Chp Murgul'da Da Herkesi Chp Çatısı Altında Siyaset Yapmaya Davet Etti

09/06/2010 14:44

Chp Murgul İlçe Başkanı Levent Turan İktidarı Sert Sözler İle Eleştirirken, İsrail'i Kınadı.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi Murgul İlçe Başkanı Levent Turan, "Ülkemizde yaşanmakta olan birçok sorun ve sıkıntı vardır. Bunların başında ekonomik sıkıntı gelmektedir. 1 Mayıs 2010 İşçi Bayramında ki basın açıklamamızda değinmiştik. Ülkede işsizlik yüzde 14'lerde büyüme ise eksi 6'lardadır. İşçiler 4/C çöplüğüne atılmış, devletin memurları yaşam standardının altındaki asgari ücret ile ücretli olarak çalıştırılmaktadır. Açılım fiyaskosu tutmamış, her gün bir Aile ocağına Bayrağa sarılı tabut içinde, Şehit gelmektedir. Tarım çiftçisi perişan, haciz ve icra işlemleri ile uğraşmaktadır. Ülke içinde mevcut olan terör örgütlenmesine ses çıkarmayan anlayış, Habur sınır kapısında teröristleri bayram havasında karşılamıştır. İktidar, var olduğunu söylediği Ergenekon terör örgütü davası iddianamesini bile başlatamamış durumdadır. Yapmak istedikleri hiçbir olayı başaramayan iktidar, el attığı ve iddia ettiği hiçbir komployu sonuçlandıramadı. En iyi yaptıkları şey ise devletin varlıklarını Unakıtan'lara, bakanlarının yakınlarına, uluslar arası şirketlere satmak ve Başbakanın oğluna gemi almak oldu. Darbe komplocuları yapılmış darbelerin hesabını sormaz iken, devletin güvenlik kurumlarının güvenini zedeleyerek, kurumları birbirleriyle kavgalı hale getirdiler. 1982 cunta Anayasasını değiştirmek isteyenlerin amacı aslında kendilerini kurtaracak Anayasa yapmak istemeleridir. Beklenen sonun geldiğini fark eden iktidar, önce halkın vicdanında hapis olduğunun farkına vardı. Çünkü söylenen pembe hayal ve yalanlar tükendi. Halk gerçeğin farkına vardı ve gerçekle karşı karşıya kaldı. Kendinden sonra iktidarda gördükleri Cumhuriyet Halk Partisi'nin yüce divan kâbusundan kaçmak isteyenler, tek çarenin yargıyı ele geçirmek ve değiştirmek olduğunu gördüler. Bunu da başaramayacağını anlayan iktidar çareyi tekrar çirkin tezgâhlarda aramaya başladı.

Bütün bu başarısızlıklarının üzerini örtmek için haftalardır ağızlarında dolandırdıkları kasetleri ve dinledikleri kişilerin mahremiyetlerini piyasaya uyduruk biçimde sunmak oldu. Bireyin kişilik haklarına pervazsızca saldıranlar, bilsinler ki, bir gün bu haklar en çok onlara lazım olacaktır.

Bugünlerde iktidara odaklanmış partimizin içerisinde sıkıntı yaratmak isteyenlerin çabası beyhudedir. Eski Genel Başkanımıza karşı yapılmış bu çirkin saldırıları şiddet ve nefretle bir kez daha kınıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi bu güne kadar Türkiye Cumhuriyetini kurmuş Gazi Mustafa Kemal'i, İsmet İnönü'yü, Bülent Ecevit'i ve eski Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal gibi birçok lider ve siyaset duayeni yetiştirmiş bir partidir.

Cumhuriyet Halk Partisi kültürü, kazandığı tecrübesi ile siyasette, kurumsallaşmış bir partidir. Bu kurumsallaşmanın içinden her zaman bir İnönü, Ecevit ve Baykal'ları çıkarmaya muktedir olmuş ve muktedir olacaktı. Demokratik biçimde bir seçim yaparak yeni genel başkanını seçmiştir. Genel başkanlığa seçilmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi eski grup başkan vekili şimdiki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında kenetlenip yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki eski Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal'ın varlığında, nasıl iktidara inandıysak şimdi daha bir kararlı şekilde inanç ve kararlılıkla iktidar olacağımıza inanıyor ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. "diye konuştu.

