Artvin’de Türk Polis Teşkilatı’nın 171.yıl Dönümü Kutlanıyor

06/04/2016 12:01

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor.


Haber: Hayati AkbaşTürk Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümü ve 5-10 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, beraberindeki şube müdürü ve polis memurları ile birlikte Vali Kemal Cirit’i makamında ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü Şengün, bir hafta sürecek kutlamalar kapsamında ilde gerçekleştirecek etkinlikler hakkında Vali Cirit’e bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, tüm polis teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutlayarak, “Türk Polis Teşkilatımız Osmanlı’dan günümüze gelen oldukça kıymet ifade eden kurum ve kuruluşlardan birisidir. 171. yılı dönümünün hem ilimizdeki polis teşkilatımıza hem de ülkemizdeki tüm polis kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Polis milletimizin nezdinde bizleri devleti temsil eden çok önemli bir konum ifa ediyor. Devlet güç kullanır, şefkat gösterir bununda sınırlarını özellikle sahada kolluk güçlerimiz büyük oranda göstererek temsil vazifesini yerine getirir. Onun için biz güvenlik ve özgürlük dengesinde eğer özgürlükleri bizim insanımız rahat yaşayacaksa bunu kolluk güçlerimizin etkin bir şekilde emniyet, asayiş ve huzuru sağladıkları için yaşayabileceklerini hem jandarmamızın hem polisimizin özellikle görev ifa ederken temel hak ve özgürlükleri birinci planda tutarak demokratik ilkelerle hukuk içerisinde kalınarak özellikle insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket ederek bir görev anlayışına sahip olmalarını arzu etmekteyiz. Bu noktada da sizlerle birlikte sahadaki en uç birimde görev yapan polis arkadaşımızda ve onun başında siz polis yöneticileri ile bu konuda aktif bir çalışma içerisine girmekteyiz” dedi.

-Diyarbakır’daki patlamada Artvin’de görev yapan Özel Hareket Polis Memurumuzda şehit düştü-

Ülkemizin bir bölümünde adeta bir vatan mücadelesi yürütmekte olduğunu belirten Vali Cirit, ” Bunu da askeriyle polisiyle birlikte hareket ederek yürütmektedir. Ülkemizin 4 bir tarafı ateş çemberine alınmış bir ortamda vatanın her karış toprağını zaten şehit kanlarıyla sulamış iken bir kez daha şehit kanları ile sulayarak buraların ayrılmaz bir bütün olduğunu göstermekte. Terör olaylarının üst düzeye çıktığı Güney Doğu’da Artvin’den geçici görevle Diyarbakır’a giden Polis Özel Harekât Şube Müdür Vekilimiz Tamer Aktaş maalesef bu sabah itibariyle şehit düşmüştür. Şehidimiz yarın Gümüşhane’de düzenlenecek resmi törenle defnedilecek. Artvin’deki bazı polis arkadaşlarımızla birlikte bende şehidimizin cenaze törenine katılacağım. Şehidimizin eşi de ilimizde öğretmen olarak görev yapmaktadır. Öğretmen arkadaşlarımızda törene katılacaklar. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum, başta şehidimizin ailesi olmak üzere ülkemizin başı sağ olsun diyorum. ” diye konuştu.

-Ülkenin tabusu şehitlerimizdir-

Şehitlerin bu ülkenin tapu kayıtları olduğunu ifade eden Cirit, ” Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen hem dâhilde hem de hariçteki tüm ayrılıkçı kesimlere ve düşmanlara devlet kudreti ile birlikte gücünü en etkin şekilde kullanmaktadır ve bundan sonraki süreçte de kullanacaktır. Bundan sonra kimsenin en küçük bir endişesi dahi olmasın. Bu ülke güçlü bir ülkedir ve güçlü ülke olmanın gereklerini yerine getirecektir. Hem dış politikasında yerine getirecek hem de içerideki emniyet, huzuru ve emniyeti bozmak isteyen kesimlere bunu en net şekilde gösterecektir. İşte burada bizim askerimiz, polisimiz ve jandarmanın özel harekat birimleri bir çok kesimle beraber ortaklaşa hareket ederek bir terörle mücadele etkinliğini de yürütmektedir. Ve bu noktada da maalesef şehitler vermekteyiz, yaralanan arkadaşlarımız gazi olmaktadır. Biz şehitlerimizin yürüdüğü bu yolda bu vatanı en üst noktalara getirme konusunda el birliği ile birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere cevap vereceğiz. Ve bu bağlamda da terörle mücadele konusunda Artvin polisi her zaman hazırdır. Huzur ve emniyetin asayişin sağlanması noktasında en üst noktadadır. “ dedi.

-Türkiye’nin en güvenli ili Artvin’dir-

Artvin’in Türkiye’nin en güvenilir ili olduğunu anımsatan Cirit, ” Bunu sahada polisimizin, kırsalda jandarmamızın ve yerelde de vatandaşlarımızın etkin iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz ve özellikle özgürlüklerin sağlanması noktasında güvenliğin alındığı bir ortamı birlikte oluşturduğumuz için başarılı olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Bundan sonraki süreçte hem trafik hizmetlerinde hem diğer hizmetlerde görev ifa eden arkadaşlarımız resmi üniformalarıyla ya da sivil elbiseleri ile daha görünür olarak sahada bulunacaklar. Özellikle bunu yol kontrollerinde sizler görmektesiniz. ”

-Çevrenizdeki şüpheli kişileri kolluk güçlerine bildirin-

Vatandaşlarımızdan çevrelerinde şüpheli gördükleri kişi ya da kişileri kolluk kuvvetlerine bildirmelerini isteyen Vali Cirit, ” Vatandaşlarımız olası farklı bir durum hissettiklerinde lütfen güvenlik birimlerimizi 155 ve 156 No’lu telefondan arayarak ya da bizzat çeşitli birimlerde görev ifa eden arkadaşlarımıza iletsinler. Artvin’in dolayısıyla ülkemizin farklı bir atmosfere doğru yol almasına engel olmalarını özellikle istiyorum. Vatandaşlarımız şundan emin olsun. Polis ve jandarmamızla Artvin emniyet ve huzurun sağlandığı ve önemli hiçbir problemin yaşanmadığı bir il pozisyonunu devam ettirmektedir ve bunu da vatandaşlarımız ile birlikte yapmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerimle polis teşkilatımızın ve hem Artvin’deki hem ülkemizdeki evlatlarımızın polis haftasının kutlu olmasını ve bugünlerinin daha güzel bir şekilde kutlanmasına vesile olacak sonuçlar temenni etmesini gönülden diliyorum ve hepsine ayrı ayrı başarılar ve sağlık dolu aileleri ile mutlu günler diliyorum” diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.04.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Garanti Bankası Anadolu Sohbetleri...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Artvin Kyk Eski Müdürü Karakaş Üzdü...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...
 » Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçe...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Mhp Gövde Gösterisi Yaptı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...