Kılıçdaroğlu, Artvin’in Chp’li Kadınlarını Kabul Etti

19/05/2017 11:43

Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Bu Referandumun Gerçek Galibi Kadınlardır.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Anayasa Değişikliği Referandumu sonucunda Artvin’de hayır oylarının önde çıkmasına büyük katkı sağlayan Artvin Kadın Kollarını Ankara’da ağırladı.

CHP Genel Merkezi’nin davetlisi olarak Ankara’ya giden CHP Artvin il ve ilçe örgüt yöneticilerine, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ev sahipliği yaptı. 15 ve 16 Mayıs günlerinde Ankara’da bulunan CHP’li kadınlara Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın eşi Belgin Bayraktutan da eşlik etti.

CHP Heyetini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makam odasında kabul eden Kılıçdaroğlu, CHP Artvin il ve ilçe örgütü yöneticilerini tek tek tebrik etti ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Kılıçdaroğlu, CHP Artvin Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul ve beraberindekilerikabulü sırasında yaptığı konuşmada bu referandumun gerçek galibinin kadınlar olduğuna vurgu yaptı.

Kılıçdaroğlu, Artvin örgütün temsilcilerine yönelik şu konuşmayı yaptı:“Referandum sürecindeArtvin’in gösterdiği büyük çaba, bizi son derece gururlandırdı. Bu referandumun gerçek galibi kadınlar, bu sadece Artvin için değil, İstanbul için de böyle Ankara için de İzmir içinde böyle.

Çünkü ilk kez bu referandumda bizimle ilgisi olmayan ailelerin kapılarını çaldık. Onların evlerine girdik. Onlara bir şekliyle Türkiye’yi hatırlattık. Geleceği hatırlattık. Bu olayın bir parti meselesi olmadığını hatırlattık. Çok önemli bir başarıya kadınlar imza attılar. Önümüzde 2 aylık bir sürecimiz var. Sizlerden oy versin, vermesin teşekkür ziyareti bekliyorum. Yine aynı evleregidilsin teşekkürziyaretleri yapılsın. Daha sonra siz de onları davet edebilirsiniz. Bir arayagelmek ve onlarla konuşmak lazım. Çünkü bizim dışımızdaki kesimler bizim dilimizden ve bizim ağzımızdan hiç duymamıştılar. Onlar başkalarının anlatımıyla CHP’yi tanıyorlar. Oysa biz de mütevazı insanlarız. Onlardan bir farkımız yok. Dünyayı da sorguluyoruz. Daha güzel bir ülke istiyoruz.

Bir ülkede kadının yüzü gülüyorsa bilin ki o ülkede huzur vardır. Eğer kadının yüzü gülmüyorsa o memlekette huzursuzluk vardır. Çünkü kadına Allah’ın verdiği bir güç vardır. Sezgi gücü vardır, önceden tehlikeyi sezebiliyor. Dolayısıyla bu yapıyı, anlayışı güçlendirmemiz lazım.

Asıl referandum2019’da. Dolayısıyla 2019 yılına hepimizin bugünden başlayarak çalışması lazım. Bugünden başlayarak çaba harcamamız lazım. Çünkü bu memleketin hepimize ihtiyacı var. Bu memlekette huzur içinde yaşamak ve birlikte yaşamak istiyoruz.

Sizler referandumdan bunu kanıtladınız. SizeGenel Başkan olarakyürekten teşekkür ediyorum. Başardınız. ”

CHP’li kadınlar ikinci günü TBMM’de geçirdiler. Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin Heyetine Meclis’in birçok bölümünü gezdirdi ve Meclis’in işleyişi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun Grup Toplantısı’na katılmalarını sağladı. Kadın Kolları üyeleri Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen kalabalık gruplarla dinlediler.

CHP Milletvekili Bayraktutan, Artvin Heyetini, Parti yönetiminin üst düzey yöneticileri ve milletvekilleri ile tanıştırarak sorun ve isteklerini aktarmalarını sağladı. CHP Artvin Heyetini ziyaret eden Grup Başkanvekili, Grup Sözcüsü ve milletvekilleri, Artvinli kadınları, cumhuriyet kenti Artvin’de referandum sürecinde gösterdikleri çaba ve başarıdan dolayı tebrik ettiler.

