Artvin Hopaspor'a Kaymakam Desteği

26/12/2005 11:17

Şahin Aslan Düğmeye Bastı. Önce İyi, Çalışkan Ve Ekonomik Olarak Güçlü Yönetim Oluşacak. Herkes Taşın Altına Elini Sokacak

Haber: Turan ŞentürkHopa Kaymakamı Şahin Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Kılınç, Türkiye Batum Başkonsolosu Şevki Mütevellioğlu, Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdoğan Albayrak, Hopa Ticaret Odası Başkanı Sinan Altunsoy, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Hopaspor yönetim kurulunun bazı üyeleri ile iş adamları Otel Peronti'de yemekli toplantı yaparak Artvin Hopaspor'un bugünü ve geleceği masaya konularak tartışıldı. -PHopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu gecenin açılış konuşmasında Artvin Hopaspor'un ligdeki başarı durumu bulunduğu yeri, oynadığı futbolla bağdaşmadığını, çok daha iyi sonuçlar alabilecek bir konumda iken çeşitli nedenlerden ötürü istenilen düzeyde olmadığını ifade ederek kısaca şöyle konuştu:

"Artvin Hopaspor kulübümüzün ligdeki bulunduğu konumu itibariyle ele alırsak başarısız bir devre geçirdiğimiz doğrudur. Ancak bu devam edecek anlamına gelmemeli. Parasal olarak da aşılmayacak, ben yönetime girersem bütün yük bana binecek diye bir şey yok. Burada herkes taşın altına elini koymalı ve görevini iyi şekilde yapmalıdır. Hopaspor bu sezon, kulübüyle, futbolcusuyla, teknik heyetiyle, taraftarıyla ve de camiasıyla Türkiye'de örnek olmuş bir kulüptür. "MAVİ BAYRAK ÖDÜLÜNÜ" almış bir camia olarak örnek kulübüz. Sahamızda en küçük bir hadiseye meydan vermemiş, fair play ekolu ile mücadelemizi sürdürdük. Demek ki her yönümüzle büyük gelişmeler vardır. Tek bir neden kaldı o da futbolda başarı elde etmek. Bugün bu akşam konuşacağımız konular ve alacağımız somut kararlar neticesinde başarı trendimizi çok yükseklere taşıyacak nitelikte olması için önce herkes düşüncesini açıkça söylemeli, eksikler tartışılmalı, diyorum" dedi.

Artvin Hopaspor eski kulüp başkanlarından Casım Cihan yaptığı konuşmada, "Hopaspor'un geçmişte yapılan büyük hatalarda, ki burada kendimi de suçlu görüyorum, çünkü hem günü birlik düşündük ve ilerisi için hiç bir adım atmadık, atamadık. Hopaspor'un çalışacak bir idman sahası bile yok. Kapalı spor salonu yok. Tesisi yok. Hiç bir şeyi yok. Hep günü birlik konuşmakla yıllar geçti. Gelinen konu yine aynı. Yine bu sezonu nasıl kurtarabiliriz. Bu sezon bu zamana kadar 205 milyar TL. harcanmış. Ve de ara dönemde de 75 milyar TL. gerek. Bu sıcak para nereden ve nasıl buluruz. Şimdi bu gündemde. Yönetim bunu konuşalım istiyor. Konuşmayalım demiyorum. Ama Hopaspor'un geleceğini de konuşalım. Tesis için ne yapabiliriz onu konuşalım" dedi.

Hopa Kaymakamı Şahin Aslan kulüp açısından yapılacak işlerin 4 periyotta ele alınıp planlı ve programlı yapılması zorunlu olduğunu ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

"Yıllardan beri köklü bir kulüp hüviyetinde olan Artvin Hopaspor bugünlere gelirken hep günü birlik düşünmüş ve de hareket etmiştir. Bugün çektiği maddi sıkıntı geçmişten gelen bir birikimin sonucu bugünlere taşımıştır. Kendi yağı ile kavrulmayı düşünse de elindeki imkanları neticesinde beklide olmamıştır. Ama bugün artık günü birlik düşünemeyiz. Düşünsek de geleceğini de ele almak gerekir. Onun için 4 periyotta Hopaspor'u ele alıp geleceğe taşımak gerek. Ben ilçe mülki idare amiri olarak, sizler istediğiniz sportif alanlardaki tesisleşme düşüncenize yürekten katılıyorum. Ve de desteğimi veriyorum. Kaynak konusunda da sizinle beraberim. Kulübe devamlı maddi gelir getirecek, düşüncenizi açıklayın gereken girişimimizi yapalım. Ben asla yok demem. Ama her şey nizam ve intizamlı olmalı. Ayrıca benim sürekli dikkat ettiğim bir konu de sizinle paylaşmak istiyorum. Her yıl en az 2 kere ve ya 3 kere kongre yapıyorsunuz. Bazı kişiler yönetime giriyor. 20 kişilik bir yönetim oluşuyor. Bir ay sonra kulüpte uğraşan çabalayan 3-5 kişi kalıyor. Diğerleri madem ki çalışmayacak. Neden yönetimi giriyor. Görev yapmayacak, çalışmayacak kişileri almayın. Bu akşam 6 tane yönetici var. Peki diğerleri nerede. O zaman çıkartın yönetimden görev yapacak, çalışacak kişileri alalım. Bu ara dönemde bu işi bitirmek lazım. Yeniden liste oluşturun siz yapamıyorsanız, birlikte liste yapalım. Kişilerle tek tek görüşelim iyi bir yönetim oluşsun. Ve taşın altına herkes elini sokacak" dedi.

Hopa Kaymakamı Şahin Aslan'ın konuşmasının ardından karşılıklı diyaloglar neticesinde herkes düşüncesini ortaya koydular. Ve Yeni bir yönetimin oluşması için harekete geçildi. Yönetim listesinin oluşumu için çarşamba günü öğretmen evinde toplanılmasına karar verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.12.2005 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Hopaspor Galibiyete Hasret...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Hopaspor Kulüp Başkanı Orhan...
 » Eskişehirspor'un Hopalı Futbolcusu...
 » Bağımsız İl Genel Meclisi Üyesi Ada...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Trabzon’da Madencilik Konuşuldu...
 » Bayraktutan Adalet Bakanı Bozdağ’a...
 » Hes Firmaları Güneysu'da Gürgen'e Ç...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » İlhan Karaman Unutulmayacak...
 » Artvin’de 110.000 Pembe Domates Top...
 » Yusufeli Belediyesi Çalışanlarına S...
 » Çaykur Kapasite Artırıyor...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Loç Vadisinde Santral Akrabaları Bö...
 » Hopa'da Deniz Dolgu Çalışmaları Bir...
 » Artvin Semalarında Dolaşan Helikopt...
 » Artvin Tehlikenin Farkına Varmaya B...
 » Artvin Belediye Spor Basketbol Takı...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Masterler Bu Yıl Da Şampiy...
 » Karate Artvin İl Birinciliği Arhavi...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...