Artvin’in Teog Ve Lys Şampiyonları Ödüllendirildi

21/08/2015 10:58

Başarı Gösteren İl Birincileri İle İlk Bine Giren Öğrenciler Artvin Valisi Kemal Cirit Tarafından Ödüllendirildi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de TEOG ve LYS sınavında başarı gösteren il birincileri ile ilk bine giren öğrenciler Artvin Valisi Kemal Cirit tarafından ödüllendirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, okul müdürleri, öğrenci velileri il veliler katıldı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Lisans Yerleştirme Sınavında Artvin Merkez Fen Lisesi öğrencisi Ersin Keskin Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği, İskebe Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Yeşiltaş ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölü, Artvin Fen Lisesi Öğrencisi Onur Salan ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğini Artvin’de ilk üçe girerek dereceyle kazandılar.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)’da ise Arhavi Atatürk Ortaokul Öğrencisi Muhammet Fatih Çakmak İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi, Hopa Yavuz Selim Ortaokulu Öğlencisi Muhammet FurkanAkgüney İstanbul Üsküdar Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, Artvin 7 Mart Ortaokulu Öğrencisi Umut Akyıldız’da Bursa Nilüfer Fen Lisesini dereceyle Artvin’de ilk üçe girerek kazandılar.

Öğrencilerin başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Artvin ValisiKemal Cirit, burada yaptığı konuşmada; “Bugün başarıyı konuşacağız. Artvin’in gururu olan öğrencilerimizin, çocuklarımızın bu başarısını konuşacağız. Bunun mutluluğunu bir veli kadar yaşayamayabiliriz ama en az sizler kadar bizlerde mutluyuz. Çocuklarımızın başarısı sizler kadar bir il valisi olarak da benim ve ekibimi de mutlu etmekte. Bu gözlerinizde ki mutluluğa bizlerde katkı sunmak istiyoruz. Eğitim dediğimizde okul öncesiyle başlayan, temel eğitim ve orta öğretimle devam eden ve nihayet olursa üniversite ile başlayan bir süreci kast etmiş olmaktayız. Eğitimli nesle sahip olmak gibi bir hedefimiz var. Bu noktada şu yanlış anlaşılma ortaya çıkıyor. Üniversite eğitimi olmazsa sanki eğitimli nesil yokmuş gibi. Bu ülkenin kalkınmasının ana unsuru ara elemanların çalıştığı alanlardır. Bu konuşmam Artvin’de ki tüm öğrenci ve öğretmenlerimize dönük. Artvin’de yaklaşık 30 bin öğrencimiz var. Buna 7 binde üniversite öğrencisini dahil ederseniz. Yaklaşık 37 bin civarında bir öğrenci topluluğuyla karşı karşıyayız. 2500’e yakın öğretmenimiz ve eğitim gönüllümüz var. Üniversite öğrencilerimizle birlikte 80 bin dolaylarında da velimizin olduğunu düşünmekteyim. Buda Artvin’in yüzde 50’sinin eğitimle birebir içerisinde olduğunun kanıtı” dedi.

Başarıyı sadece merkezi sınavlardan elde edilen sonuçlarla değerlendirmediklerini kaydeden Vali kemal Cirit konuşmasının devamında “ Biz şuan merkezi sınavlardan başarı elde etmiş siz değerli öğrencilerimizle birlikteyiz. Bu da bizi gururlandırıyor; fakat başarının ölçütünün sadece bu olmadığının da bilimcindeyiz. Ortada bir başarısızlık yarsa yetenek ayrıştırmasını yeterince iyi yapamadığımız için bir başarısızlık vardır deriz. Başarıya ne kadar ortaksak başarıya da o kadar ortak olduğumuzu sizlerle paylaşmak istiyorum” diye konuştu.

