Artso Yörex Fuarına Katıldı

29/10/2016 13:58

Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası Antalya’da Bu Yıl 7. Düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarına Katıldı.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu yıl 7'incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya Expo Center'da yapıldı. Fuarda Türkiye’nin her bölgesinden farklı yerel ürünler biraraya getirildi. Markalaşmanın ve tescilliürünlerin önemine vurgu yapılan fuarda, ARTSO Artvin Balını tanıtıldı.

7. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla Antalya’da açıldı. Türkiye’nin her bölgesinden yöresel ürünleri aynı çatı altında buluşturan fuarda, ekonominin güçlenmesi ve para kazanmak için yöresel ürünlerin markalaştırılması gerektiğine vurgu yapıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler, standları tek tek gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Fuarla ilgili açıklama yapan Başkan Kurtul Özel; ”YÖREX Fuarı ilk başladığında 10-15 il bulunuyordu. Geçen sene 66 İl’e katılırken, bu sene 70 İl katıldı. Bu yıl 150 bin ziyaretçi hedefleyen Yörex, bir Türkiye projesi. Anadolu’nun ruhu, kimliği, tüm renkleri burada toplanıyor” dedi.

Başkan Özel açıklamasında Artvin balının ekonomik değerinin ilin ekonomisinin gelişimi açısından önemli olduğunu belirtti. Fuara Marka tescili olan bal üreticisi Oda üyesiyle katıldıklarınıifade eden Başkan Özel, üreticilerin bu anlamda daha girişken olmaları gerektiğini, fuar tanıtımlarında marka tescilin önemli bir etken olduğunu söyledi. Oda girişimleriyle Antalya’da yaşayan Artvinli bir hemşerimize döner standı açtırdıklarını da kaydeden Başkan Özel, Artvin dönerinin coğrafi işaretinin alınması içi de çalışma yaptıklarını söyledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Trabzon Ve Artvin’in Meşhurları Yör...
 » Artvin Yöresel Ürünleri Yörex’de Ta...
 » Artvin Ürünleri Antalya’da Yöresel...
 » Artvin’in Sorunları Ekonomik Şuray...
 » Trabzonda Vergi Rekortmenleri Plake...
 » Trabzon Tso Antalya'da G20 Liderler...
 » Trabzon Tso Başkanına Cumhurbaşkanı...
 » Tobb’un 73. Genel Kurulu Yapıldı...
 » Trabzon Tso Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Coğrafi İşarette Proje Uygulamasına...
 » Hopa Tso Coğrafi İşaretli Ürünler Z...
 » Hopa Tso Türkiye Ekonomik Şurasına...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümrük Kapıs...
 » Trabzon’da Ekonominin Yıldızları Öd...
 » Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı Törenle...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis...
 » Tobb Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu,...
 » Ticaret Şura'sında Artvin’in Sorunl...
 » Karadeniz Oda Ve Borsaları Ankara’d...
 » Atso Olağan Meclis Toplantısı Yapıl...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...