Turan, "Ülke Onurumuz Hiçe Sayılmıştır"

Turan açıklamalarının devamında, "Önceki gün Gazze'ye yapılacak insani yardımların ön diplomatik yolları hazırlanmadan, kafa tutarcasına insani yardım gemilerini gönderen iktidar, uluslar arası hukuku hiçe sayarak ve uluslar arası sularda terörist muamelesiyle, insani yardım gemilerine saldırmış İsrail askeri birlikleri tarafından, vatandaşlarımız katledilmiştir. İsrail'in bu davranışını nefretle kınıyoruz. İktidarın yapmış olduğu bu sorumsuz davranışının sonucunda ülke onurumuz hiçe sayılmıştır. Yine bu iktidar döneminde Irak'ın Süleymaniye kentinde yine bu ülkenin askeri birliklerinin başına çuval geçirtenler ülke onurunu hiç düşünmeden sessiz kalarak bir kez daha ülke onurunu çiğnetmişlerdi. Ülkemize karşı ve milletimizin onuruna kastedenler geri dönüp tarihe baksınlar. Biz ne SON OSMANLI PADİŞAHLARIYIZ nede Irak'lı. Bizler gücünü tarihten ve Mustafa Kemal'in "Bağımsızlık ve Özgürlük Karakterimdir" diyen anlayışındanız. İktidarın ülke onurunu kurtaracak sertlikte ve netlikte İsrail'in bu davranışına cevap vermesini umutla beklemekteyiz. Ancak ülken savunma gücünü oluşturan askeri birlikleri iktidar, yalan yanlış ithamlarla terör örgütlerinin oluşumunda göstererek deniz kuvvetlerinin üst düzey generallerini suçlamışlardır. Ne hazindir ki şimdi o generallerin bilgi ve komutanlığına ihtiyaç duyulmuştur. İtibarı hiçe sayılarak güvenlik birimlerini ülke içi siyasetine alet edenler hangi ifade ile ordu birliklerinin kapısını çalacaklardır. Her ne olursa olsun bu ülkenin güvenlik birimleri ülke insanlarının malını, canını ve ülke onurunu korumakla görevlidirler. Gereğini yapacak olanların daima yanında yer alacağız.

Bu saldırılar karşısında iktidarın tavır ve davranışı, umarım ki Davos zirvesinde ki gibi, Başbakanın önce İsrail cumhurbaşkanına kızıp, sonra oturumu yönetene söylediğini ifade eden bir geri adım atma hamlesine benzer şekilde bir davranış olmaz.

Bütün bunlar göstermektedir ki ülke yangın yeri, ekonomi bozuk, huzur bozuk, ülke onuru ABD ve İsrail'e teslim edilmiş. Ülkenin acil olarak bu iktidardan kurtulması gerekmektedir. Bunun yolu iktidara odaklanmış ve arkasına aldığı yeni güç ve destek ile Cumhuriyet Halk Partisine destek olmak ve katılmakla olacaktır. Bütün Murgullu vatandaşlarımızı partimize davet ediyorum. Bu çağrıma herkesin kulak vermesini istiyorum. Her bir ülke vatandaşımıza önyargımız olmadan içtenlik ve samimiyetimiz ile partimizin kapısı açıktır. Halkımızı Cumhuriyet Halk Partisine katılıma davet ediyorum. Var olan gücümüze katkı sağlayarak iktidara gelecek olan partimiz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile hakça paylaşıma, hukukun üstünlüğüne ve demokratik ülke idaresine talip olmaktadır. Katkı sağlayacak her bir ülke bireyinin bu onurlu davranışı ve desteği asla unutulmayacaktır. Çünkü ülkemizin bu anlayış ile idare edilmeye ihtiyacı büyüktür. Partimize verilecek her destek Cumhuriyetin ve ülkemizin onurlu ve emin ellere teslim edilmesi demek olacaktır. Bu inanç ve düşünce ile hepinize bir kez daha saygılarımı sunarım.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.06.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa'da Çevik Kuvvet Tepkisi...
 » Artvin Çoruh Üniversites Rektörlük...
 » Tek Gıda İş Başkanlar Kurulu Rize'd...
 » Hopa'da Eğitim Birsen – Memursen -...
 » Açü Rektör Adayı Türker, Agc’ni Ziy...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Kapatı...
 » Arhavi'de İsrail Protesto Edildi...
 » Türk-rus İşadamları Ticaret Forumun...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Türkiye'nin Gündemi Artvin'de Tartı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Tek Gıda’nın Söyleyecek Sözü Var...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Karadenizli Gazeteciler Batum'da...
 » Rusya Ateşkesi Kabul Etmedi...
 » Hakan Çil Adfed Başkanı Seçildi...
 » Artvin Kızılay'ı, Kızılay Gönüllüle...
 » Türkiye, Gürcistan'daki Savaşa Karş...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...