Vali Cirit geçtiğimiz yıla oranla TEOG’dan Fen Lisesine giren öğrenci sayısında yüzde 10 oranında bir artış olduğunu söyledi. Üniversiteye giren öğrencilerimizin sayısında da yüzde 3’lük bir artış olduğunu kaydeden Vali Cirit “ Bu artışta da nitelikli olan okullarda bir atış gözlemledik. Örneğin geçen yıl 6 öğrencimizi tıp fakültemize gönderirken bu yıl 14 öğrencimize gönderdik. Bu yılın kesin sonuçları ek yerleştirme sonuçlarında ortaya olacağı için bu sayılar daha da artacaktır. Eğitimde hedefimiz yüksek. Okullarımızın niteliğini artıralım diyoruz ama fiziki kapasitemizin de yeterliliğini artırmak istiyoruz. Artvin’de 40’a yakın okulumuzda tamir tadilatımız devam ediyor. Eğitim öğretim döneminin başında bunu da başarmış olmayı umut etmek istiyoruz.

Hopa’da Ciner Grubu, MNG, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğümüz, Üniversitelerimiz için de Ali Nihat Gökyiğit ve İsmet Acar’ı bir kez daha sizlerin huzurunda anmak istiyorum. Bunla birlikte ismini anamadığım özel sektörde faaliyet gösteren işadamlarımızın bize katkısı var. Ben buradan hepsine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Okulların 21’inci yüzyılın gelişim ve dönüşüm çağı olduğunu unutarak kendilerini dönüştürmeden vaz geçmeleri halinde başarıyı yakalama konusunda geç kalınacağını kaydeden Vali Kemal Cirit buradan yetişecek çocukların ileri de hem ülkemize hem de insanlığa çok ciddi hizmetler sunacağının belirtti.

Vali Cirit çocuklarımızın bireysel farklılıkların olabileceğini unutmadan eğitim yolculuğuna devam edilmesi gerektiğinin önemine vurgu yaparak “Okullar bize yetenekli olduğumuz alanlardan çok yeteneksiz olduğumuz alanların ne olduğunu öğretiyorsa o zaman vay halimize. Her çocuğumuz her alanda başarılı olacak diye bir şart. Burada sizler merkezi sınava göre başarılı olan öğrencilersiniz. Sizler bizlerin Artvin’in yüz akı durumundasınız. Bunun sanatı var, sporu var, kültürü var, tiyatrosu ve başka alanları var. Yeteneklerine göre çocuklarımızı ayrıştırarak zirve yolculuklarına devam etmelerini arzu ettiğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

Eğitimde başarının sadece öğrenciyle yakalanmayacağın vurgulayan Cirit “Bu denklemde öğrenci var, öğretmen var, vali var, okul aile birlikleri var. Eğitim alanında faaliyet gösteren dernek ve STK’lar var. Biz bunlarla birlik de topyekûn bir çalışma içerisinde olmalıyız.

Bir meslek kuruluşumuza bir odamıza sponsor olmasını rica ettiğimizde, maalesef çok olumlu bir yanıt alamadık. Biz bu küçük takdimleri zaten biz valilik olarak karşılıyoruz ama bizim herhangi bir odamız, herhangi bir STK’mız kendi görev tanımı çerçevesinde yolculuğuna devam ederken başka alanlarda da çalışabiliyorsa, gelsinler eğitimcilerimizle de çalışsınlar. Gelsinler şu gururu şu sıralarda, görsünler. Ben bu konuda Artvin’de ki meslek kuruluşlarımızdan duyarlılık bekliyorum. Bu duyarlılığı da yeterince görmediğimizi sizinle paylaşma gereği hissediyorum. Bunu bir tek bizler yapamayız. Başarı varsa tüm başarının arkasında her Artvinli bulunmalıdır. Bu sitemimi de paylaşma gereğini hissetim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise yaptığı konuşmasına, “ Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ile Lisans Yerleştirme Sınavında başarılı olan öğrencilerimize yönelik Valiliğimizce düzenlenen ödül törenine hoş geldiniz” ifadelerini kullanarak başladı.

İl Müdürü Kahveci konuşmasının devamında ise; “ Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2014/2015 Eğitim öğretim yılında 245 eğitim kurumumuz ve yaklaşık 3000 eğitim çalışanımızla, toplam 28, 321 öğrencimize nitelikli eğitim öğretim hizmeti sunulmuştur.

Özellikle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin etkinliklerinde aktif olarak yer aldığı Artvin'de Başarıya Artırma Projesi kapsamında yer alan akademik, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle birlikte "Bu Benim Eserim" TÜBİTAK gibi bilimsel projelerde de birçok başarı elde edilmiştir.

