Ak Parti Artvin Teşkilatı Belediye Başkanlığına Adaylık İçin Temayül Yoklamasını Yaptı

04/01/2009 12:50

"Ak Parti Artvinde Aday Adaylarıyla Gövde Gösterisi"


Haber: Turan ŞentürkAK Parti Artvin il teşkilatı belediye başkanlığına adaylık için temayül yoklamasını yaptı. Temayül yoklaması için genel merkez tarafından gönderilen AK Parti Kütahya milletvekili Hüsnü Ordu ile Sivas Milletvekili milli güreşçi Hamza Yerlikaya'ya büyük sevgi gösterisinde bulunuldu.

Artvin belediye düğün salonunda yapılan temayül yoklamasına Arhavi, Hopa, Borçka, Artvin merkez, Şavşat, Ardanuç, Yusufeli, Murgul 8 ilçenin birde merkez olmak üzere 9 sandık kuruldu. Toplam yaklaşık 1000 delege oy kullandı.

Oy kullanma işleminden önce divan heyete oluşturuldu. Divan başkanlığını AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu ve üye Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya yaptılar. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal marşı okundu. Divan başkanı AK parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu kısa bir konuşma yaptı. Hüsnü Ordu konuşmasında tüm AK partilileri birlik ve beraberliğe çağrışım yaparak bilhassa belediye başkanlığına aday adaylarına önemli mesajlar vererek şunları söyledi. " AK parti Türkiye'de iktidar olmuş ise birlik ve beraberliğe, güven, itimat, karşılık sevgi, saygı ve hoş görüşüne borçludur. Partide asla küsme olmamalıdır. Önümüzde yerel seçim var. 29 Martta yapılacak yerel seçimde belediye başkanlığına sizler talipli olarak bugün buradasınız. Her ilçeden, beldeden ve merkezden aday adayı oldunuz. Her yerden bir aday çıkacağı için bazı arkadaşlarımız aday olamayacaklardır. Burada önemle durulması gereken en önemli konu, nasıl başladınızsa sonuna kadar hep birlikte hareket etmenizdir. Ben aday olamadım diye partide küsme olursa, sizlerde kaybedersiniz partimizde kaybeder. Onun için önce birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. AK Parti herzaman birlik ve beraberliği yakalamıştır. Bu seçimde de yakalayacaktır. Bundan hiç kuşkum yoktur. Bu konuda Artvin'e güveniyorum. Bugün yapacağımız il bazındaki temayül yoklamasının ardından oylar büyük gizlilik içinde genel merkeze götüreceğiz ve oluşturulacak kurulda sayım yapılacak. Çıkacak sonuç elbetteki kayda değer olacak. Son söz genel başkanımız söyleyecek ve adaylar belli olacaktır. Ben tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum, " dedi.

Bu konuşmanın ardından il başkanı Tuncer Başer 29 Martta yapılacak olan Artvin genelindeki belediye başkanlıkları için aday adayı olan tüm adayları delegelere tanıttı.

Aday adayları; Ardanuç'tan Emekli öğretmen Halit Özdemir, Eczacı Hakan Efe. Arhavi'den İşletmeci bürokrat Coşkun Hekimoğlu, İnşaat mühendisi Vasfi Kurdoğlu. Borçka'dan Öğretmen Aslan Atan, İş adamı Cemal Cesur, Veteriner Hekim Yüksel Çil, memur Hasbi Alpaslan. Hopa'dan Ticaret ve sanayi odası başkanı Sinan Altunsoy, Artvin il özel idare genel sekreteri İngilizce öğretmeni Çetin Demirkaya. Murgul Din görevlisi Âdem Kamiloğlu, Emekli işletmeci Mehmet Yıldırım. Şavşat'tan DYP eski belediye başkanı Hasan Yılmaz, Öğretmen M. Emin Yokuş, Öğretmen Samet Acar, Din görevlisi Hasan Temiz. Yusufeli öğretmen Emin Aytekin, Kemalpaşa emekli bürokrat Anap eski belediye başkanı Sadık Şahin, Öğretmen Nizamettin Yılmaz. Artvin merkez ilçe Serbest muhasebeci Dilek Alkan, Makine mühendisi Rize Özel idare genel sekreteri Orhan Yazıcı, Kimya mühendisi Ayşe Çelik.

Bu tanıtımdan sonra oy verme işlemlerine geçildi. Oy verme işlemlerin ardından sandıklar açılarak oy tasnifi yapılmadan zarflar büyük gizlilik içinde paketlenerek genel merkeze götürülmek üzere divan başkanına teslim edildi. Divan başkanı AK Parti Kütahya milletvekili Hüsnü Ordu ile Sivas Milletvekili milli güreşçi Hamza Yerlikaya bütün oyları teslim aldılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.01.2009 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Olimpiyat Şampiyonu Hamza Yerlikaya...
 » Chp Rize Ve Artvin’de Ön Seçimle Ad...
 » Yeni Kaymakam Atamaları Yapıldı...
 » Artvin'de Akparti Delegeleri Temayü...
 » Vali Yemlihalıoğlu Ardanuç'ta Düzen...
 » Arhavi'li Kaymakam Güney Göreve Baş...
 » Arhavi'li Kaymakam Güney Göreve Baş...
 » Chp Artvin’de Ön Seçimden Vazgeçti...
 » 7 Haziran Genel Seçim Süreçi Başlad...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Prof. Dr. Davut Dursun Rtük Üyeliği...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Değişti...
 » Artvin Barosundan Hukuk Devleti İçi...
 » Artvin'de Türk Dili Ve Edebiyatı Ko...
 » Bayraktutan Gümüşhane'nin Gönüllü M...
 » Artvin 3 Yıl Daha Siğorta Teşviğind...
 » 22 Temmuz'da 42 Milyon Seçmen Sandı...
 » Karadeniz Karayolu İle Akdeniz'e Ba...
 » Yüksek Seçim Kurulu Oy Verme Saatle...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...