Hopa Devlet Hastanesinde Gebe Okulu Açılıyor

28/03/2014 12:03


Hopa Devlet Hastanesinde Gebelik Okulu Aciliyor

Haber: Hayati AkbaşHopa’da anne adaylarına gebelik döneminde neler yapacaklarını anlatmak için 'gebelik okulu' açılıyor. Hopa Devlet Hastanesi'nde oluşturulan, uzman hekim ve tecrübeli sağlık çalışanları tarafından eğitim verilecek gebe okulunda, doğuma hazırlık, hastane hazırlığı ve çanta hazırlama, gebelikte beslenme, bakım, emzirme pozisyonları, bebeğin ağlama nedenleri ve çocuk hastalıkları anlatılacak.

Gebelik sürecinin sağlıklı geçirilebilmesi için neler yapılacağının da anlatılacağı okulda, gebelik evreleri, gebelikte vücut değişiklikleri, gebelikte kaçınılması gereken kurallar ve bebek bakımıyla ilgili ilk bilgiler verilecek.

02. 04. 2014 Tarihinde Hopa Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayacak gebe okuluna şu ana kadar 8 anne adayı başvuruda bulundu. Hopa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Çelik uzman kadrosuyla gebeleri, gebelik öncesi ve sonrasında neler yapacakları konusunda bilinçlendirmek, anne ve çocuk ölümlerini azaltmak amacıyla bu okulu açmayı düşündüklerini söyledi.

İlgi olursa eğitimler devam edecek

Gebelik eğitimine gebe olan kadınların eğitime eşleri veya kayınvalideleriyle birlikte katılabileceğini de ifade eden Çelik eğitimlerin hastanenin Yanında olan sağlık meslek lisesinin çok amaçlı eğitim salonunda verileceğini söyledi. Çelik eğitimlere kadın sağlığı ve doğum uzmanı, çocuk sağlığı hastalıkları uzmanı, Ruh ve sinir hastalıkları uzmanı, diyetisyen, fizyoterapist, gibi alanında uzman çalışanların katılacağını, katılım devam ettiği sürece eğitime de devam edileceğini söyledi. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecek.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.03.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin'de Neonatal Resusitasyon Eği...
 » Açü’lü Öğrenciler Kan Bağışında Bul...
 » Artvin'de Anlamlı Bir Kampanya Arac...
 » Ramazan Ayı Yarın Başlıyor...
 » Artvin Devlet Hastanesi Yine Gözdol...
 » Artvin’de Diyabet Konulu Stant Açıl...
 » Hopa’da Diabet Okulu İlk Mezunların...
 » Doktora Annelerden Teşekkür...
 » Ramazan Ayı Sonrası Fiziksel Aktivi...
 » Hopa’da Diabet Okulu İkinci Mezunla...
 » Yüksek Gerilim Hatları Kuşları Öldü...
 » Hopa'da Özel Eğitim Ve Rehabilitasy...
 » Artvin Ödp 10 Yılın Değerlendirmesi...
 » Tcdd Hopa-batum Demiryolu Fizibilit...
 » Cemiyet Başkanları Mersin’de Birara...
 » Hopa Hdp İlçe Örgütü 1 Eylül Dünya...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Doka, Hopa'da Lojistiğin Sorunların...
 » Hopalı Öğretim Görevlisi Erdal Ayge...