Hopa Polisi Hemşirenin Sır Ölümünü Aydınlatmaya Çalışıyor

19/01/2016 13:13

Bir Haftadır Kayıp Olan Güler Hemşirenin Asansör Boşluğunda Ölü Olarak Bulunmasının Üzerindeki Sır Çözülmeye Çalışılıyor.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye’de kadın cinayetinin neredeyse yaşanmadığı illerin başında gelen Artvin’de bir hemşire kadın ölü bulundu.

Hopa’da kayıp ilanı verilen ve polisinde bir haftadır aradığı Güler Subaşının cesedi oturduğu apartmanın asansör boşluğunda bulunmuştu. Güler Hemşirenin ölüm nedeninin kesin tespiti için Hopa Cumhuriyet savcısı cesedi Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderdi.

Bu arada ölüm üzerindeki esrar perdesinin aralanması için Güler Hemşirenin eşi Yaşar Subaşı’da polis tarafından soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ifade edildi. Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğünde Yaşar Subaşı’ının ifadesinin alınmaya devam ettiği öğrenilirken, adli tıp’tan gelecek sonucun da ölüm nedenini aydınlatması bekleniyor.

Hopa’da bir camide imamlık yapan Yaşar Subaşı’nın eşinin kayıp olmasından bu tarafa sergilediği soğukkanlı tavırları da dikkatlerden kaçmadığını söyleyen apartman çevresindekiler “İnşallah bu olay bir cinayet değildir” demeleri de dikkatlerden kaçmadı.

Bir diğer olayda bir haftadır kayıp olan Güler Hemşirenin yaşadığı apartmanda polisin geniş çaplı arama yapmasına rağmen neden asansör boşluğuna bakmadığı üzerinde yoğunlaştı. Polisin binanın her yerinde köpeklerin de desteğini alarak yaptığı aramalardaki bu detay soru işareti olarak kaldı.

Hopa’da büyük panik yaratan olayın kısa sürede aydınlatılmasını bekleyen Hopalılarda ilçelerinde uzun süredir böylesine bir olay yaşanmadığını ifade ederek “Hopa’da yaşayan Hopa’lılar olarak kadın cinayeti nedir biz bilmeyiz. Bu olayında intihar ya da düşme sonucu ölüm olması sonucunu bekliyoruz” demekten de kendilerini alamadılar.

Ulusal bir kanalın canlı yayınlarla olayı sıcağı sıcağına gündeme taşıması da Güler Hemşirenin cesedinin bulunmasında önemli bir faktör oldu. Kanalın olayın üzerindeki sır perdesinin aydınlatılması için yayınlarına devam edeceği açıklanırken, Güler Hemşirenin yakınları da bu canlı yayında açıklama ve iddialarda bulunması programın geniş bir kesim tarafından izlemesine de neden oldu.

Hopa’da şimdi bütün gözler Trabzon Adli Tıp Kurumundan gelecek sonuç ve Gözaltına alınan eşi Yaşar Subaşı’nın emniyetten sonra mahkemeye sevk edilip edilmeyeceğine çevrilmiş durumda.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.01.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Bir Haftadır Aranan Hemşire...
 » Hopa’da Eşini Öldüren İmam Ömür Boy...
 » Hopa Polisi Güler Hemşire Sırrını Ç...
 » Metin Arifağaoğlu'ndan Sert Açıklam...
 » Hemşire Güler Subaşı İçin Artvin Ha...
 » Koyuncu'dan Hopa Devlet Hastanesine...
 » Gürcistan’da Rehabilitasyon Merkezi...
 » Hrant Dınk'in Katil Zanlısı İstanbu...
 » Bu Ölüm Hopa'yı Üzdü...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Şarampole Uçan Araçda 1 Kişi Hayatı...
 » Artvin Barosundan Hukuk Devleti İçi...
 » Açü'de 2014-2015 Akademik Yılı Başl...
 » Hayvan Hakları Konfederasyonundan S...
 » 41 Gündür Aranıyordu...
 » Pkk'nın Karadeniz'e Sızma Planı...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Arhavi'de 18 Yaşındaki Esrayı Ölüm...
 » Hopa Musa Akbıyık’ın İntiharı İle S...
 » Hopa Yeni Bir İntihar Şoku İle Sars...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...