İzmit, Arvin-batum Tanıtım Günlerine Hazırlanıyor

20/11/2015 11:00

Artvin-batum Tanıtım Gülerinde Türkü Kız Solmaz Akgül Rüzgârı Esecek.


Haber: Hayati Akbaşİzmit’te yapılacak olan Artvin Batum Tanıtım Günlerinde muhteşem sesi ile Artvinli Türkü Kız Solmaz Akgül Rüzgârı esecek.

Yıllardır memleketinden uzaklarda çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile tanınan Artvinliler kendi kültürlerini tanıtmak, yaşamak ve yansıtmak için 27-28-29-30 Kasım günlerinde İzmit’te Artvin Batum Tanıtım Günlerinde bir araya gelerek hem kültürlerini yaşatıp yansıtacaklar hem de doyasıya eğlenecekler.

Bazı Bakanların ve milletvekillerinin de katılacağı İzmit’te 11 tane Artvinli derneğin bir araya gelerek hazırlamış olduğu ve Atılım Grup Medya Fuarcılılığın organizatörlüğünde yapılacak olan Artvin Batum Tanıtım Günlerine Artvin ve İzmit Valiliklerinin yanı sıra Artvin ve İzmit’teki ve bütün Kaymakamlıkların, Belediyelerin, sivil toplum kuruluşlarının katılacağı yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret edeceği etkinlikte muhteşem sesi ile “Türkü Kız” olarak anılan Solmaz Akgül 29 Kasım 2015 Pazar etkinlik katılımcılarına türkü ziyafeti sunacak.

7 Kuşağın, 7 Bölgeden türkülerini oldukça başarılı bir şekilde okuyabilen ve her gittiği etkinlikte muhteşem sesi ve yorumu ile gönüllerde taht kuran Türkü Kız Solmaz Akgül, Artvin Batum Günlerine de davet edildi. Daha önce Almanya-Hollanda-İzmit-Bursa-Ankara gibi birçok il ve ilçelerde birçok büyük etkinliklerde Assolist olarak çıkan Solmaz Akgül son olarak Almanya’daki Artvin Kültür Derneği’nin organize ettiği etkinlikte sahne almış ve gurbetçilerimizin gönüllerinde taht kurarak buradan sonraki yapılacak olan etkinlikler içinde davet edileceği şeklinde prensipte anlaşmaya varmıştı.

Türkü Kız Solmaz Akgül’ün Vefası, Artvin Valisi’ne Teşekkür

Çok sayıda festival ve etkinliklerde ayrıca çok büyük kanallarda sahne alan Türkü Kız Solmaz Akgül konuyla ilgili olarak; “Öncelikle Almanya’daki programa katılmam için ve her zaman desteklerini esirgemeyen sanat ve sanatçıya büyük destek olan Artvinlinin gönlünde taht kurmuş Saygıdeğer Valimiz Kemal Cirit Beye, Kaymakamımız Sayın Mesut Gazi Ambarcı’ya İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş Beye ve İnegöl Belediye Başkan yardımcıları ile meclis üyelerine, Şavşat Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sinan Öztürk Beye, Ardanuç Belediye Başkanımız Sayın Yıldırım Demir Beye, Almanya’daki Artvin Kültür Derneği’nin bütün yönetim kurulu ve gurbetçilerimize, İnegöl Şavşatlılar Derneğine, İzmit Artvinliler Derneğine, İzmit Gebze Artvinliler Derneğine, İzmit Derince Artvinliler Derneğine, İzmit Çayırova Artvinliler Derneğine, Çavdarlı Köyü Derneğine, Aşağı Koyunlu Köyü Derneğine, Atılım Grup Medya Fuarcılık Yönetim Kuruluna ve türkü dostu herkese teşekkür ediyorum. Türküyü türkü tadında dinlemek için herkesi 29 Kasım Pazar Günü İzmit’teki konsere bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Katılmış olduğu programlarda bütün katılımcıları türkü tadında eğlendiren ve daha önce TRT-ATV-AHABER-KANALTÜRK ve KAÇKAR TV gibi birçok kanallara çıkarak Artvin’in tanıtımına da katkı sunup bütün izleyicilerin beğenisini kazanan Türkü Kız Solmaz Akgül Artvin Batum Tanıtım Günleri’nde türkü ziyafeti sunacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.11.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Almanya’da Artvin Rüzgârı Esti...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Şavşat Belediyesi İnegöl Belediyesi...
 » Şavşat Yavuzköy 5. Kış Şenlikleri Y...
 » “Ferhat’ın Yeni Acıları” Tiyatro Oy...
 » Lojistik Merkeze Almanya Örneği...
 » Trabzon Tso 2015 Yılı Son Meclis To...
 » Şavşat Belediye Başkanı Öztürk Yeni...
 » Hopa’ya Bursa’dan Yardım Eli Uzatıl...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvinli Gençler Cerattepe İçin Bir...
 » Şavşat Kaymakamı Engellilere Umut O...
 » Cerattepe’ye Destek Eylemleri Sürüy...
 » İzmit’te Artvin-batum Tanıtım Günle...
 » Artvin Uluslararası Tanıtıma Hazır...
 » Gürcüler Tiflis'de Bir Araya Geldi...
 » Arhavi’de Doğaseverler Mençuna’ya D...
 » Tmmob Artvin Temsilcisi Yavuz’dan U...
 » Gürcüler Ölümünün 30. Yılında Ahmet...
 » Ali Osman Ulusoy'a Üstün Hizmet Şer...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...