Hopa Devlet Hastanesi Yeni Binasına Taşındı

17/10/2016 16:43

Hopa Devlet Hastanesi Yeni Binasında Dün (17.10.2016) Hizmet Vermeye Başladı.


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet Hastanesi Sürecin başından bu yana yapımını titizlikle takip eden, Devlet Hastanesi Başhekimi Volkan Tüysüz yeni binaya taşındıklarını ifade etti.

Mevcut devlet hastanenin sürekli büyüyen ve gelişen ilçeye yetersiz geldiğini ve cevap veremez halde olduğunu belirten Kaymakam Özkan, yeni hastane binası ile ilçe halkına ve çevre ilçelerden gelenlere hak ettiği kaliteli hizmetin verileceğini söyledi.

Acil servis ve poliklinikler de dâhil olmak üzere sağlık hizmeti vermek adına yeni binaya taşındıklarını belirten Başhekim Tüysüz, diyaliz ve servis, yoğun bakım ünitesi hizmetlerinin de aktif hale olduğunu dile getirdi. Kaymakam Özkan, büyük bir sabırla inşaatın bitmesini bekleyen ilçe halkının, yeni hastane binasında son derece modern ve donanımlı bir ortamda, nitelikli sağlık hizmeti alacaklarına dikkat çekerek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Yeni Hopa Devlet Hastanesi 7329 metrekare toplam arsa alanı olmak üzere 5600 metrekarelik açık, 9746 metrekarelik kapalı alana sahip. 70 yatak kapasitesine, 20 poliklinik odasına, 10 yataklı diyaliz ünitesine, 4 yataklı 1. Seviye, 4 yataklı 2. Seviye olmak üzere toplam 8 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesine sahip.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Devlet Hastanesi Yeni Binası...
 » Yeni Hopa Devlet Hastanesi Hakknda...
 » Artvin Devlet Hastanesine Ek Bina Y...
 » Artvin Hastanelerine Kavuşuyor...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Hopa Devlet Hastanesi Yeni Binasını...
 » Hopa Devlet Hastanesi İnşaatında So...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Orman Fakültesi Serası İlgi Odağı O...
 » Hopa Kaymakamının Yolu Hastaneye Dü...
 » Başkan Kasımoğlu'nun Açıklamalarına...
 » Hopa’da Akparti - Chp Atışması Deva...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Antik Çağdan Günümüze Kadar Hopa Ve...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » Artvin Akparti Milletvekili Kışlada...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Artvin’den Bir Genel Müdür Geçti...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...