Hopa Gençlik Hizmetleri Jimnastik Kursu Açıldı

27/05/2015 09:06

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Kursun Açılışını Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Kemalpaşa Beldesinde açılan jimnastik kurslarına büyük ilgi görüyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından bu yıl açılan jimnastik kursları minik öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Kemalpaşa Belediyesi Hizmet Binasında iki ayrı antrenör eşliğinde jimnastik kurslarına minik öğrencilerin olduğu kadarıyla ailelerde büyük ilgi gösteriyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik yaptığı açıklamada İlçe genelinde 4 ila 10 yaş arasında 80 kız öğrencinin jimnastik kursuna katıldığını ve kursların tamamen ücretsiz olduğunu kaydetti. Şenlik‘’ Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak başlatmış olduğumuz kurslarımız devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından açmış olduğumuz diğer kurslarımız gibi jimnastik kursumuzda ücretsiz olarak halkımızın hizmetindedir. Hopa’ lı tüm çocuklarımızı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün kurslarına davet ediyoruz’’ diye konuştu.

Kaymakam Özkan, jimnastiğin öncelikle spor yapma kültürünü spor yapanlara aktardıktan sonra fiziksel özelliklerine göre en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunan bir branş olduğunu vurguladı. “Bu yüzden spor dalı seçmeden önce, çocukların doğal gelişim ihtiyaçlarına cevap veren doğru programlar uygulayan eğitim almaları sağlanmasının önemine” işaret eden Kaymakam Mehmet Ali Özkan, “ Çocuk gelişimi, çocukları spora özendirme, branşlaşmaya yardımcı olma, beceri kazanmayı hedeflemek için açılan ücretsiz jimnastik kurslarına ilgi hayli yoğun olduğunu ifade etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü nezaretinde antrenörl Nino Zakkarandze çalışmalarını haftada iki gün yapıyor. Spora yeni başlayan minik jimnastikçiler, öğrendikleri figür ve hareketleri uygulamaları olarak yapıyorlar. Eğlenceli jimnastik yapan minik sporcular idmanlarda keyifli dakikalar geçiriyor.

HOPAPORT’UN SPOR’A DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Kaymakam Özkan “Gelişmiş ülkelerin çoğunda okul öncesi eğitim kurumlarında ve sonrasında okullarda özellikle profesyonel jimnastik ve dans salonları yapılıp buralarda çocuklara yoğun bir eğitim vermektedirler. Bu salonlarda yapılan çalışmalar çocuklarımızın gelişimine, eğitime ve sağlıklı bireylerin yetişmesine katkı sağlayacaktır. Hopa İlçesinde böyle bir kursun açılmasına imkan sağlayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’e, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.05.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavide Engelliler, Engelleri Aştı...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Artvin’de 23 Milyonluk Otel Ve Avm...
 » Artvin'de Yaz Spor Okullarına Kayıt...
 » Hopalı Atlet Esra Gaz Yaz Olimpiyat...
 » Yusufeli’de Zafer Bayramı Kutlamala...
 » Beşiktaş Tır'ı Arhavi'de...
 » Beşiktaş Tır'ı Hopa'da...
 » Kartal Yuvası Tır’ı Artvin’de...
 » Artvin Belediyesi Projelerdeki Son...
 » Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Başkan Cihan’dan Hopaport’a Ziyaret...
 » Başkan Cihan Ve Muhtarlardan Hopapo...
 » Batum Önemli Bir Kongreye Ev Sahipl...
 » Hopaport’a Bir Teşekkür’de Maliye B...
 » Hopaport Logitrans Fuarında İlgi Od...
 » Logitrans Fuarı Başladı...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopa Tek Ses, Tek Yürek Olarak Hopa...
 » Atılan Parke Taşı, Emniyet Amirinin...
 » Artvin Hopaspor Kendi Evinde Yine D...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde 3. Haf...
 » Hopaspor Namağlup Ünvanını Kars’ta...
 » Bilal Çebi, "Ben Hopaspor'un Başarı...
 » Artvin Hopaspor Dayanışma Yemeği Ar...
 » Hopaspor Yönetiminden Başkan Hekimo...
 » Filenin Atmacaları Namağlup 9. Maçı...
 » Artvin Amatör Lig Karşılaşmalarında...