Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya Başladı

23/01/2015 08:27

Bayraktutan Artvin’de Partililerle Buluşuyor.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan "BÜYÜK HALK BULUŞMASI" adıyla 25 Ocak 2015 pazar günü Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde saat 12. 00'da partilileri ve seçmenleri ile buluşuyor. Türkiye Büyük Millet Meclisinde rekorları altüst eden ve çalışmaları ile 7'den 70'e herkesin gönlünde taht kuran CHP'li Bayraktutan yine Artvin'de bir ilki gerçekleştirerek yaptığı çalışmalar hakkında yurttaşlarını bilgilendirecek.

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan; "Görev yaptığım süre içerisinde Artvin’in Meclisteki sesi oldum. Yasama ve Denetim faaliyetlerinde rekorlara imza attım. Bu bağlamda oy verip görevlendirdiğiniz Milletvekilinizin Ankara’da yaptığı çalışmalardan bilgi sahibi olmanız için 25 Ocak 2015 pazar günü saat 12. 00’da Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapacağım toplantıya katılmanızı bekler, saygılar sunarım. " diyerek 2 sayfalık bir mektupla tüm üyeleri ve vatandaşları Artvin'deki toplantıya davet etti.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan'ın 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde adaylığı konusunda Artvin'den mi yoksa İstanbul, Ankara, Bursa gibi Büyükşehirlerden mi aday olacağı konusundaki iddialara da bu toplantıda cevap vermesi bekleniyor.

İşte Bayraktutan’ın partililere gönderdiği mektup

Değerli Partilim, Hiç bir koşulda benim vazgeçemeyeceğim, sevgi ile bağlı olduğum çok farklı değerlerin başında yer alan emsalsiz bir güzelliktir Artvin. Var oluşumu borçlu olduğuma inandığım, geçmişi M. Ö 2000 yıllarına dayanan güzellikler diyarıdır Artvin. Çocukluğumu, gençliğimi, ilk heyecanlarımı yaşadığım bitmez-tükenmez sevdamdır, memleketimdir Artvin. Çok zor bir coğrafyada konuşlanmış olmasına rağmen kendisini kanıtlamış uygar insan topluluğunun adıdır Artvin. Böylesine asil insanların yaşadığı bu tanrı armağanı yurdun mensubu olmak en büyük varlığım, sahip olduğum yegâne servetim, içinde yaşarken dahi hasretini çektiğim cennet köşesidir benim için Artvin.

Böylesine tutku ile bağlı olduğum şehrime, üzerinde yaşayan insan potansiyeline kendimi adamak çocukluğumdan itibaren idealim olmuştu. Artvin’e hizmet etmek bir nevi ibadetti ve ben buna dünden hazırdım: Artvin gibi bir diğer sevdam da yurdumuzu emperyalist güçlerden arındıran büyük devlet adamı, asker, yönetici, devrimci ve yenilikçi kişiliğiyle bin yılın lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’tü. Artvin’e olan bağlılığımın yanında Mustafa Kemal Atatürk’e duymuş olduğum hayranlık her geçen gün çığ gibi içimde büyüyor; gençliğimi, enerjimi ve tüm mesaimi onun ilkeleri ve devrimleri doğrultusunda harcayarak şekillendiriyordum.

Artık siyasi yönünü Mustafa Kemal’in ilke ve devrimleri ile belirlemiş bir genç olarak Artvin’e hizmete adaydım. Savaşımı; inandığım, severek saygı duyduğum partimde Cumhuriyet Halk Partisinde yapmaya karar vermiştim. Öğrencilik yıllarında gençlik kollarında başlayan CHP’liliğim her geçen gün anlam kazanarak pekişmekte il ve ilçe örgütlerindeki çalışmalarımla takdir görmekteydim. Bu çalışmalarımın karşılığında önce partililerimiz daha sonrada Artvin halkımız bana Artvin’i temsil için vekâlet yetkisi vererek 12 Haziran 2011 tarihinde şahsımı Milletvekili görevine layık gördüler.

TBMM’de Cumhuriyet Halk Partisinin yurt düzeyinde ideolojisinin yansıtma yönündeki çalışmalarımın yanında bir Artvin sevdalısı olarak daha fazla; eğitime, bilime, doğaya, yöresel kültürümüze karşı Artvin adına duyarlı olmaya gayret gösterdim. Bu bakış açısıyla memleketimin manevi çıkarlarını en üstte tuttum ve onun savunucusu oldum. Halkın talepleri bizim önceliğimiz oldu. Halk için halkla birlikte kapitalizm karşısında yer aldım. Arkadaşlarımla birlikte partimizin ve Atatürk’ün ulusal birlik felsefesinin uygulayıcısı olduk, Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Devrimcilik, Laiklik, Devletçilik ve Milliyetçilik ilkesini ön planda tuttum. Altıok’tan asla vazgeçmedim.

Toplumun hassasiyetlerini göz önünde tuttum. Halkın istemediği hiçbir projeyi kabul etmedim. Bu uğurda hemşerilerimle birlikte mücadele verdim. Artvinlinin ata yadigârı haklarını kapalı kapıların ardında pazarlık konusu ettirmedim. Teklif, tehdit ve şantaja boyun eğmedim, ürküp-korkup geri çekilmedim. Bedeli bize ne olursa olsun mücadele edeceğimi her zaman haykırdım.

