Hopa Adliyesinde Şimdi Veda Zamanı

05/08/2009 10:20

Hopa Adliyesinden Tayini Çıkan Hâkim Ve Zabıt Kâtiplerine Meslektaşları Tarafından Veda Yemeği Verildi.


Haber: Hayati AkbaşHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yaptığı son toplantıda tayinleri çıkan Hopa Adliyesi Hâkimlerinden Hasan Akdoğan'ın Şanlıurfa'ya ve Adliye Zabıt Kâtiplerinden Yakup Ayayadın'ın Trabzon iline ve Şener Alkan'ında Trabzon ili Akçaabat Adliyesine tayinleri çıkması nedeniyle bir veda yemeği verildi.

Hopa Öğretmen evinde verilen veda yemeğine Hopa ve Arhavi Hakim ve C. Savcıları, Fatsa C. Başsavcısı, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, İlçe Kaymakamı Mustafa Erkayıran, İlçe Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Piyade Alay Komutanları, Gümrük Başmüdürü Hilmi Türkoğlu, Hopa'da görevli tüm avukatlar, adliye Yazı İşleri, Seçim, İcra Müdürleri, Zabıt Katipleri, Adliye Polis Memuru, Sözleşmeli Personelleri katıldılar. Oldukça sıcak bir ortamda geçen veda yemeğinde bir konuşma yapan Hopa C. Savcısı Baki Yiğit Çakmakkaya konuşmasında Hopa Hâkimi Hasan Akdoğan ile 3 yıl birlik beraberlik içerisinde çalıştıklarını, Hâkim kimliğinin yanında kişiliğiyle arkadaşlığıyla ve insanlığıyla çok önemli bir yeri olduğunu, Zabıt Kâtipleri Yakup Ayayadın ve Şener Alkan'ın uzun yıllar Hopa Adliyesi emek verdikleri, iyi niyetli, özverili ve disiplinli çalışmalarından dolayı Hopa Adliyesi katkılarının büyük olduğunu ifade ederek Hâkim Hasan Akdoğan'a veda plaketi verdi.

Hâkim Hasan Akdoğan'da yaptığı konuşma da 3 yıldır Hopa ilçesinde görev yaptığını, uyumlu bir çalışma ortamında bulunmaktan mutlu olduğunu, Adliyedeki Hakim-Savcı ve personelin birlik ve beraberlik içerisinde görev yaptıklarını, ilçede görev yapmış olmaktan memnun olduğunu, zabıt katiplerinin dürüstlükleri ve çalışkanlıklarının örnek olduğunu söyledi. Zabıt kâtibi Yakup Ayayadın'a hatıra plaketi verdi

Hopa Asliye Hukuk Hâkimi Aytaç Özel konuşmasında Hâkim Savcıların görevleri gereği yalınız olduklarını, zor koşullar altında çalıştıklarını, uyumlu ve huzurlu çalışma ortamında bulundukları için zorlukları aştıklarını belirterek Hâkim Hasan Akdoğan'ın iyi bir çalışma arkadaşı olduğunu, zabıt kâtipleri Şener Alkan ve Yakup Ayayadın'ın hafta sonu gece gündüz demeden özveriyle çalıştıklarını söyledi. Zabıt Kâtibi Şener Alkan'a hatıra Plaket verdi. Hopa İlçesi Avukatlarından Volkan Kaynak yargının 3 sacayağından birini oluşturan avukatlar adına çalışma huzurundan dolayı memnun olduklarını, tayini çıkan İlçe Hâkimi Hasan Akdoğan'ın Hopa Adliyesinde derin izler bıraktığını, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve kişiliğiyle sevilip sayıldığını, yeni görev yerinde de başarılar dilediklerini, duruşmaların hakkaniyetli ve süratli şekilde sonuçlanmasından gurur duyduklarını ifade etti

Baro adına hazırlanan çiçekler Artvin Barosu Avukatları Volkan Kaynak, Burçin Bostancı, Sümeray Çelik tarafından Hakim Hasan Akdoğan ve Zabıt Katipleri Yakup Ayayadın ve Şener Alkan'a verildi. Zabıt Kâtibi Yakup Ayayadın konuşmasında içerisinde bulunduğu ortamın huzurlu olması sebebiyle özveriyle çalıştığını elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade etti. Zabıt Kâtibi Şener Alkan ise görev süresi içerisinde içinde bulunduğu ortamın etkisiyle başarılı olduğunu ve çalışmalarında hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığını ifade etti.

Müzik Öğretmeni Nuri Naili şarkılarıyla geceye renk kattı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.08.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hsyk Savcı Ve Hâkim Atamaları Gerçe...
 » Artvin'de Cumhuriyet Başsavcısı Gör...
 » Artvin Adliyelerinde Atama Rüzgârı...
 » Artvin'i Bir Genel Müdür Ziyaret Et...
 » Arhavi'de Tayinleri Çıkan Hâkim Ve...
 » Rize’nin Pazar İlçesinde De Hopa Da...
 » Hsyk Yaz Kararnamesi Açıklandı...
 » Artvin’de Peşpeşe Yeni Yıl Mesajlar...
 » Bayraktutan Ardanuç İle İlgili Mecl...
 » Artvin Polisinden Vatandaşlara Uyar...
 » Arhavi'de Değişik Bir Ortamda İftar...
 » Artvin’de Yargı Tatilden Döndü...
 » Hopa'da Avukatlardan Suç Duyurusu...
 » Mhp 1 Kasım Seçimlerine Hazırlanıyo...
 » Hopa Ödp "12 Eylül'e Ve Akp Anayasa...
 » Duruşma Aşık Atışmasına Döndü...
 » Artvin’in 40 Yıllık Makina Mühendis...
 » Ankara'da Dakika Dakika Hopa Davası...
 » Arhavi Ve Ardanuç Adliyelerinin Kap...
 » Ankara'da Dakika Dakika Hopa Davası...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...