Kobi’lere Nefes Kredisi

15/12/2016 13:34


Haber: Hayati AkbaşArtvin’deTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) ‘Nefes Kredisi’ kapsamında12 Aralık 2016 tarihinde Artvin Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ile TC. Ziraat Bankası, Denizbank Artvin Şubesi temsilcileri bir araya geldi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) toplantı salonunda yapılan toplantıya Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Yönetim Kurulu Üyesi Barış Şentürk, Ziraat Bankası Şube Müdürü Hasan Kalyoncu ve Denizbank Şube. Müdürü Akan Sancar katıldı.

ARTSO Başkanı Kurtul Özel burada yaptığı konuşmada, TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen devrim niteliğindeki bir işin temsilcileri olarak bir araya geldiklerini belirterek, “Reel sektör ile finans sektörü el ele vererek KOBİ’lere nefes olacak bir proje hazırlandı. Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımızın başlattığı kredi faizlerini düşürme politikasına özel sektörde katkı sağladı” dedi.

Özel “KOBİ’ler yüzde 15 ile yüzde 18 arasında faizle kredi kullanıyor, faiz baskısından nefes alamıyor. KOBİ’lere yüzde 10’un altında faizle kredi kullandırmalıyız düşüncesiyle bu proje hayata geçti.

Önce TOBB ile 365 oda ve borsa olarak elimizi taşın altına koyduk. Tüm kaynaklarımızı birleştirdik. Sonra Hazine ve Kredi Garanti Fonu devreye girdi. KOBİ’ler teminat bulamıyor, bankalar da risk gördükleri için onlara kredi veremiyordu. Başbakanımızın talimatlarıyla, Hazine destekli KGF kefaleti devreye girdi. KOBİ’lerimizin bu proje kapsamındaki kredilerine yüzde 85 kefalet sağlandı.

Türkiye genelinde KOBİ’lere 5 milyar lira, kredi sağlayacak Nefes Kredisi ortaya çıktı. Nefes Kredisi ile KOBİ’lere yıllık yüzde 9, 90 - aylık yüzde 0, 83 faizle 1 yıl vadeli kredi sağlanacak. 3 ay içinde yaklaşık 80 bin KOBİ’mizin derdine derman olacağız. KOBİ’leri faizin altında ezdirmeyeceğiz, KOBİ’lere nefes olacağız” diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.12.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Tso’dan Bir Seminer Daha...
 » Denizbank Türkiye’de Yine Bir İlk’e...
 » Kosgeb’den İhracatta Lojistik’e Hib...
 » Kosgeb’den Dolandırıcılık Olayların...
 » Bayraktutan Ek Hesaplardaki Yüksek...
 » Celal Öztürk Gündemi Değerlendirdi...
 » Erbakan Ölümünün 5 Yılında Artvin’d...
 » Ttso Meslek Komiteleri Toplantısı Y...
 » Coğrafi İşarette Proje Uygulamasına...
 » Hopa Denizbank'tan İftar Yemeği...
 » Hopa'da Çay Paraları Ödemeleri Deni...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Seç...
 » Çiftçilere Kredi Borcu Ertelemesi M...
 » Atso İstişare Toplantısı Düzenledi...
 » Elektrik Borçlularına Ödeme Kolaylı...
 » Kosgeb Rize Merkezi Açıldı...
 » Artvin Sp İl Başkanı Soydan’dan Akp...
 » Helal Kazanç Ve Helal Rızık...
 » Kobi’lere 300 Milyon Euro Destek...
 » Artso Yörex Fuarına Katıldı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...