Eğitim öğretim süreci içinde çeşitli akademik, sosyal kültürel ve bilimsel başarılar elde etmenin gururunu yaşattıkları için tüm kurum çalışanlarımıza Artvin'de eğitimin gelişmesi için gösterdikleri arzulu, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizin başarı motivasyonlarının artmasındaki önemli etkenlerden biri de elde edilen başarıların ödüllendirilmesidir. Bu anlamda bugün düzenlemiş olduğumuz ödül törenine destek veren Sayın Valimize huzurlarınızda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve siz değerli veliler adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

2015 LYS 1. Yerleştirme sonuçlarına göre ilimiz genelinde 12. Sınıftan mezun olan 2. 108 öğrencimizden 1. 166"sı yükseköğretim kurumlarına yerleşmiştir. Özellikle tıp, mühendislik ve eğitim fakültelerine yerleşen öğrenci sayılarında geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir artış sağlanmıştır. Herhangi bir yükseköğrenim kurumuna yerleşmeyen öğrencilerimiz için ek yerleştirme tercihleri ise 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercihlere esas TEOG kontenjanlarının ilanıyla başlayan yerleştirme sürecinin 1. aşaması 14 Ağustos'ta sona ermiştir. 17 Ağustos 2015 tarihinde başlayan TEOG Yerleştirmeye esas nakil işlemleri 4 Eylül 2015 tarihine kadar 3 aşamalı olarak devam edecektir.

2015 yılında 8. Sınıflardan mezun olan öğrenci sayımız 2. 264 olup bu öğrencilerimizden 1. yerleştirme sonuçlarına göre 191'i Fen Liselerine, 26’sı Sosyal Bilimler Liselerine, 971 'i Anadolu Liselerine, 239'u Anadolu İmam Hatip Liselerine, 750'si Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine, 29'u Güzel Sanatlar ve Spor Liselerine yerleşmiştir. Fen liseleri ve Sosyal Bilimler liselerine yerleşen öğrenci sayımızda geçen yıla oranla 69 kişilik bir artış gerçekleşmiş olup bu artış oranı %3, 5'a tekabül etmektedir. Bu sonuçlara göre 2. 206 öğrencimiz sınavla öğrenci alan okullara yerleşerek takdire şayan bir başarı elde etmiştir. Başarılı çalışmalarından dolayı tüm öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

2015-2016 Eğitim öğretim yılında ortaokul ve ortaöğretime devam eden öğrencilerimize okullarımızda, 12. Sınıftan mezun olanlara ise Halk Eğitim Merkezlerimizde ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz ve 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren kayıtlarına başlayacağımız Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızla başarının daha da artacağına inancımız tamdır.

Sürekli gelişme gösteren eğitim öğretim alanında öncü il olma yolunda tüm paydaşlarıyla emin adımlarla yürüyen Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim öğretime katkılarından dolayı başta Sayın Kemal Cirit'e yönetici, öğretmen, yardımcı personelimize, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyor, 2015-2016 eğitim öğretim yılının büyük hedeflerin ve ideallerin gerçekleşeceği, sağlıklı, huzurlu, başarılı bir yıl olmasını diliyor, saygılarımı sunarım.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ile Lisans Yerleştirme Sınavında başarılı olan öğrencilerimize yönelik Valiliğimizce düzenlenen ödül törenine hoş geldiniz.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2014/2015 Eğitim öğretim yılında 245 eğitim kurumumuz ve yaklaşık 3000 eğitim çalışanımızla, toplam 28, 321 öğrencimize nitelikli eğitim öğretim hizmeti sunulmuştur.

Özellikle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin etkinliklerinde aktif olarak yer aldığı Artvin'de Başarıya Artırma Projesi kapsamında yer alan akademik, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle birlikte "Bu Benim Eserim" TÜBİTAK gibi bilimsel projelerde de birçok başarı elde edilmiştir.

