Kaçkarların Zirvesinde Arama Kurtarma Eğitimi

21/09/2017 09:01


Haber: Hayati AkbaşAFAD Başkanlığının planlı eğitim faaliyetleri arasında yer alan “Yüksek İrtifada ve Buzulda Arama Kurtarma Eğitimi” 22 Eylül 2017 tarihine kadar Kaçkar Dağları’nın zirvesinde gerçekleştirilecek.

Eğitimi katılacak olan personel, Kaçkar Dağları’ndaki eğitim programına başlamadan önce Rize AFAD Müdürü Şakir Kurk ile birlikte Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Rize AFAD Müdürü Kurk ’tan programı hakkında bilgiler alan Rize Valisi Bektaş, son yıllarda Türkiye’de arama ve kurtarma ekiplerinin uluslararası standartlara kavuştuğunu belirterek; “Varlığınız bizim için çok önemli. Gönül ister ki Türkiye’de afetler yaşanmasın ve sizlere hiç ihtiyaç duymayalım. Ancak yaşanan doğal afetler sonrasında, arama kurtarma çalışmalarının konusunda uzman kişiler tarafından yürütülmesi, halkın afetler konusunda bilinçlendirilmesi ve gerekli önlemlerin zamanında alınması büyük önem taşıyor. Rize’de gerçekleştireceğiniz eğitim programı sizlere çok şey katacaktır. Sizler yeri geliyor kendi hayatınızdan ve ailenizden ödün vererek arama kurtarma faaliyetlerine gerçekleştiriyorsunuz. Özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Kaçkar Dağlarının zirvesinde gerçekleştireceğiniz eğitim faaliyetlerinizin kazasız bir şekilde tamamlanmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavrun Yaylası, Mezovit Yaylası ve Kaçkar Dağlarının 3 bin metreyi aşan zirvelerinde gerçekleştirilecek yüksek irtifada ve buzulda arama kurtarma eğitimine 35 ilden 62 arama kurtarma teknisyeni ve AFAD başkanlığından 15 eğitimci katılacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Karadeniz’e Biçilen Yeni Kefen; Yeş...
 » 4. Ulusal Taşkın Sempozyumu Sona Er...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyada Artv...
 » Artvin’de Sarıkamış Şehitlerini Anm...
 » Artvin’de 8x8 Amfibik Araç Hayat Ku...
 » Artvin Afad’ın Acı Günü...
 » Artvin’de 120 Kısa Dönem Er Yemin E...
 » Rize’de Gençler Türkiye Judo Şampiy...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Vali Cirit, Off – Road Kulubü Başka...
 » Artvin’de Amatör Spor Haftası Etkin...
 » Dağ Bisiklet Yarışmacıları Murgul’d...
 » Karadeniz’in En Güzel 10 Yaylası...
 » Danıştay Yeşil Yol Projesine Dur De...
 » Bayraktutan Tbmm Genel Kurulunda Şi...
 » Artvin’de Hemşireler Günü Mesajları...
 » Merve Öztopaloğlu: ‘biz, Büyük Bir...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Trac Artvin Şubesi Genel Kurulu Yap...
 » Tek Gıda İş Çaykur’da Sözleşmeye Ha...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...