Tolga Gül Bay-pass Olacak

01/02/2009 10:34

Eylül Ayından Beri Kalp Rahatsızlığı Yaşayan Gazeteci Tolga Gül'e Yapılan Tetkikler Sonucunda Acil Bay-pass Ameliyatı Kararı Verildi.


Tolga Gül Bay-pass Olacak

Haber: Hayati AkbaşArtvin'in en tanınmış gazetecileri arasında yer alan, 18 yıllık gazeteci, Çoruh Postası Gazetesi'nin Baş Yazarı, Yusufeli'nin Sesi Gazetesi Editörleri olan Tolga Gül'e Bay-Pass kararı çıkarken, Gül'ün Pazartesi günü Bay-Pass ameliyatı olacağı belirtildi.

Gazeteci Tolga Gül son aylarda sağlık sorunları yaşıyor. Yaşadığı talihsizlikler peşini bırakmayan Artvin'in tanınmış gazetecilerinden Tolga Gül yeniden kalp rahatsızlığı yaşadı.

5 aydır kalp rahatsızlığı yaşıyordu

Gazeteci Tolga Gül, Eylül ayının başında kalp krizi geçirerek Artvin Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış burada yapılan müdahaleler ile kurtarılan Gül, bir hafta boyunca Artvin Devlet Hastanesi'nin Kroner Yoğum Bakım Ünitesinde tedavi görmüştü. Daha sonra Trabzon'da bir dizi tedavilerden geçirilen Gazeteci Tolga Gül, burada bir de iç kanama geçirmişti. İç kanama sebebiyle ağır bir ameliyat geçiren, kalbinin ana damarlarından birinin yüzde 90 tıkalı olması üzerine stent takılmıştı. Bu stent ve ameliyat ile sağlığına kavuşan Tolga Gül, geçtiğimiz günlerde yeniden rahatsızlanmış ve Trabzon Özel Karadeniz Hastanesi'nde yeniden anjiyo olmuştu. Anjiyo sonucunda stent takılan damarının yeniden kapandığı ve acil müdahale edilmesi gerektiği kararı çıkmıştı. Bunun üzerine İstanbul'a giderek Ümraniye'de bulunan Hisar İntercontinental Hospital Hastanesi'nde muayene olan Tolga Gül'e acil Bay-Pass kararı çıktı.

Pazartesi Günü Bay-Pass Ameliyatı olacak

Gazeteci Tolga Gül'ün yapılan tetkiklerinin sonucunda müşade altına alınmasına karar verilirken 2 Şubat Pazartesi günü İstanbul Ümraniye'de Hisar İntercontinental Hospital Hastanesi'nde Bay-Pass ameliyatı olacak olan Tolga Gül'ün bu ameliyatta kalp damarlarından tıkalı yüzde 95 derecede tıkalı olan damarının yerine bacağından alınacak olan bir damar monte edilerek tıkanıklık açılacak. Yapılacak ameliyatın yaklaşık 2 saat süreceği ve Gazeteci Tolga Gül'ün bir aksilik çıkmaz ise 5 gün yoğun bakımda kalacağı bilgisine ulaşıldı.

Moralim yerinde bunu da atlatacağıma inanıyorum.

Arka arkaya geçirdiği rahatsızlıklarla sevenlerini üzen Tolga Gül, telefonla verdiği bilgide moralinin yerinde olduğunu, tedbir amaçlı olarak hastanede yattığını, Pazartesi günü yapılacak olan ameliyat öncesinde tetkiklerinin yapılacağını ve ameliyata hazırlanacağını söyledi. Son aylarda yaşadığı talihsizliklerin bir insan hayatı için normal olduğunu vurgulayan Tolga Gül, bugüne kadar acı tatlı çok günler geçirdiğini, yaşadığı sağlık problemleri sevenlerinin ve ailesinin destekleriyle atlattığını belirterek, bu ameliyatı da Allah'ın izniyle atlatacağını savundu. Yaşının 33 olmasına rağmen bu yaşta bay

ass olacak olması konusuna da değinen Tolga Gül; " Vallahi burada da duyanlar şaşırıyor. Hayatın içerisinde böyle şeyler var. Ülkemizde kalp rahatsızlığının yaş oranlarının düştüğünü biliyoruz. Belki bu yaşta bay

ass olur mu diye bende kendime sordum. Doktorların verdiği karar bu yönde. Yeni bir stent yada balonun uygun olmayacağını belirttiler. Ne yapalım. Gazetecilik bildiğiniz gibi stresli bir meslek. Bende 18 yıldır bu mesleği severek yapıyorum. Sanıyorum hayata erken başlamanın sıkıntılarını yaşıyorum. Yine de umutluyum. Eski sağlığıma kavuşarak yeniden mesleğimi yapacağım. Sevenlerimi üzdüğümü biliyorum ama onlarla yeniden kavuşacağız. "diye konuştu.

Gazetecilik mesleğine ve Artvin'e âşık olduğunu ifade eden Tolga Gül, moralmen iyi olduğunu ve kalp ameliyatını biran önce atlatarak eski sağlığına kavuşacağı günleri iple çektiğini sözlerine ekledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.02.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Geçmiş Olsun Tolga Gül...
 » Tolga Gül Taburcu Edildi...
 » Numanoğlu Ailesinde Acı Üstüne Acı...
 » Necmettin Numanoğlu Korkuttu...
 » 15 Yaşındaki Kızı Beynindeki Tümör...
 » Kemal Seyhan Sevenlerini Üzdü...
 » Sanat Camiası Da Yasta!...
 » Hopa Bu Kez Zeki Köroğlu'na Ağladı...
 » Açü’lü Öğrenciler Kan Bağışında Bul...
 » Hopa Belediyesi Araç Parkını Yenile...
 » Engin Koyuncu "Kazanan Hopa Olacakt...
 » Ahmet Alpaslan’dan Haber Var...
 » Arhavi'de Festival Çoşkusu Yaşanıyo...
 » Artvin’de Ali Saraç Son Yolculuğuna...
 » Artvin’de İlk Omurga Kırığı Ameliya...
 » Tolga Gül’den Gündem Yaratacak Ropö...
 » Hopa'da İlk Diz Protez Ameliyatı...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Alpaslan Koltuğuna Oturdu...
 » Artvin Valisi Hopa'da Yaşanan Olayl...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...