Ertelenen Sgk Primleri İçin Uyardı

12/10/2017 14:16

Artvin Sgk İl Müdürü Derece, Ertelenen Sgk Primleri İçin Uyardı


Artvin Sgk İlmudueur Derece Ertelenen Sgk Primleri İcin Uyar

Haber: Hayati AkbaşArtvin Sosyal Güvenlik İl Müdürü Kahraman Derece, ertelenen SGK primleri hakkında yazılı basın açıklaması yaparak çok önemli hatırlatmada bulundu.

Derece konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “2016 yılında asgari ücretin 1. 273, 50. -TL den 1. 647, 00. -TL ye artması nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirilmiş ve 2017 yılında da devam ettirilmiştir. Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak – Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir.

İlimizde ertelenen sigorta primlerinden; 2016 Aralık ayından4. 434. 415, 13 . -TL, 2017 Ocak ayından 3. 619. 427, 81. -TL, 2017 Şubat ayından3. 602. 194, 06 . -TL, kalan alacağımız bulunmaktadır. Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle, 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayinin sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır.

Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir.

Ertelediğimiz sigorta primlerinizi zamanında ödenmesi unutulmamalıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak iş hayatınızın bolluk ve bereket içinde geçmesini dileriz” ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vergi Affı Yürürlüğe Giriyor...
 » Artvin Ssk On-line Tahsilata Başlad...
 » Türk-iş'ten "Torba Yasasına" Tepki...
 » Bayraktutan Bir Yaraya Daha Parmak...
 » Artvin Yine Ayakta...
 » Sgk Prim Borcunu Ödemeyenlere Müjde...
 » Artvin'de 4 Kasım'da Büyük Miting V...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin’de Hedef 20 Bin İstihdam...
 » Artvin Sgk İl Müdürü Basınla Buluşt...
 » Trabzon Tso Başkanı İran’la İlişkil...
 » Trabzon Tso Başkanından Uyarı Geldi...
 » Hopa Araklı Karşılaşması Hazırlıkla...
 » Hopaspor'da Beklenen Oldu...
 » Artvin Ssk'dan İşverene Uyarı...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Selzedelere Taksit Ve Borç Affı Müj...
 » Karadeniz’de Balıkçılık Çalıştayı Y...
 » İşkur’dan 1 Milyon Kişiye İş...
 » Yeni Hopa Devlet Hastanesi Hakknda...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...