Trabzon'da Artvin Coşkusu

10/03/2011 08:27

Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90.yıldönümü Trabzon'da Muhteşem Bir Geceyle Kutlandı.


Haber: Hayati AkbaşOtel Aksu'larda gerçekleşen geceye Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, TESOB Başkan Yardımcısı Temel Korkmaz, CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci ile birlikte Trabzon'da görev yapan öğretim üyesi, doktor, adli yargı çalışanları, iş adamı, esnaf, emniyet mensubu başta olmak üzere çeşitli meslek gruplarından çok sayıda Artvinli geceye katılım gösterdi. Yoğun bir ilginin yaşandığı gecede konuşma yapan Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Karadeniz'de yaşayan herkesin birbirinin hemşerisi ve kardeşi olduğunu belirterek, "Bölge olarak bir bütünüz. Trabzon'da yaşayan Artvinliler hem Trabzon'a hem de Artvin'e en güzel şeklide hizmet vermektedirler" şeklinde konuştu. Artvin insanının mert, misafirperver, mücadeleci olduğuna dikkat çeken Gümrükçüoğlu, "Bu özellikleriyle Artvinliler, Trabzon'da ve Türkiye'de herkesin gönlünde önemli yer yaptınız. Böylesine güzel bir ortamda bizleri bir araya getiren Dernek Başkanı Ahmet Külekçi ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Artvin insanı ekmeğini taştan çıkartır

Artvinli olan KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hulisi Acar'da Artvin'in coğrafi açıdan oldukça zor koşulları olduğunun altını çizerek her şeye rağmen Artvin insanın ekmeğini taştan çıkardığını çalışkan-üretken ve eğitimli insanlar olduğunu dile getirdi. Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi ise bu geceyle hem 90. kurtuluş yıldönümünü kutladıklarını hem de dayanışma ve paylaşma adına bir arada olmanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

Birol Topaloğlu coşturdu.

Artvinlilerin dayanışma ve 7 Mart Kurtuluş gecesine Birol Topaloğlu damgasını vurdu. Karadeniz Müziğinin usta ismi Birol Topaloğlu kemençe ve tulumuyla geceye katılanları coşturdu eğlence doruğa çıktı. Trabzon Artvinliler Derneğinin misafiri olarak geceye katıldığını belirten Topaloğlu son albümü Kıyı Boyu Karadeniz'den albümünden parçalar söylerken horon kuruldu halay tutuldu. Gecenin sunuculuğunu ise Hopa'da müzik öğretmeni olan Nuri Naili gerçekleştirdi. Naili ayrıca birbirinden güzel şarkılarda söylerken geceye katılan Selçuk Pala'da söylediği hareketli parçalarla adeta salonu salladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.03.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » İstanbul'da Bu Defa Da Chveneburi B...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Artvin’de Vergi Rekortmenleri Ödüll...
 » Artvin'in Kurtuluşunun 92. Yıl Dönü...
 » Arhavi Festivali Güzellikleri İle S...
 » Hayvan Hakları Konfederasyonundan S...
 » Şavşatlı Sanatçı Oktay Çiçek İlk Al...
 » Artvin Eğitimi Sempozyumda Tartışıl...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Şavşat'ta Polis Teşkilatının 168.ku...
 » Cerattepe Artvin’de Bir Kez Daha Ma...
 » Hopa Gümrüklerinden Kaçakçılığa Geç...
 » İdarecilerin Esnaf Ziyareti...
 » Arhavi'de Polis Günü Coşkuyla Kutla...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Bayar Şahin Nalia"yı Tanıttı...
 » Artvin’de Esob’dan “2014 Yılı Esnaf...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...