Hopa’da Çocuk Üniversitesi Açıldı

12/09/2017 13:40

Artvin-hopa’da Üniversitelerin En Sevimlisi Lütfü Akkaya Okul Öncesi Çocuk Üniversitesi Açıldı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin-Hopa’da üniversitelerin en sevimlisi Lütfü Akkaya okul öncesi Çocuk Üniversitesi açıldı. Hopa Şahin Tepesi Aden konutları yanında açılan Çocuk Üniversitesinin açılışına, Hopa Kaymakamı Ferit Gözükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Ticaret Odası Yönetim kurulu Üyeleri Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcıları Turan Şentürk ve miniklerin aileleri katıldı. Saygı duruşu yapılması ve ardından İstiklal marşının okunması ile açılış töreni başladı.

“EĞİTİMDE HEPİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da yaptığı konuşmasında, “Okul öncesi eğitimde biz velilere ve öğretmenlere çok büyük görev düşüyor. Dün de onun tartışmasını yapıldı. İnşallah bizim velilerimizde çocuklarımızla daha iyi ilgilenirler. Hepimiz iş güç sahibiyiz. Kimi zaman gülmeyi unutuyoruz. Çocuklarımızın küçükken o gülüşlerini Allah eksik etmesin. Yine üniversite olarak açılan okulumuzda burada yetişen çocuklarımız gerçekten de üniversitelere gönderir de ülkemize hayırlı evlatlar yetiştiririz. Ben yine öğretmenlerime bu okulun açılışında, yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. “dedi.

MERHUM LÜTFÜ AKKAYA’YI RAHMETLE ANIYOR, İBRAHİM AKKAYA’YI BÖYLE BİR KURUM KAZANDIRDIĞI İÇİN KUTLUYOR, TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini Hopa Kaymakamı, Ferit Görmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Okul Öncesi Lütfü Akkaya Çocuk Üniversitesi Müdiresi Serpil Yılmaz ve eşi Uğur Yılmaz birlikte kestikten sonra okul gezildi. 3 katlı eğitim kurumunda okul öncesi için gerekli tüm fiziki şartların yerine getirildiği,

Dünyada ve Türkiye’de geçerli olan standartta donanım sağlandığı görüldü. Çocuklar için uygun mobilya, lavabo ve kaliteli oyuncaklar, yangın merdiveni, bahçe dizaynı ile Artvin’de örneği olmayan bir kurum olarak büyük beğeni topladı.

Bahçesindeki satranç ve kapı girişinde duvarlarında çizilmiş resimlerde dikkat çekti. Başkan Nedim Cihan “Hopa Belediyesi olarak böylesine güzel ve anlamlı bir yola çıkan Serpil ve Uğur Yılmaz’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Başkan Cihan Ve Muhtarlardan Hopapo...
 » Hopa Akparti’den Bir Aday Daha...
 » Hopa Masa Tenisi Sporcularından Bir...
 » Hopa’ya Verdikleri Destek İçin Teşe...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...
 » Hopa Milli Eğitim’den Belediyeye Te...
 » Gti Sarp İşletme Müdürlüğüne Ali Du...
 » Orman Fakültesi Serası İlgi Odağı O...
 » Artvin Eğitim Sen 12 Yıllık Eğitimi...
 » Gazeteciler Gününde Basın Mensuplar...
 » Artvin’de Taşkın Riski Azaltma Çalı...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Hopa - Arhavi Arasında Osb Gerginli...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Hopa Bedensel Engelliler Derneği'nd...
 » Hopa’da Festival Heyecanı Başladı...
 » Hopa’da Edes Projesi Hayata Geçiril...
 » Artvin Milletvekili Kışla'dan Hopa’...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...