Artvin - Erzurum Devlet Karayolu Aydınlatıldı

14/09/2015 10:06

Artvin Erzurum Yolu Işıklandırma Çalışmaları Tamamlanarak Yolun Artvin Girişi Tamamen Aydınlatılmış Oldu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Erzurum yolu ışıklandırma çalışmaları tamamlanarak yolun Artvin girişi tamamen aydınlatılmış oldu.

Artvin İlinde Deriner Barajı ve HES Projesi kapsamında 83, 80 km devlet yolu yeniden inşa edilirken, Karayolu relokasyonları sırasında 28 adet tünel, 5 adet dengeli konsol köprü, 3 adet viyadük ve 10 adet köprü inşa edilmişti.

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü’nce Deriner Barajı kapsamında yapılan Karayolu Ripaj Tünellerinin Elektromekanik İşlerinin Yapılması işi 2014 yılında ihale edilince; işin kapsamında bulunan 8 adet tünelin, 4 adet viyadüğün ve Sanayi Kavşağı ile RT1 Tüneli arasındaki 4, 5 kilometrelik karayolunun aydınlatılması ve diğer elektromekanik işler yapılmaya başlanılmıştı. Bu iş kapsamında Türkiye’nin en yüksek dengeli konsol köprüsü olan Berta Dengeli Konsol Köprüsünün de aydınlatmaları tamamlanarak kısa bir süre önce işletmeye alınmıştı.

Bu defa Artvin-Erzurum Karayolu üzerindeki tüneller ile RT1 Tüneli ile Sanayi Kavşağı arasındaki 4, 5 kilometrelik karayolunun Halis Yılmaz Köprüsüne kadar olan kısmının aydınlatılması yapıldı. Aydınlatılan bu güzergâh ile birlikte Erzurum-Artvin yönünden ilimize seyahat edenler güzel bir görüntüyle karşılanmış oldular. Işıl ışıl aydınlanmış bir yol ile seyahat eden vatandaşlar tünellerden çıkar çıkmaz karanlığa değil aydınlanmış bir yola çıkarlarken, barajlar bölgesi olan ilimize yakışır bir aydınlanmış şehir yoluna kavuşmuş olduk.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.09.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Berta Dengeli Konsol Köpr...
 » Artvin-erzurum Karayolu Yapım Çalış...
 » Artvin'de Artvin-yusufeli-erzurum Y...
 » Artvin’de Bir İlk Daha...
 » Artvin-erzurum Yolunda 228 Milyonlu...
 » Alternatif Yol Projeleri Görüşüldü...
 » Türkiye’nin En Yüksek Cam Seyir Ter...
 » Dsi 26. Bölge Müdürlüğü’nde Simülas...
 » Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Sağlı...
 » Artvin Çedaş'tan 125. Yıl Hamlesi...
 » Oruçlu Ripaj Tünelinde Işık Gözüktü...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Bu Kararı Göremedi...
 » Hopa Ve Rize'deki Tünellerde Işıkla...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Rize’de Sahil Yolunda Aydınlatma Ça...
 » Suhızarı Kavşağı Vali Kalkan’ın Tal...
 » Türkiye'nin En Uzun Tünelinin Temel...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...