Ankara'ya Artvin Çıkartması

06/11/2003 13:10

Artvin Tarımındaki Gelişmeler Ankara'da Tanıtıldı.

Haber: Hayati AkbaşTürkiye Ziraatçiler Derneğinin organizasyonu ile 23-25 Ekim 2003 tarihleri arasında Ankara'da açılan ve Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin tarımsal ürünleri ile yöresel el sanatlarının tanıtıldığı sergide Artvin'i temsilen stand açan Tarım İl Müdürlüğü, Artvin tarımını ve özgün el sanatlarını sergiledi.

Tarım ve Köy İşleri Bakanı Sami Güçlü'nün açılışını yaptığı sergide, Artvin'in tarımsal ürünlerinden bal, fındık, ceviz, kestane, Trabzon hurması, nar, kivi, çeltik ve narenciye ürünleri ile yöreye özgün el sanatlarından, kağnı, harman makinesi ve ot taşıma kızağı maketleri ve Kafkas ırkı Ana arı'lar sergilendi. Büyük ilgi gören Artvin standı, özellikle Ankara'da oturan Artvinliler ile sergilenen ürünlerden elde etmek isteyen ziyaretçilerin akınına uğradı. Ürünlerden almak isteyenlere Artvin'deki üreticilerin adres ve telefonları verilerek çok sayıda iş bağlantıları da gerçekleştirildi.

BİN KÖYE BİN TARIM GÖNÜLLÜSÜ PROJESİ BAŞLADI.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile özel sektörün de detekleriyle hazırlanan Köy merkezli Tarımsal Üretime Destek Projesi uygulamasına başlandı.

Proje kapsamında Artvin'e 9 Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim kontenjanı verildi. Verilen kontenjanlar Artvin'de, merkez ilçe dahil olmak üzere her ilçede bir köy veya beldeye bir Ziraat Mühendisi veya Veteriner Hekim olarak değerlendirilecek. Sözkonusu projede görev almak isteyenlerin müracaatlarını 19 Kasım 2003 tarihine kadar Artvin Tarım İl Müdürlüğüne yapmaları gerekiyor. Müracaatlarda yapılacak ön inceleme sonrası, adaylar daha sonra Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca belirlenecek bir tarihte mülakata çağrılacaklar. Kazananlar sözleşmeli Tarım Danışmanı olarak görev yapacaklar. Sözleşme yapılan Tarım Danışmanları 2004 Ocak ayından itibaren Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca uygulamalı eğitime tabi tutulacak ve eğitim sonrasında görev yapacakları illerde hizmet verecekler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.11.2003 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 7'den 77'ye Kızak Kaydılar...
 » Trabzon'da Gold Expo Fuarı Göz Kama...
 » Dp Genel Sekreteri Küçükay Kırat Ye...
 » Sınır Ticaretinde Yeni Düzenleme Ge...
 » Ankara'da Artvin'in 88. Yıl Kurtulu...
 » İstanbul'daki Artvinliler 7 Mart Ku...
 » Kavak Hes Projesinin Orman İzni De...
 » Artvin Milli Eğitim İstanbul'da Ken...
 » Artvin Tso “Mesleki Yeterlilik Şart...
 » Sabancı Üniversitesi Artvin’li Öğre...
 » Artvin İl Genel Meclisi Kararları A...
 » Doka 2011 Yılı Tarıma Dayalı Destek...
 » Fatih Sultan Kar’dan Bir Başarılı E...
 » En Ballı İl Ödülü Artvin’e Verildi...
 » Artvin İl Genel Meclisi Mart Ayı Ka...
 » Akak Proje Hibe Başvuruları Başladı...
 » Açü’ye 3028 Yeni Öğrenci...
 » Artvin İl Genel Meclisi Nisan Ayı K...
 » Artvin’i İstanbul’a Taşıyan Artvinl...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi İlk Kez A...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...