Hopa Nihayet Güldü

26/02/2007 09:40

Haftalar Sonra 3 Puanla Tanışan Hopaspor, Iğdırspor'u Kendi Evinde 2–1 Yenmeyi Başardı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Hopaspor nihayet kötü gidişe son vererek muhteşem bir oyun sergileyerek kendi sahasında Iğdırspor'u 2-1 yenmeyi başardı. Tribünleri dolduran 1500'e yakın taraftarın izlediği karşılaşmayı Hopa Kaymakamı Şahin Aslan, Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Doğan Anşin'inde izlediği karşılaşmada saha oldukça ağırdı. Karşılaşma başlangıcında takımını iyi motive eden Hopaspor teknik kadrosu, sahadan 3 puanla ayrılmak zorunda olduklarını biliyorlardı. Bu istekle karşılaşmanın başlamasının ardından rakip kaleye yüklenmeye başlayan Hopaspor sağlı sollu geliştirdiği ataklarla Iğdır kalesini adeta ablukaya aldı. Karşılaşmanın 7. dakikasında sahneye çıkan Fatih, Tolga'nın uzun pasını almaya çıkan Iğdırspor kalecisinin ayağının topun kaymasını fırsat bilerek meşin yuvarlağı Iğdırspor kalesine yolladı ve takımını 1-0 öne geçirdi. Hopaspor bu golden sonra yine rakip kaleye yüklenmeye devam etti. 23 dakikada Iğdırspor kalecisinin büyük hatasından dolayı topla buluşan Hüseyin topu kaleye yollarken Fatih'in ayağından top auta çıktı.

Karşılaşmanın 41. dakikasında Iğdırspor ileri uç oyuncularının Hopaspor ceza sahasına gönderdiği topun Hüseyin'in eline çarpmasını penaltı olarak değerlendiren Orta hakeme tribünler ve futbolcular tepki gösterdi ama karar değişmedi. Penaltı atışını değerlendiren Hikmet topu Hopaspor filelerine gönderince karşılaşma da 1-1 beraberlik sağlandı ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

HOPASPOR İKİNCİ DEVREDE MUHTEŞEMDİ

Artvin Hopaspor ağır sahaya rağmen ikinci devreye fırtına gibi başladı. Derli toplu bir oyun ortaya koyan Hopaspor'da futbolcuların bitmek bilmeyen enerjisi de meyvesini verdi ve 48. dakikada Zafer'in soldan kullandığı köşe vuruşunda topla buluşan Hüseyin'in mükemmel kafa vuruşu Iğdırspor filelerini bir defa daha havalandırınca Hopaspor karşılaşmada bir defa daha galibiyete ulaştı.

Karşılaşmayı adeta tek kale oynamaya başlayan Hopaspor 3 gol için Iğdır kalesine yüklenen Hopaspor istediği gole kavuşamadı ama sahadan 3 puanı da 2 golle alarak haftalardır süren kötü gidişata nihayet dur dedi.

AYDIN HOCA, "HAK ETTİK, KAZANDIK. "

Hopaspor teknik direktörü Aydın hoca karşılaşma sonrası yaptığı kısa açıklamada, "Hopaspor üzerinde bir şanssızlık vardı. Hopaspor'un gerçek gücü ağır sahaya rağmen mükemmel oynanan bu futboldur. Oyuncularımı bileklerinin hakları ile kazandıkları 3 puan için kutluyorum. Biz grubumuzda hak etmediğimiz bir yerdeyiz şuan. Önümüzdeki haftalarda da bu oyunumuzu sürdüreceğiz ve hem taraftarımıza, hem camiamıza da rahat bir nefes aldıracağız" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.02.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Hopaspor Kendini Ateşe Attı...
 » Hopaspordan Kötü Başlangıç...
 » Artvin Hopaspor Yine Berabere Kaldı...
 » Artvin Hopaspor Evinde Yine Üzdü...
 » Hopaspor Yoluna Devam Ediyor...
 » Artvin’de Hakem Ve Gözlemcilere Eği...
 » Artvin Hopaspor Galipiyet Serisine...
 » Hopa, Sivas'ı Da Devirdi...
 » Hopa Tutunamıyor !...
 » Değirmendere Hopa'da Altın Buldu...
 » Artvin’de Hakem Camiasına Eğitim Se...
 » Bal Liginde Artvin Hopaspor - Kalka...
 » Hopaspor Of Karşılaşması Dostça Bit...
 » Artvin Hopaspor Yine Fırsat Tepti...
 » Savaşa Savaşa Kazandılar...
 » Karadeniz Derbisinde Gülen Taraf Ol...
 » Hopaspor Nihayet Güldü...
 » Artvin Hopaspor Tokatsporu Elinden...
 » Borçkaspor'un Mutlu Sonu...
 » Hopa Gazi'den İstediğini Aldı...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Ardahan Deplasmanından Mut...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Taraft...
 » Trabzonspor Futbol Okulu Borçka’da...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...