2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı

16/08/2014 09:36

Artvin Valisi Kemal Cirit Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda 2013-2014 Eğitim-öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşToplantıya Artvin Valisi Kemal Cirit, Vali Yardımcıları Yılmaz Kurt, Hasan Ongu, Mutlu Almalı, İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulcelil Kahveci ve Millî Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Yanmaz, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında ilimizde gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri, devam etmekte olan okul onarımları, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı ile Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları, 10 Haziran 2014 tarihinde yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik gereği yapılan çalışmalar ve görev süresi sona eren okul müdürü, müdür başyardımcısı, müdür yardımcılarının yönetici görevlendirme takvimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 2012 yılında 52, 2013 yılında 50, 2014 yılında ise 35 olmak üzere 3 yılda toplam 137 okulun onarımının yapıldığını ifade eden Millî Eğitim Müdürü Yanmaz, okulların fiziki şartları ve donanım bakımından ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda gerekli tedbirleri aldıklarını vurguladı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması (TEOG) kapsamında tercih ve yerleştirme sürecinde Artvin’de 8. Sınıfı bitiren öğrenci sayısının 2. 433 olduğunu, buna karşılık sınavla öğrenci alacak liselerimizde 3. 716 kişilik kontenjan bulunduğunu belirten Yanmaz, böylelikle hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını belirtti.

Vali Cirit, yeni görevlendirilen İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarına, Millî Eğitim Şube Müdürlerine başarılar dileyerek sözlerine başlarken, turizm ve eğitim kenti olan Artvin’de eğitimi geliştirecek, öğrenci motivasyonunu artıracak okul yöneticilerine ihtiyaç duyduklarını ve Artvin’de özellikle sosyal-kültürel etkinlikler alanında daha fazla çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Toplantı, Vali Cirit’in katılımcılara teşekkür etmesi ile sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.08.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 2.056 Öğrenci Teog Sınavı...
 » Milli Eğitim’de Yılsonu Değerlendir...
 » Bayraktutan Milli Eğitimdeki Atamal...
 » Artvin Gazi Ortaokulunda Pi Günü Et...
 » Türk Eğitim-sen’den Bir Hukuki Kaza...
 » Artvin’de Kan Bağışının Faydaları A...
 » Artvin’li Öğrenciler Sınavlara Moti...
 » Artvin’in Mucitleri Robot Yaptı...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünden A...
 » Tobb’dan Artvin Eğitimine Katkı...
 » Artvin’de Tarımcılar Ve İl Milli Eğ...
 » Öğrenciler Bu Benim Eserim Sergisi...
 » Artvin’de 23 Nisan Coşkusu Yaşandı...
 » Doğuş Grubundan Artvinde Eğitime De...
 » Artvin Mem’de Süreç Değerlendirme T...
 » Artvin’de Eğitim Bölgesi Müdürler K...
 » Yanmaz Yeniden Artvin Milli Eğitim...
 » Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmas...
 » Anadolu Öğretmen Liselerinin Kurulu...
 » Artvin’de Düzenlenen Eğitim Çalışta...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...