Yeni Hopa Devlet Hastanesi Hakknda Bilgi Verildi

20/10/2016 10:51

Artvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın, Hopa Devlet Hastanesi Yeni Binasına Taşındı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın yapımı tamamlanan fakat sel felaketi nedeniyle taşınması ve açılışı ertelenen yeni Hopa Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Akalın, yeni hastane binası ve taşınma süreci hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yeni Hopa Devlet Hastanemiz 7 Bin 329 metrekare toplam arsa alanı olmak üzere 5 Bin 600 metrekarelik açık, 9 Bin 746 metrekarelik kapalı alana sahip olarak 17 Ekim 2016 tarihinde yeni hastane hizmet binasına başarılı bir şekilde taşınmıştır.

Yeni Hastanemiz ile Hopa İlçemiz toplamda 55 yataklı yatan hasta servislerine, 20 poliklinik odasına, 10 yataklı diyaliz ünitesine, 2 odalı son teknoloji ile donatılmış ameliyathaneye, 13 müşahede yataklı acil servisine, 2 Diş Ünitesine, 4 yataklı 1. Seviye erişkin yoğun bakım ünitesine kavuşmuş oldu. Geçen hafta sonu başlayan taşınma sürecinin büyük çoğunluğu tamamlanmış olup acil servis, diyaliz, laboratuarlar, yatan hasta servisleri ve poliklinikler aktif olarak sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlamıştır. Bu hafta içerisinde ise ameliyathane, yoğun bakım ve bazı özellikli birimlerin taşınması ile yüzde 100 çalışır durumda olmuş olacağız inşallah. Yeni Hastane Binamız ile birçok teknolojik yeniliğin yanında son derece modern ve tüm hasta odalarının içerisinde banyo ve wc’sini barındıran yataklı servislerimize de kavuşmuş oluyoruz. Taşınma esnasında ve hâlihazırda devam eden çalışmalardan dolayı Hopa Halkına verdiğimiz geçici rahatsızlıklardan dolayı özür diler yüksek anlayışları nedeniyle tüm Hopa Halkımıza teşekkür ederim. Yakın zamanda da açılışını halkımızla beraber yapmayı planlıyoruz inşallah.

Bu güzel hizmet binamızı İlimize ve Hopa İlçemize kazandırılmasında büyük emeği ve gayreti olan Milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla Beyefendi’ye, işleyişi bizzat takip eden ve destek veren Sayın Valimiz Ömer Doğanay Bey’e, haftalardır mesai mefhumu tanımaksızın gece gündüz çalışan başta hastane idaremiz ve başhekimliğimiz olmak üzere tüm Hopa Devlet Hastanesi çalışanlarına çok çok teşekkür ediyorum. Tüm Milletimize hayırlı olmasını güzel hizmetlerin yapılmasını Rabbimden niyaz ediyorum. ”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Hastanelerine Kavuşuyor...
 » Hopa Devlet Hastanesi Yeni Binasına...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Hopa Chp Yeni İlçe Başkanlığı Tören...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü B...
 » Trabzon Demiryolu Ve Lojistik Merke...
 » Artvin Devlet Hastanesi Gelişmeye D...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Devlet Hastanesi Yeni Binasını...
 » Hopa Devlet Hastanesi İnşaatında So...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Artvin Devlet Hastanesine Ek Bina Y...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » İsrafil Kışla’dan Genel Müdür Yazıc...
 » Mençuna Cup Bayanlar Tenis Turnuvas...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...
 » 5 Bin Köye 5 Bin Orman...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...