İlime, güzel Artvin’ime bağlı her ilçeyi kendi evim gibi, her yurttaşı da kardeşim kabul ettim. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan bütün mesaimi muhalefet görevi sırasında hemşerilerime eşit mesafede ve hiçbir kişisel beklenti olmaksızın vermeğe çalıştım Az zamanda çok işler yapmak, sürekliliği olan bir vekil olmak için sürekli çalıştım. Hedefim; aydınlık bir Türkiye’nin güneşe dönük yüzü olan Artvin’in unutulmaz vekili olmak. Bunu başarmak için sizlerin desteğiyle yola çıktım. Yorulmadan çalıştım. Artvin’in tüm sorunlarını Meclise taşıdım. Rekor sayıda soru önergeleri ve Meclis Araştırma önergeleri verdim. Örgütümüz istedi çeşitli zaman aralıklarında CHP’nin 50’den fazla Milletvekilini Artvin ve İlçelerine getirdim. Tüm İlçelerimiz hakkında Meclis Araştırma Önergeleri verdim. Kanun Teklifleri, sayısız basın toplantıları, TV programları gerçekleştirdim. Her fırsatta Artvin’i TBMM Genel Kurulunda konuşarak gündeme taşıdım. İktidarın değimi ile Meclisi Artvin ile kilitledim. Artvin’in siyasi tarihinde alışılmamış bir performansla Yasama faaliyetlerinde rekorlara imza attım. Çünkü Artvin halkı bana çalışma görevi vermişti. Bende Çalıştım! Çalıştım! Çalıştım! ama asla Yorulmadım…

Görev yaptığım süre içerisinde Artvin’in Meclisteki sesi oldum. Yasama ve Denetim faaliyetlerinde rekorlara imza attım. Bu bağlamda oy verip görevlendirdiğiniz Milletvekilinizin Ankara’da yaptığı çalışmalardan bilgi sahibi olmanız için 25 Ocak 2015 pazar günü saat 12. 00’da Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapacağım toplantıya katılmanızı bekler, saygılar sunarım.

Sevgilerimle…

ÖZGEÇMİŞ

Avukat Uğur BAYRAKTUTAN;

1965 yılında Artvin’de doğdu. Öğrenimini sırasıyla Artvin Gazi İlkokulu, 50. yıl Ortaokulu, Artvin Kazım Karabekir Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürdü. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1988 yılında Avukatlık stajını Artvin’de tamamlayarak Artvin Barosuna kaydını yaptırdı. Vatani görevini 1988 ve 1989 yıllarında İzmir Narlıdere İstihkâm Okulunda kısa dönem olarak yerine getirdi. 1989 yılından beri siyasetin içerisinde SHP Artvin İl Başkan yardımcılığı, SHP Artvin İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, CHP Artvin Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, CHP Artvin İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, CHP Artvin İl Seçim Komitesi Başkanlığı ve CHP Artvin İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde de bulundu. Atatürkçü Düşünce Derneğinin Artvin Şubesinin ilk Kurucular Kurulunda yer aldı. CHP Artvin İl Başkanlığının yanında çeşitli derneklerdeki görevlerini de birlikte yürüten Av. Uğur Bayraktutan 17. 08. 2003 tarihinde başladığı CHP Artvin İl Başkanlığına 12 Haziran 2011 Milletvekilliği seçimi için istifa etmiş ve partisi Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olmuştur. Üyelerin oy kullandığı ön seçimde birinci olarak çıkan Bayraktutan 12 Haziran 2011 seçimlerinde seçilerek Artvin Milletvekili olmuştur

TBMM’de çalışkanlığıyla Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun gözüne girmeyi başaran Bayraktutan 3 yıldan fazla TBMM CHP Grup yönetim kurulu üyeliği yapmış ve 5-6 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen CHP’nin olağanüstü kurultayında CHP delegelerinin oyu ile Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilmiş ardından üyeler arasında yapılan seçimle de CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı olmuştur. TBMM’de Anayasa Komisyonu ve KEİPA Türk Grubu üyeliğini Milletvekili olduğu günden beri başarı ile sürdüren Av. Uğur Bayraktutan 24. Dönem Artvin Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanıdır.

Uğur Bayraktutan Ankara Noterlerinden Belgin Bayraktutan ile evli olup iki çocuk babasıdır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.01.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp’li Vekil Bayraktutan Kendi Reko...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Seçime Sayılı Günler Kala Bayraktut...
 » Bayraktutan’ın Temposuna Yetişmek Z...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Chp’nin 89’uncu Kuruluş Yıldonümü A...
 » Bayraktutan’ın Temposu Bölgeye Mora...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’de Söylentilerden Rahatsız O...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Artvin'de Akparti Oylarını Artırdı...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin Turizmine Bir Destek Daha...
 » Chp Artvin’de Adaylarını Tanıttı...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Chp'de Bayraktutan Yola Çıktı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...