Artvin Kızılay Kan Merkezi Hopa'da

20/01/2010 16:16

Artvin Kızılay Kan Merkezi Tarafından Devam Eden Kan Bağışı Kampanyasına Bir Destekte Hopa Belediye Başkanından Geldi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Kızılay Kan Merkezi tarafından Artvin'in bütün ilçelerinde Kan toplama kampanyası aralıksız devam ediyor.

Artvin Kızılay Kan Merkezi doktorlarından Dr. Mustafa Karaosman başkanlığındaki grubun Hopa İş Merkezi girişinde açtıkları Kan toplama standına Hopalı vatandaşlar yine yoğun ilgi gösterildi. Dr Mustafa Karaosman Kızılay'ın gönüllü kan bağışçılığını yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirdiği kampanyaya Hopa'lı vatandaşların her zaman destek verdiğinden memnun olduklarını ifade etti.

Hopa İş Merkezi girişine stant kuran Artvin Kızılay Kan Bağış Merkezi yetkilileri gün boyunca kan bağışında bulunmak isteyen gönüllülerden kan topladı. Toplam 30 kişinin kan bağışında bulunduğunu ifade eden Kızılay Kan Bağış Merkezi yetkilileri, Hopalıların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını; kan vermenin insan sağlığı açısından hiç bir sakıncası olmadığını, 18 ile 65 yaş arasındaki her sağlıklı insanın üç ayda bir olmak üzere yılda dört kez kan verebileceğini belirttiler.

Kan vermenin vücuttaki kanın yenilenmesini sağladığını dile getiren Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, insanların kan vermediklerinde bile vücutlarının bu eski kanı iki üç yılda bir değişik yöntemlerle yenilediğini söylediler.

HOPA BELEDİYE BAŞKANI TURAN KASIMOĞLU'DA DESTEK VERDİ.

Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu'da İş merkezi girişine gelerek Kan toplama standında kan verdi. Kan vermenin önemini ve yararını bildiğini ifade eden Kasımoğlu "Her sağlıklı insan kan vermelidir. Bilinmelidir ki bir gün bizimde bir şekilde verilen bu kanlara ihtiyacımız olabilir. Diğer önemli yanı ise kan vermenin insanın kendi sağlığı ile ilgilide yararlı olduğunu bildiğim için bende bugün burada kampanyaya destek vermek amacıyla kan verdim, vatandaşlarımızı da kan toplama kampanyasına destek vermeye davet ediyorum" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.01.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Türk Kızılay'ı Kan Toplama Tırı Hop...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin Kızılay Şube Başkanına Teşek...
 » Kızılay'dan Artvin Vali Vekiline Te...
 » Thy Ve Kızılay Elele...
 » Hopa Müftülüğü’nden Kan Bağışı...
 » Köroğlu "Kan Vermek Hayat Kurtarır"...
 » Chp Rize’de Görev Dağılımı Yapıldı...
 » Halk Sağlığından Kırım Kongo Açıkla...
 » Yeni Yaşın Kutlu Olsun Zümrüt Rize...
 » Kokulu Kara Üzüm İlaç Gibi...
 » Artvin’de Hastaneler Kan Arıyor...
 » Artvin Kızılay'ı Kan Toplama Kampan...
 » Artvin Kızılay'ı, Kızılay Gönüllüle...
 » Artvin Kültür Evi İnşaatı İçin Somu...
 » Artvin Kızılay'ı İşbaşında...
 » İsrafil Kışla’ya Büyük Onur...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...
 » Hopa'lı Öğretmenlerden Kızılay'a 30...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...