Eğitim öğretim süreci içinde çeşitli akademik, sosyal kültürel ve bilimsel başarılar elde etmenin gururunu yaşattıkları için tüm kurum çalışanlarımıza Artvin'de eğitimin gelişmesi için gösterdikleri arzulu, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizin başarı motivasyonlarının artmasındaki önemli etkenlerden biri de elde edilen başarıların ödüllendirilmesidir. Bu anlamda bugün düzenlemiş olduğumuz ödül törenine destek veren Sayın Valimize huzurlarınızda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve siz değerli veliler adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

2015 LYS 1. Yerleştirme sonuçlarına göre ilimiz genelinde 12. Sınıftan mezun olan 2. 108 öğrencimizden 1. 166’sı yükseköğretim kurumlarına yerleşmiştir. Özellikle tıp, mühendislik ve eğitim fakültelerine yerleşen öğrenci sayılarında geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir artış sağlanmıştır. Herhangi bir yükseköğrenim kurumuna yerleşmeyen öğrencilerimiz için ek yerleştirme tercihleri ise 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercihlere esas TEOG kontenjanlarının ilanıyla başlayan yerleştirme sürecinin 1. aşaması 14 Ağustos'ta sona ermiştir. 17 Ağustos 2015 tarihinde başlayan TEOG Yerleştirmeye esas nakil işlemleri 4 Eylül 2015 tarihine kadar 3 aşamalı olarak devam edecektir.

2015 yılında 8. Sınıflardan mezun olan öğrenci sayımız 2. 264 olup bu öğrencilerimizden 1. yerleştirme sonuçlarına göre 191'i Fen Liselerine, 26'sı Sosyal Bilimler Liselerine, 971'i Anadolu Liselerine, 239'u Anadolu İmam Hatip Liselerine, 750'si Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine, 29'u Güzel Sanatlar ve Spor Liselerine yerleşmiştir. Fen liseleri ve Sosyal Bilimler liselerine yerleşen öğrenci sayımızda geçen yıla oranla 69 kişilik bir artış gerçekleşmiş olup bu artış oranı %3, 5'a tekabül etmektedir. Bu sonuçlara göre 2. 206 öğrencimiz sınavla öğrenci alan okullara yerleşerek takdire şayan bir başarı elde etmiştir. Başarılı çalışmalarından dolayı tüm öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

2015-2016 Eğitim öğretim yılında ortaokul ve ortaöğretime devam eden öğrencilerimize okullarımızda, 12. Sınıftan mezun olanlara ise Halk Eğitim Merkezlerimizde ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz ve 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren kayıtlarına başlayacağımız Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızla başarının daha da artacağına inancımız tamdır.

Sürekli gelişme gösteren eğitim öğretim alanında öncü il olma yolunda tüm paydaşlarıyla emin adımlarla yürüyen Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim öğretime katkılarından dolayı başta Sayın valimiz Kemal Cirit'e yönetici, öğretmen, yardımcı personelimize, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyor, 2015-2016 eğitim öğretim yılının büyük hedeflerin ve ideallerin gerçekleşeceği, sağlıklı, huzurlu, başarılı bir yıl olmasını diliyor, saygılarımı sunarım” ifadelerine ver verdi.

Konuşmaların ardında Vali Cirit, başarılı öğrencileri tek tek tebrik ederek, I-pad ve kitapla ödüllendirdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.08.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 2016 Lys’de Başarılı Olan Öğrencile...
 » Artvin’de 2.056 Öğrenci Teog Sınavı...
 » Artvinli Öğrencilerin Dikkatine...
 » 2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı Değ...
 » Eğitim Sen Artvin Şubesi’nin Eğitim...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Teog Tercih Süresi Uzatıldı...
 » Torun “Okullar Yeni Öğretim Yılına...
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » Artvin Milli Eğitimden Öğretmenlere...
 » Hopa’da Teog, Ygs Ve Lys Kurs Başvu...
 » Artvin’e 124 Milyon Tl’lik Eğitim Y...
 » Eğitim Sen Artvin Şubesi 24 Eylül G...
 » Artvin'de Oks'de Final Damgası...
 » Artvin’de Sosyal Bilimler Lisesi Aç...
 » Artvin’de “3. Eğitim Çalıştayı” Ba...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » Açü Dokuzuncu Mezunlarını Verdi...
 » Artvin Eğitim Çalıştayı Başladı...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...