İsrafil Kışla Hopa’da

20/10/2012 17:33

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Hopa’ya Gelerek Son Yağmurda Ciddi Hasar Gören Sugören Köyünde İncelemelerde Bulundu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Milletvekili İsrafil Kışla Ankara’daki çalışmalarından fırsat buldukça Artvin’e gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunmaya devam ediyor.

Kışla bu defa da Artvin’de son yağan yağmurlarda hasar gören ilçeleri ziyaret kapsamında Hopa’ya gelerek Sugören Köyünde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Kışla’nın Sugören ziyaretinde Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş, İlçe Jandarma Komutanı İsak Akbulut, Akparti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, Akparti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven’de kayıldılar.

İsrafil Kışla Sugören’de sel taşkınına neden olan dere üzerinde incelemelerde bulunduktan sonra selden zarar gören vatandaşların evlerini de ziyaret ederek geçmiş olsun dedi. Daha sonra Sugören Muhtarı Mehmet Ali Büyük’den selin nedenleri, zararla ilgili bilgi aldı.

Artvin Milletvekili İsrafil Kışa “Devletimizin eli her zaman vatandaşımızın yanındadır. Burada olaydan zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Devlet olarak bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli tüm tedbirler alınacaktır. Öncellikle Sugören dere yatağı ve taşkın koruma duvarlarını yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Sayın Valimiz bu konuda gerekli çalışmaların yapılması talimatını vermiştir zaten. Buradaki sel olayından mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetleri de zaten tespit edilmiş ve gerekenler yapılmaya devam etmektedir. Son yağmurlar normalin üzerinde yağdı. Büyüklerimiz en son 40 yıl önce bu kadar şiddetli yağmur yağdı dediler. Demek ki böyle yağmurlarla yine karşı karşıya kalabiliriz. O zaman iş bizim gerekli tedbirleri almamızdan geçiyor. Özellikle tehlike arz eden yerlerde özellikle zemin katlarda oturanlar buna çare bulmalıdır. Dere yataklarının yolu mutlaka açık tutulmak zorundadır ve bu konuda da çalışma yapılacaktır. Bu olaydan kimse mağdur edilmeyecek ve mağduriyetler giderilecektir. Tekrar geçmiş olsun” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.10.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Hopa Akparti’den Bir Aday Daha...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Cerattepe’de Ağaç Nöbeti Dev...
 » Hopa’da Osb Toplantısı Yapıldı...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Darbeye Karşı Sokakta Bul...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Hopa Balıkçılarının Sorunu Çözüme K...
 » Artvin Organize Sanayi Bölgesi Kuru...
 » Kışla Hopa’da Alkışlarla Karşılandı...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Borçka Kaymakamı'na Hoşgeldin Ziyar...
 » Akparti Hopa İlçe Başkanı Müjdeyi V...
 » Trabzon Valisi Yavuz Sel Ve Heyelan...
 » Organik Çay’a Geçiş 1 Yıl Ertelendi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...