla omuz omuza takımlarını desteklediler. Hiçbir olumsuz tezahürat 90 dakika boyunca yapılmadı. Bunda sizlerin katkısı çok büyüktür. Hepinize yönetim kurulumuz, teknik heyetimiz ve futbolcularım adına teşekkür ediyorum”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.02.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da, İşte Futbol Aşkı Bu Dedirt...
 » Artvin Hopaspor Tokatsporu Elinden...
 » Hopa İlçe Olarak Takımının Başarısı...
 » Artvin Hopaspor Kendi Evinde Sarıka...
 » Serender Restaurant’tan Hopaspor’a...
 » Artvin Hopaspor Fırtınası Esiyor...
 » Hopa Kayıplarda...
 » Hopaspor'da Beraberlikler Kader Old...
 » Mor Beyazlılar, Güçlü Rakibine İkin...
 » Artvin Hopaspor Ankara Demirspora T...
 » A. Hopaspor'un Dirilişi...
 » Artvin Hopaspor-0 Sıvas Divriğispor...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Ciner Grubu Halı Saha Futbol Turnuv...
 » Hopa’da Heyecan Sona Erdi...
 » Artvinli Bjk Taraftarı Kemal Algın...
 » Hopalı Atletler Başarıdan Başarıya...
 » Artvin Sgk İl Müdürü Basınla Buluşt...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Artvin Derbisinin Gülen Tarafı Hopa...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...