Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniyle Mesajlar

19/09/2016 15:00

Artvin’de Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniyle Mesajlar Yayınladı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Dönemi’nin başlangıcı ile ilgili olarak öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik bir mesaj yayımladı.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci yayımladığı mesajında; “ 19 Eylül 2016 tarihinde il genelinde yaklaşık 26. 000 öğrenci ve 2. 288 öğretmenimizle birlikte 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına başlayacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

15 Temmuz’da hain FETÖ terör örgütü ve işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışmasında vatan için, bayrak için gözlerini kırpmadan şehadete yürüyen Şehitlerimiz Erol İnce’yi, Dursun Acar’ı, Ömer Halisdemir’i ve tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyoruz.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle İlimizde 12 adet anaokulu, 57 ilkokul, 59 ortaokul ve 40 ortaöğretim kurumu bulunmaktadır. Rehberlik Araştırma Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu ve Halk Eğitim Merkezleri gibi kurumlarımızla birlikte il toplamında 228 adet okul ve kurumumuz mevcuttur.

Bir ülkenin refahı ve mutluluğu, ekonomik, kültürel ve sosyal faktörlerin yanında ülke halkının nitelikli ve sürekli eğitim almasına bağlıdır. Eğitim, her zaman olduğu gibi insan davranışlarını geliştiren, insanların birbirleriyle ve toplumla ilişkilerini sağlayan bir araç olarak 21. yüzyılda da önemini sürdürecektir. Küreselleşen dünyada eğitim, sürekli öğrenmeyi, bilgi edinmeyi, bilgiye ulaşmayı, bilgi üretmeyi, bilgiyle yaşamayı sağlayan bir süreçtir. Kalkınmış ve modern ülkeler eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığımız, Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte eğitim öğretim politikaları üreterek, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefini gerçekleştirmek için yoğun çaba içerisine girmiştir. 2023 eğitim hedefleri doğrultusunda çalışmalarına yön veren Bakanlığımızca Eğitimde Fatih Projesi gibi birçok reform gerçekleştirilmiştir.

Bu uygulamalarla ilimizde de çağdaş metot ve materyallerle eğitim öğretim imkânı sağlanmıştır. 2016-2017 Eğitim öğretim yılı itibariyle ilimizde 70 okulumuzda 1. 345 adet etkileşimli tahta kurulumu gerçekleştirilmiştir. Ortaöğretimde öğrenim gören 2. 556 öğrenciye ve bu okullarda görev yapan 758 öğretmenimize tablet bilgisayar dağıtılmıştır.

Artvin’de Her Yönüyle Eğitimin Niteliğini Geliştirmek, hedeflerimizi, ülkemizin eğitim politikalarını, stratejilerini rehber edinerek paydaşlarımızla birlikte tespit etmek ve bu hedeflere ulaşabilmek için düzenlediğimiz eğitim çalıştaylarında alınan kararlarla geleceğimize büyük bir heyecan ve kararlılıkla yön vermeye devam edeceğiz.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı, okullarımızda yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katkılarıyla sosyal, sportif, kültürel, akademik alanlarda elde edilen başarıların daha üst noktalara taşınması için gayret ve çabaların yoğunlaştığı bir yıl olacaktır.

Değerli öğretmenlerimiz,

Çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden bireyler yetiştirmek için çalışmalıyız.

Çocuklarımıza pozitif bilimlerle birlikte milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirme yönünde yapacağınız her çalışma; gelecekte, ülkemizin sağlam bir toplum yapısına sahip olmasına vesile olacaktır. Geleceğimizi; karakteri sağlam, özgür düşünebilen, tarih ve kimlik bilinci yüksek, özgüven sahibi nesillerle inşa edeceğiz. Bu kutsal görevi üstlenmenin bilinci içerisinde şartlar ne olursa olsun görevimizi lâyıkıyla yerine getireceğinize inancımız tamdır.

Sevgili öğrenciler;

Ne kadar büyük hedefleriniz olursa, o oranda başarılar elde edeceğinizi biliniz. Mutlaka kendinize hedef belirleyiniz ve o hedefe ulaşmak için planlı bir şekilde çalışın. Unutmayın hedefleri olmayan hiçbir yere varamaz.

Kıymetli velilerimiz; öğretmenlerimizin ve sizlerin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve onları desteklemektir. Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve iş birliği içinde olun. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizi şekillendiren siz kıymetli öğretmenlerimizin, yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrencilerimizin, eğitim öğretimin vazgeçilmez paydaşları olan değerli velilerimizin ve tüm eğitim camiamızın İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının Artvin’imize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, gelecekte daha başarılı ve mutlu bir Artvin oluşturma azmiyle sizleri selamlıyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Şavşat Kaymakamı Ambarcı’dan Eğitim - Öğretim Yılı Mesajı

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması münasebetiyle Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı bir mesaj yayımladı.

Mesajında Kaymakam Ambarcı, "Sevgili öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz; uzunca bir yaz tatilini tamamlayarak, 19 Eylül 2016 tarihi itibarı ile okul öncesinde, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerimizde ders başı başlıyor.

Geleceğin mutlu, kalkınmış ve huzurlu Büyük Türkiye’si çocuklarımızın ve gençlerimizin çok iyi eğitilmesine, geleceğe çok iyi şekilde hazırlanmalarına bağlıdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla görev yapan öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir.

Özellikle velilerimizin çocuklarıyla daha yakından ilgilenmelerinin, okulu ve öğretmenleri ile sürekli ilişki içinde olup eğitim sürecinde bizzat yer almalarının, okulla irtibatlarını kesmemelerinin çok yararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2016-2017 eğitim öğretim yılında, değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza, başarılar diliyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum ”ifadelerine yer verdi.

Başkan Kocatepe’den Eğitim Dönemi Mesajı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 2016-2017 Eğitim-Öğretim döneminin başlangıcıyla ilgili bir mesaj yayımladı. Mesajında Kocatepe, “ Geleceğin mimarları öğretmenlerimiz ile aydınlık geleceğimiz öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dilerim” temennisinde bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 2016-2017 Eğitim Öğretim Sezonunun başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kocatepe mesajında; “2016-2017 Eğitim Öğretim Sezonunun Milli Eğitim Camiamıza, öğretmenlerimize, öğrenci ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Başkan Kocatepe yayımladığı mesajda geleceğin mimarları öğretmenlerimiz ile aydınlık geleceğimiz öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim dönemlerinde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.09.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Kahveci...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » 2016 - 2017 Eğitim – Öğretim Yılı B...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin'de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de Peşpeşe Yeni Yıl Mesajlar...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Artvin'de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Artvin Milli Eğitimden Öğretmenlere...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...