CHP’li Kadınlar Pembe Köşkü Ziyaret Ettiler

Meclis’teki ziyaretini tamamlayan CHP Artvin grubu daha sonra Partinin ikinci başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı merhum İsmet İnönü’nün Çankaya’daki evini ziyaret ettiler.

Müzeye dönüştürülen Köşkü ziyaret eden kadınları burada (Merhum)İsmet ve Mevhibe İnönü’nün kızları Özden İnönü Toker ve torunu CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan karşıladı. İnönü’nün kızı Özden İnönü, babası İsmet İnönü ve Atatürk’ü anlattı. Kendisinin çocuk olduğu dönemde Atatürk’ün çocukları nasıl sevdiğini, ülke için devrimleri yaparken yaşadıkları zorlukları ve onların hayat hikâyelerini konuklarına aktardı.

Müzeye dönüştürülen Köşk’te İnönü ve eşinin kullandıkları eşyalar ve fotoğraflarla süslenmiş odaları gezen CHP’li kadınlar, Cumhuriyetin kurulmasında büyük katkı sağlayan Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşı İsmet İnönü’yü bir kez daha yâd ettiler.

İl Başkanı Gülşen Kurul: Siyasi Bilgi Ve Birikimimiz Daha Da Arttı

CHP Kadın Kolları Artvin İl Başkanı Gülşen Kurul, Ankara gezisi hakkında yaptığı değerlendirmede “Bu gezi bizim için çok özel ve anlamlı oldu. CHP Genel Merkezi’nin Referandum sürecinde yaptığımızı çalışmaları görmesi ve takdir etmesi bizi daha da motive etti. Bizler Cumhuriyet kenti Artvin’in kadınlarıyız. Çağdaş ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyetin yılmaz savunucuları ve kızlarıyız. Kadınlara her alanda eşitliği sağlayan ve onların da toplumun bir parçası olduğunu gösteren bir ülkenin kadınlarıyız. Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Onu yıkmaya çalışan gericilere fırsat vermeyeceğiz. Daha büyük azim ve kararlıkla çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun da işaret ettiği gibi esas hedefimiz 2019 yılındaki seçimlerden zaferle çıkmaktır. Genel Başkanımızı Kılıçdaroğlu ve parti yöneticilerine bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ilimiz adına önemli çalışmalar yapan Meclis’te adından söz ettiren ve Genel Merkez’de üst düzey yöneticiler arasına çalışkanlığıyla girmeyi başaran Artvin Milletvekilimiz Sayın Uğur Bayraktun’a ve Ankara ziyaretimiz sırasında bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimizin sevgili eşi Belgin Hanım’a da CHP Artvin Kadın Kolları adına çok teşekkür ediyoruz. Bir teşekkür de Milletvekilimizin danışmanları Tolga Özçakmak ve Çağlar Altın’a yapmak istiyorum. Ankara programımızı hazırlayan ve aksamaması için ellerinden geleni yapan bu değerli kardeşlerime de ayrıca teşekkür bir borç bilirim. Sağ olsunlar var olsunlar. ” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin davetlisi olarak Ankara’ya giden CHP Artvin örgütünün kadın yöneticileri, kendilerini gezi programları sırasında yalnız bırakmayan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve eşi Belgin Bayraktutan’a teşekkür ettiler.

Merhum İnönü’nün evinin ziyaretinin ardından CHP’li kadınlar Artvin’e döndüler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’deki Panelde Demokrasi Anlat...
 » Chp’li Bayraktutan; “Enerjimi Halk...
 » Artvin’de Chp Kadın Kolları Seçim S...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin’de Chp'nin 93. Kuruluş Yıl D...
 » Chp Milletvekilleri Rize Ve Artvin’...
 » Bayraktutan’ın Temposuna Yetişmek Z...
 » Chp'li Gençler 'memleket İçin Umut...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Başkan Akçiçek’de Dev Çınarın Kurul...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Chp Artvin’de Adaylarını Tanıttı...
 » Seçime Sayılı Günler Kala Bayraktut...
 » Artvin Add Başkanı Biber Gündemi De...
 » Artvin Halkı Kışla Ve Bayraktutan'a...
 » Add Arhavi Şubesi Öğrencilerle Anka...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...