Şavşat Belediye Başkanı Öztürk Yeni Başkanları Ziyaret Etti

06/12/2017 08:11


Haber: Hayati AkbaşZiyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş öncelikle Şavşat Belediye Başkanımız Ahmet Sinan Öztürk’e, İnegöl Şavşatlılar Derneği Yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. İnegöl Belediye Başkanı olduğum süre içerisinde sayın Başkan Ahmet Sinan Öztürk İnegöl’de de ziyaretimize geldi, bende Şavşat ilçemizi ziyarete gittim. O dönem İnegöl ve Şavşat’ı kardeş Belediye ilan ettik. Bu kardeşliğin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Şavşat ile gerçekleştirdiğimiz bu kardeş şehir olma ile aramızdaki dostluklar bundan sonrada sürecektir. Bu vesile ile Şavşat Belediye Başkanımıza tekrar ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ise ziyaret ile ilgili yaptığı kısa konuşmada öncelikle Bursa gibi önemli bir ilimize Belediye Başkanı olarak seçilen eski İnegöl Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın seçilmesi biz Şavşatlıları ve bütün Artvinlileri mutlu etmiştir. Daha önceden Belediye Başkanımız Alinur Aktaş Şavşat’ı ziyaret etmiş ve bizleri onurlandırmıştı. Başkanımızı ilçemizde misafir etmekten oldukça memnun kalmıştık. O dönem malumunuz İnegöl Belediyesi ile Şavşat Belediyesi kardeş belediye oldular. Bu kardeşliğimizin daim olması ve devam etmesi Şavşat Belediye Başkanı olarak en büyük dileğimdir. Ben Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen başkanımızı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum”dedi. Öztürk konuşmasının sonunda ise Başkan Aktaş’ı Şavşat’a davet etti.

İnegöl Şavşatlılar Dernek Başkanı Durmuş Aydın ise; “Doğdunuz şehir Şavşat ile doyduğunuz şehir iki güzel yer. Şavşat ve İnegöl kardeş şehir ve kardeş belediyelerdir. Biz İnegöl’de faaliyet gösteren Şavşatlılar Derneği olarak İnegöl ve Şavşat arasında her zaman köprü vazifemizi yerine getireceğiz. İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş beyin Bursa Belediye Başkanlığı görevine getirilmesi ve yine yerine İnegöl Belediye Başkanlığı görevine hemşerimiz Alper Taban beyin getirilmesi bizleri son derece memnun etmiştir. Bugün Şavşat Belediye Başkanımız sayın Ahmet Sinan Öztürk Bey kardeşliğin gereği Bursa Belediye Başkanımızı tebrik edip hayırlı olsun demek amacıyla aramızda bulunmaktadır. Şavşat Belediye Başkanımıza derneğimiz ve İnegöl’deki hemşerilerimiz adına hoş geldiniz diyorum. Ayrıca Bursa Belediye Başkanlığına seçilen Alinur Aktaş’a derneğimiz yönetim kurulu adına başarılar diliyorum” dedi.

Samimi bir sohbetin ardından Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yeni seçilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a çiçek takdim etti.

Ziyaret hatıra fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Yeni Seçilen Kardeş Şehir İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ı Makamında Ziyaret Etti

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanı Durmuş Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ikinci ziyaretini kardeş belediye İnegöl Belediye Başkanı seçilen Alper Taban’ı makamında ziyaret etti. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Ahmet Sinan Öztürk; “Alinur Aktaş başkanımızı Şavşat’ta daha önceden misafir ettik. İnşallah sizleri de en kısa zamanda Cittaslow Şavşat’ta misafir etmek istiyoruz” dedi.

Ziyaret hediye takdimi ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Şavşat Belediyesi İnegöl Belediyesi...
 » Hopa’ya Bursa’dan Yardım Eli Uzatıl...
 » İzmit, Arvin-batum Tanıtım Günlerin...
 » Gürcüler Ölümünün 30. Yılında Ahmet...
 » Ali Osman Ulusoy'a Üstün Hizmet Şer...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Boğaları İnegöl Spora Parkey...
 » Saakaşvili'ye İstanbul'da Büyük İlg...
 » Gürcüler Tiflis'de Bir Araya Geldi...
 » Çağlar Aksoy Arhavi Belediyesi G.s....
 » Basketbol Heyecanı Başlıyor...
 » Profesörlerin Şavşat Aşkı...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Cittaslow Şavşat’ta Yöresel Ürünler...
 » Şavşat Yavuzköy 5. Kış Şenlikleri Y...
 » Şavşat Kaymakamlığında Engelliler İ...
 » Sakin Şehir Ünvanı Şavşat’a Bayram...
 » Pedallarını Şehitler İçin Çevirdile...
 » Yöresel Ürünleri Geliştirme Çalışma...
 » Vali Cirit Şavşat’ı Ziyaret Etti...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...