Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı

08/10/2015 15:32

Gebze Ticaret Odası Yönetimi, 2 Gün Süre İle Hopa Tso’nun Konuğu Oldu.


Haber: Hayati Akbaş24 Ağustos 2015 tarihinde meydana gelen sel felaketinde yaşanan acıları paylaşmak ve felaketin izlerini yerinde gözlemlemek için Gebze Ticaret Odası Yönetim kurulu ve oda meclis üyelerinden oluşan bir heyet Hopa’yı ziyaret etti.

YOLDERE KÖYÜNDE AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİLER

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in yanı sıra GTO Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulu üyelerinden oluşan 11 kişilik misafir heyet Hopa TSO Yönetim ve Meclis üyeleri tarafından ağırlandı. 2 günlük ziyaret programı kapsamında sel felaketinde büyük acıların yaşandığı, can kaybının meydana geldiği Sugören ve Yoldere köylerinin ziyaretiyle başladı. Sel ve heyelan nedeniyle yıkılan ve büyük hasar gören evler ziyaret edilerek yerinde incelenirken, Yoldere köyünde can kaybı yaşayan Miraç Gedik ailesine taziye ziyaretinde bulunuldu. Gedik ailesine can kaybından dolayı duydukları üzüntüyü ileten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve beraberindekiler, tüm Hopa halkının acısını paylaştıklarını ve yaraların sarılması için desteklerini sunacaklarını ifade ettiler.

HOPA TSO’YU ZİYARET EDEREK DESTEK SÖZÜ VERDİLER

Gebze Ticaret Odası heyeti daha sonra Hopa TSO’yu ziyaret ederek Meclis Toplantısına katıldılar. Heyet burada “sel felaketini yaşayan Hopa’nın her zaman yanın da olduklarını” tekrar vurguladılar.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek misafir heyete ilçe ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Akyürek “Bu zor günlerde sergilediğiniz dayanışma ruhu bizler için son derece önemlidir. Açıkladığınız maddi ve manevi destekler acıların yaşandığı, kayıpların olduğu, ciddi hasarlarla karşı karşıya kalan Hopa için anlamlıdır. Hopa halkı adına, oda yönetimimiz ve meclisimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Hopa TSO tarafından sürdürülen projelerden bahseden Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Hopa’da kurulmaya çalışılan Artvin Organize Sanayi Bölgesi Projesi, Hopa-Batum Demiryolu Projesi ve Kruvaziyer Turizmi Projeleri hakkında yapılan çalışmaları anlattı. OSB konusunda daha önce Gebze ziyaretinde bulunan T. C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek’in telefon görüşmesi yapmasına aracı olan Gebze Ticaret Odası Başkanı Çiler, bakanın Hopa’da OSB kurulması yönünde çalışmaların süratle yapıldığı bilgisini müjdeledi.

HOPA TSO VE GEBZE TİCARET ODASI KARDEŞ ODA OLUYOR

GTO Başkanı Çiler OSB konusunda Hopa’ya destek vermekten mutluluk duyacaklarını ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade etti. Başkan daha sonra Hopa TSO ve Gebze Ticaret Odası arasında sürdürülen görüşmelerin sonunda protokollerin en kısa sürede hazırlanarak “Kardeş Oda” olması temennisini dile getirdi.

Hopa’daki afetten etkilenen afetzedeler için Hopa Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla maddi yardım desteği sunacaklarının sözünü veren Başkan Nail Çiler her zaman Hopa TSO ile dayanışma içerisinde olacaklarını ifade etti. Toplantının sonunda ziyaret anısına karşılıklı hediye sunumları gerçekleştirildi.

GEBZE TSO’DAN HOPAPORT’A ZİYARET

Gebze Ticaret Odası heyeti daha sonra Hopa Limanını ziyaret etti. Heyet Hopa Limanında HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer tarafından karşılandı. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Genel Müdür Özer, Hopa Limanını, kapasitesini, projelerini ve hedeflerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Hopa Limanının Ülkemiz-bölgemiz Artvin ve Hopa için stratejik ve coğrafi açıdan önemli bir konumda bulunduğunu anlatan Genel Müdür Özer, İran’la ilişkilerde yaşanan yumuşama ardından HOPAPORT üzerinden Transit ticaretin artarak devam edeceğini, liman olarak buna hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Genel Müdür Özer Hopa TSO’nun ciddi girişimlerde bulunduğunu, Artvin OSB, Hopa-Batum Demiryolu, Kruvaziyer Turizm gibi projelerine her aşamada destek verdiklerini ve ortak çalıştıklarını açıkladı.

HOPAPORT Genel Müdürü Özer, Gebze gibi ticaretin yoğun yaşandığı bir merkezin Ticaret Odası heyetini Hopa’da ve Hopa Limanında görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek heyete teşekkür etti.

HOPA KAYMAKAMI ÖZKAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER.

Gebze TSO heyet, ziyaretlerinin son gününde Hopa TSO Yönetimi ile birlikte Hopa İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyet üyelerine tek tek “Hoş geldiniz” dedi. Kaymakam Özkan heyete geçtiğimiz ay Hopa’da yaşanan sel ve heyelan felaketi hakkında ayrıntılı bilgiler vererek 8 canlarını kaybettiklerini, 3 kayıpları olduğunu, yaraların sarılması anlamında ciddi bir çalışmanın yapıldığını ve Hopa’ya başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 280 civarında iş makinesi gönderildiğini, 800’ün üzerinde personel ile afetin izlerini silme çalışması yürütüldüğünü ifade etti.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Çiler’de sıcak karşılama için Kaymakam Özkan’a teşekkür etti. Kendilerininde afete maruz kalan bazı yerleri ziyaret etme fırsatı bulduklarını, Hopa’nın ciddi bir afet yaşadığını gördüklerini ama kısa sürede afetin izlerini silme anlamında ciddi yol alındığını görmekten mutlu olduklarını ifade ederek Hayatını kaybedenler için başsağlığı dilesi.

Heyet görüşmenin ardından Hopa ziyaretini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.10.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Hopa’ya Yardımların Ardı Arkası Kes...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopa’nın Ve Hopaport’un Gündemi Kru...
 » Chp Milletvekilleri Rize Ve Artvin’...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Hopa Tso’nun Ağır Misafiri Vardı...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » Hopa Trabzonspor’u Bekliyor...
 » Hopa Tso’nun Bu Defaki Ziyaretçisi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...