O Arhavi’nin Gururu

15/12/2016 13:33

Uçak Mühendisi Damla Durmuş Başkan Hekimoğlu’nu Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşTürk Hava Kurumu Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Arhavili Damla Durmuş geçtiğimiz günlerde Arhavi Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Hekimoğlu’na makamında desteklerinden ötürü teşekkür etti. Damla Durmuş, Arhavi’nin gururu olacak önemli başarılara imza atıyor. Öğrenciliği boyunca yapmış olduğu projeleriyle dikkat çeken Durmuş’a eğitim süresince desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, ilçemizden Damla gibi öğrencilerin çıkmasının gurur verici olduğunu belirtti ve kendisine çalışmalarında başarılar diledi. Uçak Mühendisi Damla yakın tarihte İnsansız Hava Aracı Proje çalışmasını hayata geçirmek için Amerika Birleşik Devletlerinin davetlisi olarak bu ülkeye gidiyor.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Desing-Build-Fly (DBF) takımı olarak American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA) tarafından düzenlenen uluslararası İnsansız Hava Aracı tasarımı ve üretimi yarışmasına başvuran Damla Durmuş da dâhil beraberindeki 20 kişilik ekip, Türkiye’de yarışmaya hak kazanan 4 üniversite içerisinde en yüksek puanı alarak sıralamada 1. oldu. Ekip, Ocak ayı içerisinde Amerika’ya İnsansız Hava Aracı tasarımı için yola çıkacak. Bu konuda Başkan Hekimoğlu’nu bilgilendirmek amacıyla ziyaret eden Damla Durmuş, kendilerine bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkür etti ve Amerika’daki proje çalışması süresince yapılacak faaliyetlerde desteklerini talep etti.

Başkan Hekimoğlu ise; “İlçemizden çıkmış sayısız bilim adamları, profesörler, mühendisler ve bunun gibi örnek teşkil edecek eski büyüklerimizin devamında gençlerimiz de büyüklerinin izinde giderek örnek çalışma sergiliyorlar. Damla kardeşimiz de bunlardan birisidir. Günümüz dünyasında hele hele ülkemizde teknolojinin önemli gereksinimlerinden olan bir projede Arhavili kardeşimizin yer alması gurur verici bir olay. Kendilerine bu nazik ziyaretinden ötürü teşekkür ediyorum ve Amerika’da gerçekleştirilecek olan İnsansız Hava Aracı projesi ile ilgili kendilerine destek noktasında her türlü gayreti göstereceğiz. Bu konuyla ilgili gerek iş adamlarımızla, gerek sponsorlarımızla irtibatta olacağız” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.12.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Mhp Artvin Milletvekili Aday Adayı...
 » Doğu Karadeniz İş Dünyası Ve Tso Ba...
 » Artvin Akparti İl Başkanı Erkan Bal...
 » Kışla Şavşat’ta Sahara Tüneli Müjde...
 » Arhavi'de İsrail Protesto Edildi...
 » Arhavi’de Yayla Festivalleri Sezonu...
 » Doka Kalkınma Kurulu Toplantısı Riz...
 » Bir Kazım Koyuncu Belgeselide Ümit...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Açü Dokuzuncu Mezunlarını Verdi...
 » Hopa Özel Temel Lisesi Panelleri De...
 » Uluslararası Festivaller Birliği To...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Milletvekili Kışla’dan Arhavi’ye Te...
 » Vali Doğanay Kamu Kurumlarını Ziyar...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Başk...
 » Van Tso’dan En Kalabalık Kahvaltı R...
 » Arhavi Kaymakamından Belediyeye Ziy...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...