Artvin Valisi Kalkan Gazeteciler Gününü Kutladı

12/01/2013 17:14

Vali Necmettin Kalkan: Basın Her Döneminde Halkımızın Gözü, Kulağı, Sesi Olma Görevini Yapmaya Çalışmaktadır.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Sayın Necmettin Kalkan’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Ve İdareciler Günü Kutlama Mesajı yayımladı.

Artvin Valisi Necmettin Kalkan, tüm basın çalışanlarının günlerini tebrik ederken çalışan gazetecilerin başarılarının temennilerini diledi.

Vali Necmettin Kalkan, “ Gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Gücünü kamuoyundan alarak, kamu yararını, düşünce ve irade özgürlüğünü her şeyin üzerinde tutan, basın meslek ilkelerinden taviz vermeden günün her saatinde halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan gazetecilerin, yönetim ve vatandaşlar arasında oluşturdukları köprü vasıtasıyla sosyal, kültürel ve ekonomik gelişime katkı sağladıkları aşikârdır.

Dünyanın ve ülkemizin haberlerini evimize kadar getiren, her türlü zor şartlar altında, bazen gecenin karanlığında, bazen savaşın ortasında canları pahasına görevlerini yerine getirmeye çalışan basınımızın sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulmasının basını daha da güçlü kılacağı kanaatindeyim. İnanıyorum ki her alanda olduğu gibi, düşünce ve ifade özgürlüğü anlamında da dünyanın yükselen değeri olan ülkemizde basınımız hak ettiği yere ve değere sahip olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ”Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. ” sözü ile tarihin her döneminde halkımızın gözü, kulağı, sesi olma görevini yapmaya çalışan basınımızın önemini en iyi şekilde vurgulamıştır.

Ülkemizin ve ilimizin sorunlarını tarafsız bir şekilde kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplumsal mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımız, idareciler olarak bizlere de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. İlkeli, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde hareket eden tüm basın çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlar, başarılarının devamını dilerim.

10 Ocak tarihi aynı zamanda İdareciler Günü olarak da kutlanmaktadır. Bin yılları aşıp gelen devlet geleneğimizin en temel taşı olan Mülki İdare Amirleri, görev yaptıkları yörede, devleti ve hükümeti temsil ederek, vatandaşımızın emniyetinin güvencesi, devlet ve hükümet politikalarının bulunduğu yöredeki uygulayıcısı ve takipçisi, ayrıca yöresinin kaynaklarını ülke yararına harekete geçiren birer toplum önderidir. Mülki İdare Amirlerimiz, devleti ve hükümeti temsil ederken sadece devletin varlığını ve gücünü değil, şefkatini de temsil etmekte, devletle vatandaşlarımız arasındaki bağları güçlendirmektedirler.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum idarecilik mesleğinin bu mutlu gününde, ilimizde görev yapan vali yardımcıları, kaymakamlarımız ve bu mesleği icra eden bütün idarecilerin “İdareciler Gününü” tebrik ediyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum. ”ifadelerini kullandı.

ARTVİN MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA’DA GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADIAk Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında Kışla; “ Çok büyük bir hızla değişen ve gelişen dünyamızda ve Ülkemizde yaşanan olaylardan basın yayın organları aracılığı ile çok kısa zamanda hatta anında haberdar olma olanağına kavuşuyoruz. Gazetecilik mesleği zor olduğu kadar meşakkatli bir iş olmakla beraber bir kamu görevidir. Sosyal sorumluluk bilinci ile Artvin’de bu mesleği icra eden yerel ve ulusal gazeteci arkadaşlarımız ailelerinden ve sevdiklerin çoğu zaman günlerce uzakta kalmaktadırlar. Hatta basın mensupları ölümle burun buruna gelerek, mesleklerini icra etmektedirler.

Bu zor görevi başarı ile yürüten ve Ülkemizin aydınlık yarınlarına ulaşmasını ve halkımızın doğru tarafsız ve objektif haber almasını sağlayan tüm gazetecilerin 10 Ocak gazeteciler gününü kutluyor, saygılar sunuyorum. ”ifadelerine yer verildi.

ARTVİN AKPARTİ İL BAŞKANI ERKAN BALTA GAZETECİLERİ UNUTMADI

Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Dünya’da her geçen gün müsamaha ve hoşgörünün zayıfladığı bir dönemde gazetecilere, medya çalışanlarına çok fazla sorumluluk düştüğünü belirtti. Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, yaptığı açıklamada;”Gazetecilik gibi önemli bir mesleğin icra edilmesi sırasında, toplum katmanlarının birbirine yakınlaşmasına, yaşanabilir bir dünya ve bir kent oluşumuna katkı sağlayacak objektif, tarafsız bir tavrın sergilenmesi idealize edilen bir toplumun oluşumuna katkı sağlayacaktır.

Gazetecilik, özellikle fedakârlık isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu belirtmek isterim.

Demokrasinin kurum ve kuruluşlar anlamında yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermede, özetle bir milletin hedefi mutluluk olan müşterek istikamette yürümesinin temininde basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. Ayrıca Gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek çok büyük ve kutsaldır. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olmak da hepimizin görevidir.

Bu duygularla fedakârca çalışarak halkımızı olumlu şekilde aydınlatan İlimiz Artvin deki yerel ve ulusal gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. ”ifadelerine yer verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.01.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi Necmettin Kalkan Gaze...
 » Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu...
 » Artvin’de Gazeteciler Günü Mesajlar...
 » 10 Ocak Günü Çalışan Gazeteciler Gü...
 » Vali Kalkan Artvin Gazeteciler Dern...
 » Bayraktutan Basın Bayramı Nedeniyle...
 » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlanıy...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Gazeteciler Ve İdareciler Günü...
 » Başkan Özgün Çalışan Gazeteciler Gü...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyeti Gazetec...
 » Artvin Gazeteciler Derneğinden Mesa...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin Valisi Gazeteciler Gününü Ku...
 » Artvin Valisi Kemal Cirit'in Çalışa...
 » Artvin Valisi Kemal Cirit Gazeteci...
 » 21 Ekim Gazeteciler Gününü Kutladıl...
 » Artvin Gazeteciler Derneğine Ziyare...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...