İstad Yaza Veda Eğlencesinde Arhavililer İstanbulda Coştu

20/10/2012 18:05


İstad Yaza Veda Eğlencesinde Arhavililer İstanbulda Coştu

Haber: Hayati AkbaşİSTAD Gençlik Kollarının organizasyonunda, İSTAD gençlerle yaza veda eğlencesi Çavuşbaşı – Kavacık Arhavi Doğa restoran da, İstanbul ve çevre il, ilçelerde yaşayan Arhavililerin coşkulu katılımı ile gerçekleştirildi.

Bir başkadır gurbettekilerin memleket sevdası; Arhavi’mizi İstanbul’da yaşatmak, Tulumla coşmak, yeni yüzler tanımak ve kaynaşmak kültürel etkinliklerimizi doyasıya yaşamak, hemşerilerimizi bir araya toplamak adına gerçekleştirilen saat 11. 00 ile 23. 00 arasında piknik etkinliği şeklinde bin beş yüz kişi üzerindeki katılımla yapıldı.

Yeni işletme anlayışı ile hizmet vermeye başlayan Doğa Restoranda hemşerilerimiz yanlarında getirdikleri yiyecek ve içecekleriyle mangal keyfide yaptığı etkinlikte sunuculuğunu Akın Gülhan ve Savaş Sivil gerçekleştirdi. Memleketimizin değerli sanatçıları Turan Ustabaş, Halim Bayrak ve DJ Emin Ergin, ISTAD Halkoyunları Grubu gösterileri, Değerli İSTAD halkoyunları hocalarımızdan Muhsin Salihoğlu tulumu ile hemşerilerimize coşku dolu anlar yaşattılar. Artvin Vakıf başkanı Recai Delibaşoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Laz Kültür Derneği Başkanı Mehmet Ali Beşli iş adamı Mustafa Hatınoğlu de misafirler arasında idi.

Arhavi için birlik beraberlik ve dayanışmanın ön planda tutulmasına öncülük eden İSTAD; Sivil Toplum Kuruluşları içinde dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu resmeden güzel tablo Arhavi'den gelen on kişilik ARDOS Başkanı Halım Bayrak ve yönetim kurulu tam kadro olarak etkinliğe anlamlı ve ayrı bir renk kattılar.

Katılımcıların en çok eğlendiği ve ilgi gösterdiği halat çekme yarışması oldu. İSTAD Başkanı Ali Rıza Turan “Bu muhteşem etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta Erman Güven, Ayla Topsac, Ankara’dan destek veren Erdem Güven, olmak üzere tüm gençlerimize sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.10.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstad Etkinliklerinde Durmak Yok...
 » İstad Gençlik Ve Kadın Kolları'ndan...
 » Arhavililerin Devletten Bir Talebi...
 » İstad Genel Kurulu Yapılacak...
 » 8. İstad Bahar Şenliği Yapıldı...
 » 9. İstad Bahar Şenliği Yapıldı...
 » İstad Gelenekleri Yaşatmaya Devam E...
 » Artvin Mhp’nin Yeni Yönetimi Basınl...
 » Üçüncü Geleneksel İstad Voleybol Tu...
 » Artvinliler Beykoz’da Buluştu...
 » İstad Olağan Genel Kurul Toplantısı...
 » İstanbul Hopalılar Derneği Genel Ku...
 » Hopa İş Dünyası İle Ropörtajlarımız...
 » İstad’dan Yine Ses Getirecek Bir Pr...
 » İstad’tan Arhavi’deki Okullara Bir...
 » İstad Kitap Toplama Kampanyası Düze...
 » Artvinliler Ankara’da Buluşuyor...
 » Artvin Tanıtım Günleri İz Bıraktı...
 » 2. Artvin Tanıtım Günleri Renkli Gö...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...