Artvin Milli Eğitim Bu Defada Şoförlere Eğitim Verdi

24/12/2009 16:25

Millî Eğitim Müdürlüğü Tarafından Okul Servis Araçları Sürücülerine Eğitim Verildi.


Haber: Hayati Akbaşİl Milli Eğitim Müdürlüğü "Millî Eğitim Bakanlığı Taşımalı İlköğretim Yönetmeliği"nin 23. Maddesi gereği, Emniyet Müdürlüğü ile iş birliği yaparak okul servis aracı sürücülerine, uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar konusunda eğitim programı düzenledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen ve saat 10. 00 da başlayan eğitim programına Merkez ilçedeki yedi taşıma merkezi ilköğretim okuluna öğrenci taşımakta olan okul servis araçlarının sürücüleri katıldılar.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra eğitim programının düzenlenmesi ile ilgili amaçlarını anlatan Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yüksel okul servis aracı sürücülerine "Millî Eğitim Bakanlığı Taşımalı İlköğretim Yönetmeliği"nin kendilerini ilgilendiren maddelerini açıkladı. Yüksel, "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği" ile ilgili sunumunda yönetmeliğin dördüncü maddesinde belirtilen, taşımacılar tarafından okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtlarda aranacak şartları anlattı. Sürücülere eğitimin bir parçası olduklarını hatırlatan Yüksel, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği halinde yapılacak denetimlerde bütün kurallara uyan sürücülerle karşılaşmayı umduklarını belirtti.

Şube Müdürü Mustafa Yüksel'in sunumlarını tamamlamasından sonra programın öğleden önceki birinci oturumu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Köse'nin sunumuyla devam etti. Okul Servis Araçları Sürücülerine, 6-14 yaş çocuklarının özellikleri çerçevesinde çocuklar ve gençlerle iletişim kurma konusunda dikkat edilmesi gerekenler üzerinde duran Köse tarafından çocuklar ve gençler geleceğimiz olduğuna göre, onlara bugün vereceğimiz eğitimin niteliğinin önemi üzerinde durularak, servis hizmetlerinin de eğitimin bir parçası olması nedeniyle bu konuda da belirli kurallar çerçevesinde, karşılıklı saygı ve sevgi anlayışı içerisinde hareket ederek hizmetin yürütülmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Eğitim programını öğleden sonraki ikinci oturuma Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Etem Demircioğlu, Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Sinan Kesici ve Trafik Tescil Denetleme Şube Polis Memuru Tevfik Ulu katıldılar. Bu oturumda sürücülere okul servis araçları sürücüleri olarak uymaları gereken trafik kuralları ve yapılacak denetimlerde dikkat edilecek hususlar anlatıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.12.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bir Kültür Projesi Adım Adım Kurums...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetinden Ziy...
 » Halkevlerinden Halkın Hakları Forum...
 » Şavşat Sahara Festivali Buruk Şekil...
 » Halkın Hakları Forumu Yapıldı...
 » Hopa’da Okul Servis Sürücülerine Eğ...
 » Şavşat Kadınları Sanatsal Etkinlikl...
 » Hopa'da Öğrenci Taşıyacak Şoförler...
 » Artvin’li Öğrenciler Sınavlara Moti...
 » Artvin Birinci Eğitim Çalıştayı Son...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Norm Fazlası Öğretmen Atamaları 5 A...
 » Artvin’de Düzenlenen Eğitim Çalışta...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin Valililiğinden Fotoğraf Yarı...
 » Artvin’de Çalışan Gazeteciler Günü...
 » Hopa'da Hopa Olayları Davası Başlad...
 » Ulu Önder Atatürk Artvin’de Anıldı...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...