Vali Yemlihalıoğlu, Sel Felaketinde Yakınlarını Kaybeden Ailelere Taziye Ziyaretinde Bulundu

25/07/2009 19:41


Haber: Bayram SarayoğluArtvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, geçtiğimiz günlerde Şavşat ilçesinde meydana gelen sel felaketinde yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulundu.

Vali Yemlihalıoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Erdem, İl Emniyet Müdürü Muhsin Armağan, Artvin Vali Yardımcısı Mustafa Altınpınar, Artvin İl Özel İdare Genel Sekreteri Çetin Demirkaya, Bayındırlık ve İskan Müdürü Ufuktan Güneş, Artvin Defterdarı Abdurrahman Altındağ, Artvin Ticaret ve Sanayi Müdürü Remzi Ustabaş ve Artvin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Osman Sivaslı ile birlikte Şavşat'a geldi.

Şavşat Kaymakamı Serdar Kaya'yı makamında ziyaret eden Vali Yemlihalıoğlu, daha sonra belediye, ilçe emniyet amirliği ile ilçe jandarma komutanlığını ziyaret etti.

Ardından, geçtiğimiz Çarşamba günü ilçede meydana gelen sel felaketinde yakınlarını kaybeden ailelerin evlerine giderek, taziye ziyaretinde bulundu.

İlk olarak, sel sularına kapılarak hayatını kaybeden 3 çocuk annesi Mavinur Durmuş'un amcasının oğlunun evine giderek başsağlığı dileklerinde bulunan Vali Yemlihalıoğlu, Mavinur Durmuş'un eşi Ertan ile kızları Hazalsu (9), Damla (18) ve Gülşah Durmuş (23) ile yakından ilgilenerek acılarını paylaştığını bir kez daha dile getirdi.

Düğün hazırlıkları yapan Gülşah Durmuş'a, çeyizinden düğününe kadar her türlü maddi desteğin Valilik olarak sağlanacağı sözünü veren Vali Yemlihalıoğlu, yaşanan afetten dolayı millet olarak, devlet olarak, ülke olarak ve tüm Artvinliler olarak acılarının çok büyük olduğunu söyledi.

Sel felaketinde ihmali olanların adalet önünde hesap vereceklerini belirten Vali Yemlihalıoğlu, olayla ilgili olarak soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

Vali Yemlihalıoğlu ile beraberindekiler daha sonra selde hayatını kaybeden aynı aileden Özgen, Dildar Demiral ile 6 yaşındaki torunları Selin'in ailesini ziyaret etti.

Duygulu anların yaşandığı ziyarette Vali Mustafa Yemlihalıoğlu'na ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden aile, acılarının çok büyük olduğunu ve yavruları Selin'e doyamadıklarını dile getirdiler.

İlçede yaşanan afetten dolayı mağdur olan ailelere yardım amacıyla bir komisyon kurulduğunu belirten Vali Yemlihalıoğlu, "Yaşanan felaket için ilçemizde bir komisyon oluşturduk. Selden dolayı bazı insanlarımızın mağduriyeti söz konusudur. Komisyonumuz hasar tespit çalışmalarını son hale getirdi. Devletimizin sağladığı imkanları mağdur olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaştıracağız. Giden canları geri getirme şansımız yok. Yapacağımız bu yardımlar manevi katkı olacaktır. Giden canların bedeli yapacağımız yardımlarla asla ölçülmez, ama yaşadıkları sıkıntıları bir nebze hafifletecek, onlara katkı sağlayacaktır" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.07.2009 tarihinde Bayram Sarayoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’ya Bursa Nilüfer Belediyesinde...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Vali Ve Kaymakam Nikâh Şahitliği Ya...
 » Taziye Mesajları...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » Başkan Hekimoğlu’ndan Teşekkür...
 » Vali İnce, Sel'den Etkilenen Yusufe...
 » Başbakanlıktan Hopa’ya 26.728.012 T...
 » Vali Cirit Borçka Ve Murgul'da İnce...
 » Artvin’de Sel, Heyelan Ve Yangın Af...
 » Artvin’de “3. Eğitim Çalıştayı” Ba...
 » Vali Cirit, “ 50'ye Yakın Aile Tahl...
 » Chp Heyeti Afet Bölgesinde İnceleme...
 » Hopa’da Afetten Etkilenen Kişi Sayı...
 » Arhavi, Borçka, Hopa İlçeleri Afeti...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin Valisi Cirit Sel Ve Heyelanı...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Chp'den İl Genel Meclis Üyesi Yükse...
 » Türk Kızılay'ı Artvin Şavşat'a Çadı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...