Cerattepe’de Nöbet Sırası Gazetecilerde

13/07/2015 11:31

Halkın Güven Duygusu Tarumar Edilmiştir.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Faal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Cerattepe mevkiindeki nöbet noktasında görüş aldığımız Başkan Kars; “Gelinen noktada artık insanlarımızın adalet ve güven duygusu tarumar edilmiştir” dedi.

Yaşar Kars konuyla ilgili şunları dile getirdi; “ Bütün yapılanmaların dört sacayağı vardır. Sahiplenme, Sahiplenilme, Güven ve Adalet duygusu. Bu dört duygu, aile yapısından tutunda devlette dahil bütün yapıların çimentosudur. Ülkemizde gelinen noktada artık insanlarımızın bu duyguları tarumar edilmiştir. Cerattepe de bunun yansımasıdır.

Ama Artvin’de bir o kadar da Cerattepe’yi, Artvin’in geleceğini ve doğayı savunma duygusu pekişmiş, ulusal ve uluslararsı alanda bir balyoz etkisi yaratmıştır. Özellikle son dönemde, İl Makamının ve bazı kurumların ön açıcı tutumları ve malum şirketin hükümet boşluğundan faydalanarak işi punduna getirme görüntüsü, durumu bu hale getirmiştir. Yıllardır sürdürülen ve defalarca Artvinlilerin lehinde biten davaların sonucunda; hala daha bu işin pişilip Artvinlilerin önüne getirilmesi, artık güven ve itimat duygusunu yok etmiştir. Bu işi üst makamlarda olgunlaştırıp halkın kucağına atanlar; geçmişte olduğu gibi bugünde maden şirketiyle halkı karşı karşıya getirmişlerdir. Görünen ve istenmeyen odur ki belki de kolluk kuvvetleriyle de karşı karşıya getirecektir.

Burada bulunan insanlar sadece ve sadece memleketine, doğasına ve yaşam alanlarına sahip çıkmak için buradadırlar. Çünkü halkın hakkına sahip çıkması gereken merciler, asli görevlerini layıkıyla yerine getirememişlerdir. Eğer getirmiş olsalardı bu halk burada olmazdı. Bizde burada olmazdık. Evet bizde buradayız… AFGAD olarak buradayız. Çünkü biz bu toprakların çocuklarıyız. Biz halkın sesi ve sözü olmak için yola çıktık. Bunun için elimizdeki bütün enstrümanları kullanacağız” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.07.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Cerattepe Artvin’de Bir Kez Daha Ma...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Karahan: Artvin Halkı Gereğini Yapa...
 » Artvin Halkı Cerattepe İçin Nöbette...
 » Cerattepe Davasında 18.000 Tl Keşif...
 » Berta Köprüsü Üzerinden Dünyaya Ses...
 » Artvinli Cerattepe’de Bir Kez Daha...
 » Bakan Yıldız’ın Açıklamalarına Artv...
 » Çernobil Ve Nükleer'i Protesto İçin...
 » 14 Yıllık Mapushane Hayatını Kitapl...
 » Başbakan Erdoğan Artvin'de...
 » Sudaki Suretler Ekibinden Hopa Dava...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Cerattepe Bilirkişi Raporuna Tepkil...
 » Sinan Altunsoy Röportajı...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Yeşil Artvin Derneği Vali Cirit’i Z...
 » Artvin’in, Artvin’i Koruma Mücadele...
 » Yeşil Artvin Derneği Madenciliği Ye...
 » Çarşı Grubu Cerattepe’ye Destek İçi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...