Hopa Tso Başkanı Tobb İstişare Toplantısına Katıldı

09/08/2016 11:45

Hopa Tso Yk Başkanı Osman Akyürek İkizkulelelerde Düzenlenen İstişare Toplantısına Katıldı.


Haber: Hayati AkbaşTOBB İkiz Kulelerde TOBB Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Hopa TSO’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açılış konuşmasında; “15 Temmuz’dan itibaren TOBB ve bağlı oda / borsaların gerçekleştirdiği eylemlerden bahsederek tüm oda borsa başkanlarına teşekkür ederek gurur duyduğunu ifade etti. Ülkemizin daha güçlü hale gelmesine katkı vermeye devam edeceğiz. " ifadelerini kullandı. ” Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, dün olduğu gibi yarın da, demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz” dedi.

İstişare toplantısı sonunda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında aralarında Hopa Ticaret Odası Yön. Krl. Bşk. Osman Akyürek’ in de bulunduğu bir heyet, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ı ziyaret etti. 1. 5 saat süren toplantıda Cumhurbaşkanı tüm yönetim kurulu başkanlarına 15 Temmuz gecesi yaşanan FETÖ’cü darbe girişiminin etkileri üzerine bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı oda başkanlarını bundan sonra nasıl bir yol izleneceği konusunda da bilgilendirdi. Cumhurbaşkanı oda başkanları ile tek tek görüşerek il ve ilçelerde daha duyarlı ve dirayetli olmalarını yineledi.

Cumhurbaşkanlığı külliyesinden başbakanlık konutuna geçildi. Başbakan Binali Yıldırım tüm oda başkanlarına öğle yemeği ikram ettikten sonra Oda başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe gecesi sonrası izlenecek yol konusunda bilgi verdi. Beraberinde faizlerin düşürülmesi, vergi afları ve ülke ekonomisi hakkında önemli çalışmalar yaptıklarını müjdeledi.

Başbakanlık konutundan ayrılıp TOBB ikiz kulelerde istişare toplantısına devam edildi. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi başkanlığında yaklaşık 3 saat süren istişare toplantısında darbe ve ekonomi üzerinde bilgi alışverişi yapıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ticaret Şura'sında Artvin’in Sorunl...
 » Hisarcıklıoğlu Yaptıkları Sınır Kap...
 » Trabzonda Vergi Rekortmenleri Plake...
 » Trabzon’da Ekonominin Yıldızları Öd...
 » Trabzon Tso Başkanına Cumhurbaşkanı...
 » Hopa Tso’nun Ağır Misafiri Vardı...
 » Karadeniz Bölgesi Odalar Ve Borsala...
 » Karadeniz Oda Ve Borsaları Ankara’d...
 » Hopa Tso Türkiye Ekonomik Şurasına...
 » Tobb’un 73. Genel Kurulu Yapıldı...
 » Coğrafi İşarette Proje Uygulamasına...
 » Artvin’in Sorunları Ekonomik Şuray...
 » Atso Olağan Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Trabzon Tso Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Akyürek, Tobb Heyetiyle Katar Ziyar...
 » Trabzon'da Büyük Ödül Töreni...
 » Artso Yörex Fuarına Katıldı...
 » Hopa Tso Meclis Üyeleri Bilgilendir...
 » Tobb, Meclis Üyelerini Ankara’da To...
 » Türkiye Ekonomik Şurası Ankara’da T...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...