Türk Kızılay'ı Kan Toplama Tırı Hopa'da Büyük İlgi Gördü

27/05/2012 13:43

Artvin'in Hopa İlçesi'ne Gelen Kızılay'a Bağlı Kan Alma Tır'ı Vatandaşlardan Büyük İlgi Gördü.


Haber: Hayati AkbaşTürk Kızılay'ına ait olan Kan Toplama TIR'ının Türkiye'nin değişi, il ve ilçelerinde Kan toplama kampanyası devam ediyor. Iğdır üzerinden Hopa'ya gelen Kan toplama TIR'ına vatandaşlar büyük ilgi göstererek, Hopa tarihinin en büyük kan bağışına adlarını yazdırdılar. Hopa'da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile Belediye başkan ve yardımcıları ile personelinin de kan verdiği kampanya sonunda 120 ünite kan toplandı.

Artvin Kızılay Kan Merkezi ekibi ile koordineli olarak yapılan Kan toplama kampanyasında ekip sorumlusu olarak Dr. Mustafa Karaosman, Kan bağışı uzmanı Bahriye Hacısalih, Filobotomistler Ali Kurt, Adem Bıyık ve Emre Kurt ile memur Nuray Dede ve personel Hasan Öztürk görev aldı.

Ekip başı Dr. Mustafa Karaosman Artvin'in tüm ilçelerinde Artvin Kızılay'ı olarak kan toplama kapmasının devam ettiğini, Türk Kızılayının Kan toplama TIR'ının 2 günlük kampanyaya destek vermek için Artvin'e geldiğini, bunlardan ilk günü Hopa ve ikinci günü de Arhavi'de kan topladıktan sonra TIR'ı göndereceklerini ifade ederek "Bizler her Hopa'ya geldiğimizde Hopa halkının sıcak ilgisi ile karşılaşıyoruz. Bugünde bu ilgi doruğa çıkmış durumda. Hopa tarihinin en büyük kan bağışını bugün gerçekleştirerek bir rekora imza attık. Bunun için Türk Kızılay'ı ve Artvin Kızılay'ı olarak Hopa halkına ve tüm kan veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Dr. Mustafa Karaosman kan vermenin vücuttaki kanı yenileyeceğini belirterek, sağlıklı her insanın yılda bir defa da olsa kan vermesi gerektiğinin altını çizdi. Daha önce düzenlenen kampanyalara oranla bu kampanyada vatandaşlardan büyük bir ilginin olduğuna değinen Karaosman, "her sağlıklı bireyi kan vermeye davet ediyoruz.

Vatandaşlarımızın kan bağışı konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz. Bir ünite kan bağışı üç kişinin hayatını kurtarıyor. Bir gün hepimizin bu kana ihtiyacı olabileceğini lütfen herkes düşünsün" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.05.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Köroğlu "Kan Vermek Hayat Kurtarır"...
 » Thy Ve Kızılay Elele...
 » Artvin Kızılay Kan Merkezi Hopa'da...
 » Hopa Müftülüğü’nden Kan Bağışı...
 » Kızılay'dan Artvin Vali Vekiline Te...
 » Yeni Yaşın Kutlu Olsun Zümrüt Rize...
 » Chp Rize’de Görev Dağılımı Yapıldı...
 » Artvin’de Hastaneler Kan Arıyor...
 » Türkiye Kızılay'dan Azerbaycan'a Y...
 » 60 Yıllık 211. Hudut Alayı Tabur Ol...
 » Artvin Kızılay'ı Kan Toplama Kampan...
 » Kızılay Artvin'den Ardahan'a Her Ye...
 » Artvin Kızılay'ı, Kızılay Gönüllüle...
 » Artvin Valisi Kalkan Kan Bağışına D...
 » Kurbanlarınız Pakistan İçin Olsun...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Türk Kızılay'ı Artvin Şavşat'a Çadı...
 » Dünya Göz Hastanesi Mobil Göz Taram...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...