Tcg Yıldırım (f-243) Rize Limanını Ziyaret Etti

29/01/2018 10:55

Tcg Yıldırım (f-243) Gemisi 10 Yıl Aradan Sonra Rize Limanı’nı Tekrar Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşKaradeniz Uyum Harekâtı (KUH) kapsamında Rize Limanını ziyaret eden TCG YILDIRIM (F-243) Gemi Komutanı Deniz Yarbay Bülent Ceylan, beraberinde Deniz Yüzbaşı İlhan Çavdar ile birlikte Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı Makamında ziyaret etti.

Gemi Komutanı Deniz Yarbay Ceylan, Karadeniz de icra edilen Uyum Harekatı kapsamında Rize Limanı’nı ziyaret ettiklerini belirterek; “ TCG YILDIRIM, en son 2007 yılında Rize Limanı’nı ziyaret etmişti. 10 yıl aradan sonra Rize’de bulunmak beni ve tüm gemi personelini mutlu etti” dedi ve ziyaret anısına Vali Bektaş’a şapka hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Bektaş, “Türkiye'nin konumu gereği önemi, her geçen gün daha da artan bir ülke. Türk Deniz Kuvvetleri, sahip olduğu yüksek nitelikli insan gücü ve modern deniz kuvveti ile Türk Haklı için her zaman haklı bir gurur kaynağı olmuştur” dedi ve Afrin Operasyonunda görev alan tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başarı dileklerinde bulundu.

RİZE BELEDİYESİNİ DE ZİYARET ETTİLER

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait TCG Yıldırım F-243 adlı savaş gemisinde görevli rütbeli personel Rize Belediyesini ziyarette bulundular.

TCG Yıldırım F-243 adlı Fırkateyn gemi komutanı Deniz Yrb. Bülent Ceylan ve beraberindeki askeri personel Rize Belediyesine ziyarette bulundular. Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’ın il dışı programı dolayısıyla rütbeli personeli Rize Belediye Başkan Vekili Coşkun Yeğen ağırladı.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, Ülkemizin yerli ve milli savaş gemileri üretimi konusunda son zamanlarda atılan adımların gurur verici olduğu ifade edilirken, ziyaret esnasında içilen Rize Çayı’nın bahçeden demliğe gelene kadarki süre içerisinde geçmiş olduğu işlemlerle ilgili Başkan Vekili Coşkun Yeğen tarafından misafirlere bilgiler aktarıldı.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı hediyeleşme ile son buldu.

Öğleden sonra da Vali Bektaş’ın iadeyi ziyarette bulundu. TCG YILDIRIM (F-243) gemisi Rize Limanında kaldı ve günün belli saatlerinde vatandaşları ziyaretine açıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaport Geleceğe Ümitle Bakıyor...
 » Rize’de Gençler Türkiye Judo Şampiy...
 » Rize, Kafkaslara Açılıyor...
 » Vali Bektaş Rize Tso’yu Ziyaret Ett...
 » Vampir Kelebek Zararlısı İle Mücade...
 » Hopaport Hedeflerine Emin Adımlarla...
 » Hopa’da Kruvazör Turizmi Masaya Yat...
 » Hopaport Ülkemiz Limancılık Sektörü...
 » Hopaport’ta Kabotaj’a Yönelik Çalış...
 » Artvin’de Sarıkamış Şehitlerini Anm...
 » Hopa Limanında İşlem Hacmi Artıyor...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Artvin Tarihi Bir Gün Yaşadı...
 » Chp Milletvekili Bayraktutan Hopa L...
 » Büyükelçi Amza’dan Vali Bektaş’a Zi...
 » Denizcilik Ve Lojistik Sektörü Alia...
 » Rize - Trabzon Arasında Yeni Bir Ge...
 » Artvin Sp Belediye Başkan Adayı Soy...
 » Su Ürünleri Değerlendirme Toplantıs...
 » Kaçkarların Zirvesinde Arama Kurtar...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...