Karadeniz Derbisinde Gülen Taraf Olmadı

13/11/2006 10:29

Hopa Da Son Haftaların En Heyecanlı Ve Çekişmeli Gecen Karşılaşmasında Grup Lideri Araklı Spor Hopa Sporun Elinden Kaçtı–1–1


Haber: Hayati AkbaşArtvin Hopa spor son haftalarda yönetim ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşadığı kaos ortamının sonucu kendi küllerinden doğarak son haftaların en zorlu maçında sahada fırtına gibi esmesine rağmen grup lideri Araklı sporu yenemedi ve 2 puan kaybederek kendi sahasındaki yenilmezlik unvanını sona erdirdi.

Hopa Kaymakamı Şahin Aslan ve Belediye başkanı Yılmaz Topaloğlunun yanı sıra Artvin gençlik ve spor il müdürü Doğan Anşin'inde izlediği karşılaşmada tribünlerin her gecen gün daha farklı simalarla dolması camiada yeniden kenetlenme sinyali verdi. Eski başkanlardan Orhan Çakır, Umut Tosunoğlu, Casım Cihan, Kadir Ciner, Erdoğan Albayrak'ında tribünlerde yerlerini alması hem taraftarı sevindirdi, hem de Camiada yeni umutlar doğmasına neden oldu.

Hopa spordaki yönetim Kasonua son noktayı koyan Hopa kaymakamı ve belediye başkanı da hafta sonu vereceğiz dedikleri maç primlerini ödeyerek futbolcular üzerindeki karabulutların dağılmasını sağladı.

Hopa şehir stadında maç oynamaya müsait bir havada ve sahada oynanan Karadeniz derbisin de herkes beklediğini aldı. Zevkli bir karşılaşma izleyen taraftarlarda Hopa sporun son haftalardaki en güzel karşılaşması karşısında futbolcuları da coşku ile alkışlamaları ayrı bir güzel görüntü ortaya çıkardı.

Sahaya her iki takımda mutlak galibiyet için çıktı. Karşılaşmanın başından sonuna kadar her iki takım oyuncularını canlı ve kazanma isteği maça ayrı bir heyecan kattı. Her iki takımda karşılaşmayı orta sahada oynamaya çalıştıysa da zaman zaman orta saha oyuncularının salgı sollu ceza alanı içine yaptıkları ortalar hep tehlike yarattı. Hopapsor kalecisi Orçun bu haftada kalede devleşti. Sayısız kurtarışlar yaparken Hopa sporu yenilgiden kurtaran isimde Orçun oldu. İlk yarı karşılıklı takalarla golsüz beraber biterken oyunun ikinci yarısında ilk yarıdaki aynı heyecan ve çekişme devam etti. Hakemin ve yan hakemin zaman zaman hatalı düdük çalmaları taraftarı olumsuz etkiledi ise de, taraftar izledikleri karşılaşmadan memnun ayrıldı.

Araklı sporlu oyuncuların 78 dakikada kazandığı bir faul atışı sırasında Hopa sporlu futbolcuların hakeme itirazı devam ederken faulü hemen kullanmaları sonrası Coşkunun şutu Hopapsor filelerini bulunca futbolcular ve taraftarda hakeme itiraz etti. Bu karşılaşmadan 4 dakika sonra bu defa ileri uç oyuncularından Cenk ceza alanı içine ortalanan bir topla iyi buluşup kaleci ile karşı karşıya kalınca topu Araklı filelerine gönderince karşılaşmada da beraberlik sağlandı. -1–1

Karşılaşmanın kalan dakikalarında karşılıklı yapılan ataklardan sonuç gelmeyince Karadenizin derbisi sayıla bilecek maç da 1-1 beraber bitti. Karşılaşma sonrası Araklı sporlu oyuncular büyük üzüntü yaşarken Hopaspordada kaybedilen iki puan üzüntüsü yaşandı ama grup liderinden 1 puanı bu kadar çalkantılı bir süreç sonrası alınması da gönüllere su serpti.

Hopa Kaymakamı Şahin Aslan ve Belediye başkanı Yılmaz Topaloğlu da karşılaşma sonrası Hopapsorlu futbolcuları istekli ve azimli ve de centilmence oyunlarından dolayı tebrik ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.11.2006 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Sahada Oynayan Hopaspor, Puanı Kapa...
 » Hopaspor-araklı Maçında Yaşanan Hop...
 » Hopa Arsin'i Gözüne Kestirdi...
 » Artvin Hopaspor Yine Fırsat Tepti...
 » Hopa Nihayet Güldü...
 » Hopaspor Nihayet Güldü...
 » Değirmendere Hopa'da Altın Buldu...
 » Artvin Hopaspor Güçlü Rakibi Kars S...
 » Artvin Hopaspor Ankara Demirspora T...
 » Hopaspor Gelecek Sezon'da 3. Liğ'de...
 » Artvin Hopaspor Umutlarını Gelecek...
 » Artvin Hopaspor Tokatsporu Elinden...
 » Yolu Açık Olsun !...
 » Hopaspor'da Beraberlikler Kader Old...
 » Arhavispor Fırtına Gibi Esmeye Deva...
 » Hopa Evinde Kayıp...
 » Artvin Hopaspor Lideri Devirdi...
 » Tim İhracat Rakamlarını Hopa’da Açı...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Arhavi'de Briç Şenliği Sona Erdi...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Ardahan Deplasmanından Mut...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Taraft...
 » Trabzonspor Futbol Okulu Borçka’da...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...