Coğrafi İşarette Proje Uygulamasına Geçildi

02/11/2016 11:07

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nin (tobb) Desteğiyle Antalya’da Düzenlenen 4'üncü Uluslararası Coğrafi İşaretler Semineri Renk


Haber: Hayati AkbaşSeminerin açılışında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş, Türk Patent Enstitüsü Markalar Daire Başkanı Elif Betül Akın, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Ağı Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ortak paydaşlar, akademisyenler, oda-borsa temsilcileri ve çok sayıda davetli yer aldı. ARTSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ve Genel Sekreter Yüksel Çoruh katıldı.

Başkan Özel konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ”Coğrafi işaretler, yerel kalkınmanın hareket noktasıdır. Ülkemizde üreticimizin, doğal kaynaklarımızın ve kültürel varlıklarımızın korunması, uluslararası arenada rekabet gücümüzün artması ve dünya ekonomisinde yer alabilmemiz için önemlidir” dedi. Türkiye'de 3 binden fazla yöresel ürün olduğunu söyleyen Başkan Özel, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu kapsamda proje yürüttüklerini ve ilk aşamada hedeflerinde 3 ürün olduğunusöyledi.

TOBB CAN SUYU VE NEFES KREDİSİ İÇİN ÇALIŞMA YAPIYOR.

Geçekleşen paralel etkinlikle Yöresel Ürünler Fuarı’na da katıldıklarını belirten Kurtul Özel, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı istişare toplantısı hakkında da bilgiler verdi. Toplantıda İlimize ait sorunları dile getirdiğini söyleyen Kurtul Özel, bilindiği üzere ekonomik olarak en büyük sorunlardan birisi finansmana erişim ve enflasyonun üzerindeki faiz oranı uygulamalarıdır. Bu nedenle ekonomimizin can damarı KOBİ’lerimizin rahat nefes alması için düşük faizli kredilerle desteklenmesi gerektiğini söylediğini ifade etti. Konuyu TOBB Başkanının hassasiyetle dinlediğini ifade eden Başkan Özel, Hisarcıklıoğlu’nun Birlik olarak bu konuda çalıştıklarını ve bankalarla görüşmeler yaptıklarını, en kısa zamanda sorunun çözüme ulaştırılıp, üyelere can suyu ve nefes kredisi altında finans imkânı açılacağını söylediğini bildirdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Karadeniz Oda Ve Borsaları Ankara’d...
 » Artso Yörex Fuarına Katıldı...
 » Coğrafi İşaretler, Yerel Kalkınmanı...
 » Trabzon Tso Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Trabzon’da Ekonominin Yıldızları Öd...
 » Trabzonda Vergi Rekortmenleri Plake...
 » Artvin Ürünleri Antalya’da Yöresel...
 » Artvin’in Sorunları Ekonomik Şuray...
 » Atso Olağan Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Ticaret Şura'sında Artvin’in Sorunl...
 » Hopa Tso Başkanı Tobb İstişare Topl...
 » Tobb’un 73. Genel Kurulu Yapıldı...
 » Trabzon Tso Başkanına Cumhurbaşkanı...
 » Hopa Tso’nun Ağır Misafiri Vardı...
 » Artvin Emniyet Müdürü Muhsin Armağa...
 » Kobi’lere Nefes Kredisi...
 » Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplant...
 » Artvin Tso Markalaşma Eğitimi Serti...
 » Trabzon Ve Artvin’in Meşhurları Yör...
 » Hopa Tso Laz Böreğini Tanıttı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...