Hopa'da Jeep Safari Ve Kuş Gözetleme Gezisi Güzellikleri Bir Kez Daha Gözler Önüne Serdi

20/08/2003 13:36

"İşte Gerçek Cennet, Sultan Selim Dağı"

Haber: Hayati AkbaşHopa'da İlçe Turizm Danışma Müdürü Ahmet İSKENDER öncülüğünde ilk defa gerçekleştirilen Jeep Safari ve Kuş Gözetleme gezisi yapıldı. Hopa Kaymakamlığı önünde toplanan 25 adet Jeep ile safariye katılacak 60 katılımcı Hopa Kaymakamlığı önünde toplu bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Yardımcısı Muzaffer BAŞIBÜYÜK, Hopa Belediye Başkanı Mahir DUDAK'ın birlikte start verdikleri safari turunun başından sonuna kadar herkes tulumun çaldığı birbirinden güzel oyun havalarından dolayı yerinde duramadılar. Oldukça neşeli bir ortamda geçen Jeep Safari turunun ilk durağı olan Cefuka düzüne varıldığında verilen molayı fırsat bilen Safariye katılanlar burada kurdukları horon ile gönüllerince oynadılar.

Artvin İl Turizm Müdürü Bilgin YILMAZ'ın da katıldığı turun ilk durağında tura katılanlara safari hakkında bilgi veren Ahmet İSKENDER Sultan Selim Dağı etrafını kapsayan 67 km'lik bir parkur da safari yapacaklarını söyledi. Sultan Selim Dağının özellikleri hakkında da bili veren İSKENDER "İşte bütün güzellikleri bağrında barındıran, denizle yeşilin buluştuğu bu nokta da gerek kuş gözetleme gerekse gün batımını seyretmenin doyumsuz güzelliğini herkesin mutlaka görmesi gerekir" dedi.

Jeep Safari turunun zaman zaman engebeli olan parkurunda heyecanlı yolculuklarda safariye ayrı bir heyecan kattı. Fırındüzxü mevkiinde de yine Hopa İlçe Turizm Müdürü Ahmet İSKENDER tarafından verilen bilgi de "Burası Türkiye'deki göçmen kuşların en önemli göç yoludur. Kafkas şahini de dahil olmak üzere 200'e yakın kuş türü bu güzergahı takip ederek göç etmektedir ve işte bu özelliği ile Sultan Selim dağı gerçekten bir doğa cennetidir" dedi.

Safariye katılan ekip daha sonra birlikte Sultan Selim Dağının zirvesine tırmandı. Zirve de toplu birde hatıra fotoğrafı çektiren ekip karşılaştıkları birbirinden ilginç manzaralar karşısında hayranlıklarını ve şaşkınlıklarını gizleyemediler. Birinci dünya savaşından kalmış eski bir tank, tamamen doğal ortamda kara kovanla arıcılık yapanlar, balta girmemiş ormanlar ve harika manzara herkesi adeta büyüledi.

Safariye katılan Vali Yardımcısı Muzaffer BAŞIBÜYÜK, şaşkınlığını gizleyemeyerek herkesin mutlaka bu güzellikleri görmesi gerektiğini söyledi. Safari 8 saatlik bir turdan sonra akşama doğru yine Hopa Kaymakamlığı önünde sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.08.2003 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 10.hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » 10.hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Arhavi'de Deveyi Görenler Şaşırdı....
 » Kafkasör Festivalinin İkinci Günü...
 » Karadeniz'in Saklı Cennetleri...
 » Gökyüzünde Göçmen Kuşlar Süzülmeye...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyadan Art...
 » Kuş Göçleri Yönüyle Artvin Ve Hopa'...
 » Arhavi Chp Belediye Başkan Adayı Mu...
 » Kadir İnanır Şavşat’ta...
 » Bir Kültür Projesi Adım Adım Kurums...
 » Tonaj Uygulaması 1 Ocak 2005 Tarihi...
 » Okumuşlar Köyü Sit Alanı Ziyaretçil...
 » Batum-tiflis Turları Günden Güne La...
 » Köye Gelen Tüm Yabancıları Sorguluy...
 » Artvin Kalkınma Ve Eğitim Vakfı San...
 » Antik Çağdan Günümüze Kadar Hopa Ve...
 » Artvin Kafkasör Festivaline Hazır...
 » 2. Artvin Offroad Oyunları Başlıyor...
 » Gazeteciler Arhavi’ye Hayran Kaldı...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...