Hopa Semalarında Müzik Sesi Yankılanıyor

06/08/2017 14:59

15. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festivali Bütün Coşkusuyla Devam Ediyor.


Haber: Hayati Akbaş15 Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali tüm coşku ve heyecanıyla devam ediyor. Festivalin en renkli etkinliklerinden olan Jeep Safari festivaline katılan araçlar Hopa ilçe merkezinden hareket edilip Kemalpaşa’ya geldiler. Buradan topluca hareketle başlayan Safari etkinliği, Kemalpaşa Kanlı Çayır Ormanına geldiler. Buradan 1 km’lik yaya yürüyüşünün ardından cefuka fırındüzü kuş gözetleme merkezinde yemek molası verildi. Daha sonra araçlar Başköy’e geldiler. Başköy’de verilen çay molasından sonra toplam 64 km’lik safari turu ilçe merkezinde sona erdi. 7

HOPA FESTİVAL ARENAYİ YİNE BİNLERCE KİŞİ DOLDURDU.

Hopa festivalinin akşam etkinlikleri Horon Müziği gösterileri ile başladı. Akşam bölümünde ilk sahne alan yerel sanatçılar Selçuk Pala sesiyle ve şarkılarıyla, Erhan Sarı müthiş Orguyla festivale katılanları coşturdular.

Daha sonra sahneye yerel sanatçı Aydoğan Can çıktı. Aydoğan Can festivale katılanları şarkılarıyla, oynatmayı başarırken sahne önünde kurulan horon halkaları da gözlerden kaçmadi.

Sahneye çıkan Müzik Öğretmeni ve Sanatçı M. Nuri Naili' de söylediği birbirinden güzel şarkılarıyla etkinliğe ayrı bir renk katarken, izleyicilerde Naili’nin söylediği şarkılara eşlik etmeleri gözlerden kaçmadı.

Daha sonra sahne alan Adem Gümüşkaya o güzel kadife sesiyle, sahnesiyle, şarkılarıyla memleketini, festivale katılanları mest etti. İzleyiciler Gümüşkaya’yı alkışladılar.

Hopa’nın çıkardığı sanatçılardan olan Bizim Yaşar performansı ile binlerce kişiyi coşturmasını bildi. Özellikle söylediği ağıt ve yerelde ürettiği şarkılarına binlerce kişiyi eşlik ettirmesini bilen Bizim Yaşar konserinin son bölümünde festivale gelenleri horonuyla coşturdu.

Akşametkinliklerinin son sanatçısı Aydilge oldu. Herkesin ilk olarak Kiralık Aşk dizisinin şarkılarıyla tanıdığı sanatçı Aydilge sahneye çıkar çıkmaz festivale katılanların müthiş ilgisi ile karşılaştı.

Kendine özgü haraketli müziği ile alkışlananAydilge ‘ye Belediye Başkanı Nedim Cihan teşekkür plaketi vermek adına sahnede yer aldı. Başkan Nedim Cihan, festivallerimizin kardeşlik, barış içinde geçmesi gerektiğini, böyle olduğu zamanda bizlerin mutlu olduğunu ayrıca festivaller böyle güzellikle sürdüğü müddetçe ben Belediye Başkanı olarak sizlere en iyi, en güzel sanatçıları sizlerle buluşturmaktan kaçınmayacağını dile getirdi. Başkan Cihan Konuşmasının sonunda sanatçıAydilge ‘ye festivale renk kattığı için teşekkür plaketi verdi.

Gece Aydilge konseri ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Binlerce Kişiye Gönüllerince Bir Ak...
 » Hopa’da Festival Heyecanı Başlıyor...
 » 10.hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » 10.hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyadan Art...
 » Aydilge Hopa’yı Coşturdu...
 » Açü’de Aydilge Rüzgârı Esti...
 » Artvin Halkı Bir Kez Daha “ Ceratte...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Hopa-kültür-sanat Ve Deniz Festival...
 » Hopa - Batum Demiryolu Projesi Bölg...
 » Başkent'te 7 Mart Coşkusu...
 » Hopa'da Jeep Safari Ve Kuş Gözetlem...
 » İşhan Manastırı Restorasyon Çalışma...
 » Zagnos'ta Artvin Rüzgârı Esti...
 » Chp Artvin’de Adaylarını Tanıttı...
 » Hopa Tarihi Günlerden Birini Daha Y...
 » Kazım Koyuncu İle Dobra Dobra...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Artvinli Vekiller Ankara’da Söyleşi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...