Artvin'deki Trafik Kazalarında 3 Kişi Öldü, 10 Kişi Yaralandı

22/02/2009 22:33

Erdal Demirci Yönetimindeki 08 Ad 124 Plakalı Otomobil, Nacviye Köyü Civarında Yolun Kaygan Olması Nedeniyle 250 Metreden Aşağı Yuvarlandı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin'de meydana gelen uçuruma yuvarlanan araçda bulunan Nuriye Kanmaz olay yerinde hayatını kaybederken, şoför Erdal Demirci ile Neşe Kanmaz yaralandı.

Olay yerine gelen sivil savunma ekipleri, zorlu arazi şartlarında yaralılara ulaşarak sedyeyle ana yola çıkardı. Yaralılar Artvin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, durumu ağır olan Neşe Kanmaz Trabzon Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Hastaneye gelen kazazedelerin yakınları sinir krizleri geçirdi.

Koru Oteli civarında oturan ve olaya tanıklık eden gençler, taksinin yavaş bir şekilde yanlarından geçtiğini belirterek, "Yolun sağında bir çukur vardı. Otomobil tam oradan geçerken yan yatmaya başladı. Yolun altı uçurum olduğu için yan yatan araba takla ata ata yuvarlandı. 155'i arayıp haber verdik. Polis, jandarma, sivil savunma ekipleri olay yerine geldi. " dedi.

Borçka'da Meydana Gelen Kazada 2 Kişi Öldü, 1 Kişi Yaralandı.

Artvin'in Borçka ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü 102. Şube Şefliği'ne Şaban Usta (53) yönetimindeki 61 EP 095 resmi plakalı ait araç, Camili bölgesi Atanoğlu köyünde kar nedeniyle kapanan yol açma çalışması dönüşünde yolun buzlu ve kaygan olması nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybedilmesi ile birlikte uçuruma yuvarlandı.

Şoför Şaban Usta'yla birlikte araç içerisinde bulunan kepçe operatörü 47 yaşındaki Necdet Doğan olay yerinde hayatını kaybederken, Tevrat Çelik ise ağır yaralandı. Hayati tehlikesi bulunmayan Tevrat Çelik, Borçka Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Artvin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Cankurtaran'da Kaza 7 Yaralı

Borçka Hopa yolu 16 km. cankurtaran mevkiinde 61 SD 164 plakalı Özel araç kaza yaptı. Trabzon Sürmene Tapu Kadastro Müdürlüğünde görevli 7 personel kar yağışı ve yolun kaygan olması nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybetti.

Akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında yaralan 3 kişi Artvin Devlet Hastanesine kaldırılırken 4 kişi ise Borçka Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.02.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yusufeli - Uzundere Yolunda Kaza 3...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu: "Me...
 » Rize'deki Kazanın Acısı Hopa'ya Düş...
 » Borçka'da Meydana Gelen Trafik Kaza...
 » Tuncer Ergüven Hayatını Kaybetti...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Giresun'daki Kazanın Acısı Hopa'ya...
 » Giresun'daki Kazanın Ateşi Trabzon...
 » Hopa-sarp Yolunda Yine Kaza...
 » Artvin’de Trafik Kazası 2 Ölü 1’i A...
 » Hopa-arhavi Yolunda Kaza: 3 Yaralı...
 » İş Güvenliği Yasası 1 Ocak 2013’de...
 » Hopa Halkından Aldığı Destek İle Yo...
 » Araştırmacı Yazar Ülkü Önal Ahıska’...
 » Araştırmacı Halk Bilimci Yazar Ülkü...
 » Yusufeli’nde Kaza 4 Ölü 9 Yaralı...
 » Şavşat'ta Araç Şarampole Yuvarlandı...
 » Borçka - Macahel Yolunda Tur Minibü...
 » Hopa’da Bir Anlık Dikkatsizlik 2 Ca...
 » Yusufeli'nde Yine Kaza Ve Yine Ölüm...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...