Arhavi'de Huzur Toplantısı Yapıldı.

09/05/2005 23:12

Türkiye'nin En Huzurlu İlçesi Arhavi.

Haber: Hayati AkbaşArhavi de Kaymakam Akın Varıcıer ve Belediye başkanı Musa Ulutaş'ın da katıldığı emniyetin son bir yıllık çalışmalarının anlatıldığı "Huzur toplantısı" yapıldı. Arhavi TSO Başkanı Atıf Kesimin yan sıra siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlarında katıldığı toplantıda son bir yılın değerlendirmesini yapan ilçe emniyet müdürü Mehmet Kılınç "Türkiye'mizin en huzurlu ve şirin ilçesi Arhavi de görev yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Toplantımıza iştirak ettiğiniz için sayın kaymakamım, sayın belediye başkanım ve sayın Ticaret ve sanayi odası başkanımız ile parti temsilcilerimiz, muhtarlarımız ve siz sayın vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemizin, hep birlikte huzurunu sağlamada bizlere gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ediyoruz. Biz 24 saat, gece-gündüz demeden görevimizin başındayız. Art niyetli düşünenler bilsinler ki Arhavi polisi her zaman vatandaşının yanında ve vatandaşının huzuru için hep nöbettedir. Bundan dolayıdır ki son iki yılın karşılaştırılmasına baktığımızda ilçemizde işlenen suç oranında 2003 yılına bakarak 2004 yılında bir azalma kaydedilmiştir. 2003 yılında 81 olan olay sayısı 2004 yılında 55 e düşmüş, 2003 yılında 75 olan faili meçhul olay sayısı 2004 yılında 44'e inmiştir. İlçemizde trafik sorunu yaşanmaktadır. Bunda ilçemize giren motorlu araç sayısının artışının da bir etkisi olmuştur. Buna paralel 2003 yılında 27 olan trafik kaza sayımız 2004 yılında 51 olarak tespit edilmiş. 2003 yılında 44 milyon YTL olan maddi hasar, 2004 yılında 121 milyon YTL. olmuştur. " diye konuştu.

Arhavi kaymakamı Akın Varıcıer de yaptığı konuşmada "Arhavimiz aydın kimliği ve duyarlılığı sayesinde ülkemizin en huzurlu ilçeleri arasındadır. Bunda suçu önleyici faktörlerin Arhavili vatandaşlarımızın daha fazla bilinçli olmasından geçmektedir. Biz tüm kurumlarımızla uyum ve ahenk içinde görev başındayız. Bunda en önemli birimde emniyet müdürlüğümüz ve bağlı birimlerimiz ile jandarmamızın kolektif çalışma anlayışı ve yerinde ve zamanında sorumlulukları yerine getirmesinin önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz. Biz emniyet ve jandarma teşkilatlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz buradayız ve şirin ilçemizi yine huzurlu ve yaşanabilir bir kent olma anlamında görevimizin başındayız" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.05.2005 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Türk Polis Teşkilatı’nın...
 » Akparti Artvin İl Danışma Toplantıs...
 » Muhammed Altunal Bu Defa Kendini An...
 » Beşikdüzünde Yaralar Sarılmaya Çalı...
 » Türkiye İhracatçılar Birliği Hopa Y...
 » Arhavi Chp Belediye Başkan Adayı Mu...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniy...
 » Bakan Yazıcı'nın Rize Ziyareti Dopd...
 » Artvin Muhtarlar Derneği Binası Hiz...
 » Artvin’de Yerinden Yönetim Uygulama...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin’de ‘ 1. Kariyer Günü” Etkinl...
 » Karadeniz "Sos" Veriyor...
 » Kimyasal İlaçlar Faunayı Öldürdü...
 » Saadet Partisi Hopa'ya Çıkarma Yapt...
 » Ulusal Kiraz Çalıştayının 13'üncüsü...
 » Artvin’de 2. Kariyer Günü Etkinliği...
 » Türk-rus İşadamları Ticaret Forumun...
 » Artvin’in Huzurunu Kaçırdılar...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...